Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
yılmaz büktel

10 yıl önce - Çrş 07 May 2008, 02:58
Aksaray - Nostaljik Belediye Otobüsleri

Aksaray Nostaljik Belediye Otobüsleri

Aksaray Taze illerimizden, sanayi ve Tarım kenti ayni zamanda. bilmem yanlış mı düşünüyorum. tabii birde bunların yanında önemli bir kavşak noktası.

Aksarayda Orhan ağaçlı tesisleri dışında kalmadım desem yeridir ama önemli bir ziyaretim oldu. 1983 yılı içinde Aksaray'ın en önemli konutunda bir gece geçirmiştim çünkü dönemin kaymakamı yakın akrabamdı.

ama bunlar bile bulduğum iki otobüs resmi için bu başlığı açmaya yeterli gelmezdi gibime geliyor.
Başlığı açmamın neden, resimlerde göreceğiniz belediye otobüslerinin marka ve modeli. Bu araçlar tıpkı leyland ve bussingler gibi şimdi parçaları bile kalmadığını düşündüğüm man445 modeller.

Man 445 model belediye otobüsleri saymaya kalksam 10 u aşkın yerleşimde kullanılmış bir belediye otobüsü tipi. Man 445 ler için ayrı bir başlık ta açacağım ve düşüncelerimi orada yazıp katkılar bekleyeceğim. ama man 445 kullanan bu yerleşim yeri de aynı nedenle özel bir başlık olmayı hakkediyor sanırım. umarım meraklı ve bilgilisi çıkarda bu sayfanın da devamı gelir.

Resimler aslında bir fotonun iki farklı yarısı, yani aynı meydanı gösteriyorlar. otobüslerin modelleri daha belirgin görünsün diye resimleri büyüttüm.

(+)

(+)

mehmetsami

10 yıl önce - Cmt 17 May 2008, 00:38

bu fotoğrafları ben bile hatırlıyorum yılmaz bey... 90 lı yılların başlarına kadar kullanılıyodu bu otobüsler ama artık yok.çok iyi hatırlıyorum bileti şoför amcaya verirdik o da alıp eliyle yırttıktan sonra atardı) bu fotoğrafları arşivinizden bulup çıkarmanız çok hoş olmuş teşekkürler...

mert1969

9 yıl önce - Sal 15 Eyl 2009, 01:09

1992 yılının Ağostos ayında Aksaray'a gittiğimde şehrin biraz dışında Tedaş tesislerine bir arkadaşımı ziyarete giderken yol kenarında Yılmaz Büktel üstadımızın paylaştığı resimlerdeki 2 adet Man445'i hurda halinde gördüm.Camları sökülmüş,kaportalarında çürükler vardı.Makinamı yanıma almamıştım,sapa bir yer olduğu içinde bir daha görmek kısmet olmadı..

yılmaz büktel

1 hafta önce - Pts 11 Şub 2019, 01:35

Bu otobüsler 3 tane imiş. Yani Man 445ler. Bir de 4. otobüs var bir videoda ötekilerin yanında gördüm. Ancak Man 445 mi yoksa Man 590 mıydı emin olamadım.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler