Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3
Misafir 8f5

2 yıl önce - Çrş 02 Ağu 2017, 23:49

Eyvallah Esat23 gakgom 👍🏻
Gakgoşların cömertliği, misafirperverliği, adamlığı tartışılmaz, en iyi bilenlerden biriyim... kısmet olursa, bir aksilik olmazsa bayramın 2. Günü Elazığ'da gofik 😀 bir arkadaşımı ziyarete geleceğim..kısmet olursa Elazığ'da olan üyelerle de tanışmak isterim...

Hayırlı geceler...

ahmet_44

Misafir 810

1 yıl önce - Çrş 06 Eyl 2017, 00:04

Tüm gakgolara merhaba,
Daha önce de belirttiğim gibi bayramın 2. Günü Elazığ'daydım... Malatya'ya 1 saatlik mesafede olmasına rağmen ilk defa gittim Elazığ'a. Daha önceleri 3-4 sefer içinden geçmiştim arabayla... saat 10:40da Tofaş kavşağında indim, arkadaş karşıladı beni. Eve geçtik kahvaltı sohbet... saat 13:15te Elazığ'ı gezmek için evden çıktık. Yolumuz üzeri olduğu için ilk önce ESN twin towers ları yakından gördüm, gerçekten çok güzel bir yatırım..ihtişamıyla şehrin vitrin projelerinden biri...daha sonra şehri gezmeye başladık...sırasıyla Vali Fahri Bey caddesi, postane meydanı ve valilik binasının olduğu meydanı gördüm...valilik binası ve meydanı çok hoşuma gitti 👍🏻Yeni valilik binası açılınca eskisi ne olacak acaba? Umarım tescillidir yıkılmaz... müze vs olarak kullanılabilir... daha sonra sadece resimlerde gördüğüm ve merak ettiğim izzetpaşa camiine gittik dışarıdan bakınca küçük görünse de içeri girince baya büyük bir eser olduğunu gördüm... mimarisi de çok hoşuma gitti, öğle namazımızı burada kıldık...(lavabo ve şadırvanı da gayet temiz ve hoştu)... daha sonra meşhur Gazi caddesini gezdik, hareketli ve cıvıl cıvıl bir cadde... ve sıra çok merak ettiğim yemek için sabırsızlandığım salçalı köfteye gelmişti 😀 arkadaşa dedim köfteciler sokağına gidelim, zaten yakınmış, gittik önce bir turladık...yerlerdeki döşeme taşlar yenilenmişti...👍🏻 sanırım başlıkta da tartışılmıştı, tek tip tabela ya da tek tip dış cephe uygulaması olursa daha hoş olur...reklam olacak ama 😀mis köftede yedik... ömrümde ilk defa yedim ve çok beğendim, mükemmel bir lezzet 👍🏻 salçası ayrı bir lezzet katıyor... Tolga Dt gardaşım, uğur23 gakgomun dükkanı olduğunu söylemişti köfteciler sokağında... Uğur büfe tabelasını görünce girdim içeri, selamlaşma,kendimi tanıtma, tanışma... Uğur gakgoma Güler yüzlü karşılaması ve hoş muhabbetinden dolayı teşekkür ediyorum 👍🏻 zaman ve imkan olsaydı diğer gakgolarla da tanışmayı çok istiyordum... sonra Gazi caddesinde Elazığ yöresel ürünler satan bir mağazada orcik aldım ve Harput'un yolunu tuttuk... Harput'a çıkarken şehir manzarası çok hoş görünüyordu... şehir hastanesi inşaatını da görmüş oldum.. Harput'u çok hareketli ve kalabalık gördüm... açıkçası bu kadarını beklemiyordum... tesisleriyle, mekanlarıyla, tarihi eserleriyle Harika bir yer... 👍🏻 biraz dolaştıktan sonra eğik minaresiyle dikkatleri üzerine çeken Ulucamiyi gezdik, ikindi namazımızı burada kıldık...sonra Harput kalesine çıktık..Arap Baba türbesini ziyaret ettik...her karışı buram buram tarih kokuyor Harput'un 👍🏻 sonra şehre indik, park 23 avmyi gezdik...ve sıra meşhur çedene kahvesini içmeye geldi... geçenlerde sorduğumda Yusufyuşa23 gürbüzler kafeyi tavsiye etmişti, gittik gürbüzler kapalıydı... bayramefendi Osmanlı kahvecisinden içtim çedene kahvesini.. tadıyla ve kıvamıyla Harika bir lezzet 👍🏻 saat 13:15te çıktık evden saat 19:30 oldu ancak bu saydığım yerleri gezebildik... Kültürparkı en sona bıraktık... eve geçtik akşam yemeği yedikten sonra saat 20:30 gibi çıktık Kültürparka gittik.. parkı gezdik, tek kelimeyle mükemmel bir park, mükemmel bir yatırım 👍🏻kıymetini bilin bu parkın...
İlk defa geldiğim Elazığ'ı umduğumdan daha iyi daha güzel buldum ve gezmeye doyamadım... zaman olsaydı sivrice, Hazar gölü, ve kebandaki şelaleyi de görmek isterdim... başka zamana inşallah...

Tüm Gakgolara hayırlı geceler diliyorum...

ahmet_44

Aksu23
1 yıl önce - Çrş 06 Eyl 2017, 00:15

Ahmet Hocam Elazığ'ı beğendiğine çok mutlu oldum. Elazığ ağır aksakta olsa gelişiyor.
Bende bayramda Elazığdaydım. Yine yolun düşecek olursa sitede yine bilgi ver. Dilerim bir gün yüzyüze tanışmakta nasip olur seninle. Bu dünyanın senin gibi iyi insanlara ihtiyacı var...

ESAT23
1 yıl önce - Çrş 06 Eyl 2017, 08:19

Ahmet 44 kardeşim , hoş gelip hoş gitmişsin. Aksu23'ün dediği gibi haberimiz olsaydı görüşmek isterdik.Gıyabında seni tanıyıp seviyoruz.

Elazığ'a gelip te Aksu23'ün ısmarlayacağı künefeyi yemeden, Tolga Dt'nin alacağı biletle Elazığspor maçına gitmeden, yusufyuşa'yla Gürbüzler'e gidip cimcik ve havuç dilimini tatmadan ,kaanzng ile yürüyerek şehir turu atmadan, Hakan023 ile mangal yapmadan , benim sınırlı sayıdaki çay ikramımdan faydalanmadan gitmen Elazığ gezinde eksik kalan noktalar

Bir daha bekleriz kardeşim. Selametle.

Misafir 1d2

1 yıl önce - Çrş 06 Eyl 2017, 08:26

Aksu23, ESAT23 güzel düşünceleriniz için teşekkür ederim.. bilmukabele, ben de sizinle yüzyüze tanışmayı çok istiyorum.. nasip olur inşallah. İnşallah bir dahaki gelişimde eksikleri tamamlarım 😀
Son olarak şunu da ekleyeyim, geceyi Elazığ'da geçirdim. Bayramın 3. Günü için Malatya'ya sabah 9 arabasında yer ayırmıştım. Tofaş kavşağında araba beklerken çeşmeden Karaçalı suyundan içtim ve Aziz şehirden ayrıldım.

ahmet_44

Aksu23
1 yıl önce - Çrş 06 Eyl 2017, 09:07

Harput'a çıkmışsan bir daha yolun muhakkak Elazığ'a düşer. Karaçalı da içtiysen artık sende bir gakgoş oldun Ahmet Gakgo 😁😁😁

Misafir e8d

1 yıl önce - Çrş 06 Eyl 2017, 19:03

İyi yav Elazığ'a bir daha yolumun düşecek olmasına ve gakgoş olduğuma çok sevindim 👍🏻😀

Kastamonu ile ilgili de buna benzer bir şey söylemişlerdi... üniversitedeyken Bolu'dan Kastamonu'ya gezmeye gitmiştik, Kastamonu merkezde Nasrullah Kadı Camii var, avlusundaki şadırvandan su içenlerin 7 yıl sonra Kastamonu’ya tekrar geleceğini söylemişlerdi... 7 yıl bitmek üzere, 2010da gitmiştik. bakalım ne olacak 😂

ahmet_44

AhmetB_44
1 yıl önce - Pzr 07 Oca 2018, 14:48

(+)

Kurban bayramında içmiştim, çok beğenmiştim

40 yıl hatırı kalacak bende.

(+)

Bu da Harput’ta içtiğim Türk kahvesi.

narses

6 ay önce - Pzr 10 Şub 2019, 13:49

Gürbüzler çok güzel denedim

sayfa 3