Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara'da yapılan metrolar bitince hangi yeni hatlara başlanmalı? [ANK ]
« önceki   123 ... 596061 ... 636465   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 60
Misafir cb1

6 ay önce - Prş 07 Şub 2019, 18:11

Ankara metro osb-törekenttren sonra nereye kadar uzayacak ben bilmiyorum siz söyleyin.

zeynep koçak
6 ay önce - Prş 07 Şub 2019, 18:28

Sn.Timur 'a katılıyorum,Ankara nın en merkezi semtlerinde raylı ulaşım yokken önceliğin Çubuğa verilmesi nasıl olacak ?Buna rağmen havaalanına metro yapılırsa yine bundan yararlanabilir.

muzaffer gurcan
6 ay önce - Prş 07 Şub 2019, 18:42

Alıntı:
Ankara metro osb-törekentten sonra nereye kadar uzayacak ben bilmiyorum siz söyleyin.

Yenikent'e sevgili misafir, Yenikent'e.

Hamza BAŞYURT
6 ay önce - Cum 08 Şub 2019, 09:49

Alıntı:
Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Cahit Turhan, 2018 yılı değerlendirmesi ve 2019 yılı hedeflerine ilişkin Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu’nda (BTK) düzenlediği basın toplantısında konuştu. Ankara metrosunu Keçiören üzerinden Esenboğa Havalimanı’na kadar uzatacak hattın ihalesine bu yıl çıkacaklarını kaydeden Turhan, Kızılay-Çayyolu ile Batıkent-Sincan metrolarını bağlayacak 20 kilometrelik hat ile Ankaray’ı uzatacak 15 kilometrelik hattın projelendirme çalışmalarına başlayacaklarını dile getirdi.

TEST SÜRÜŞÜ BU YIL BAŞLIYOR

Dikmen’e inşa edilmesi planlanan kuleye ilişkin bilgi de veren Turhan, Ankara TV ve Radyo Kulesi’ne yönelik çalışmalara bu yıl devam edeceklerini kaydetti. Hızlı tren çalışmalarının Ankara merkezli olarak devam ettiğine dikkat çekerek, yüksek hızlı treni ülke genelinde yaygınlaştırmayı planladıklarını vurgulayan Bakan Turhan, “Ankara-Sivas yüksek hızlı tren hattında 2019 yılında test sürüşlerine başlayacağız” dedi.

SİNYALİZYON ÇALIŞMASI ŞUBAT SONU BİTECEK

Marşandiz istasyonunda 13 Aralık 2018’de yaşanan ve 9 kişinin hayatını kaybetmesine neden olan tren kazasına ilişkin soruya Turhan, demiryollarında hatların, Uluslararası Demiryolu Birliği’nce işletmeciliğe uygun olarak çalışabilir sertifika almadan çalıştırılma şansının olmadığı yanıtını verdi. Ankara-Sincan kesiminde sinyalizasyon altyapısının olmadığını, burada konvensiyonel sistemle çalışıldığına dikkat çeken Turhan, “Sinyalizasyon işlemleri bitince hızlı tren işletmeciliği yaptığımız Sincan tarafı, sinyalli olarak hizmet vermeye başlayacak. Hızlı tren işletim sistemine göre çalışacak. Ankara-Sincan arasındaki sinyalizasyon çalışmalarımız şubat sonunda, Ankara-Kayaş arasında ise mart sonunda tamamlanacak” değerlendirmesinde bulundu. Bakan Turhan, söz konusu kazaya ilişkin idari soruşturmanın detaylı bir şekilde devam ettiğini belirtti.

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/ankara/ ...k-41109211

Mehmet0660
6 ay önce - Cum 08 Şub 2019, 10:10

Sadece açıklama yapmış

muzaffer gurcan
6 ay önce - Pzr 10 Şub 2019, 02:43

Alıntı:
Başkentray'ın Sincan'dan sonra OSB'ye yönelip sonra en fazla Çoğlu ve Yenikent olmak üzere 2 durak uzaması. Ayaş'a, Beypazarı'na falan gitmesini düşünmeyin. Ancak diğer Hızlı Tren projesi (YHT değil. İlk planlanan proje) gündeme gelirse olabilir. Temelli-Polatlı yönüne birşey beklemeyin. TCDD tercihini makasın OSB yönünden yana kullandı. Başkentray'ın Kayaş'dan sonra mevcut istasyonlar baz alındığında, Nenek, Lalahan ve Hasanoğlan olmak üzere 3 durak uzaması. Sonrasına uzun süre birşey beklemeyin. Belki 2030 larda falan Elmadağ ve Kırıkkale'ye uzar.

Bence Sincan tarafının Yenikent'ten başlayıp Kayaş
istasyonunun, en azından, Elmadağ'da bitmesi daha
mantıklı. Çünkü "Yenikent-Elmadağ Banliyö Hattı"
kulağa daha mantıklı geliyor. Yenikent'ten sonrasına
bir şey demem. Bunu zaman gösterecek.

Misafir e7a

6 ay önce - Pzr 10 Şub 2019, 03:05

2038 planında akçaoren üniversite kampüsünden ayaşa gidiyor başkentray bence daha erken beypazarina kadar gitmeli Tarihi ipek yolu gezileri düzenlenmeli trenle.

Misafir 173

6 ay önce - Pzr 10 Şub 2019, 03:23

Temelliye söz verildi Mustafa Tuna tarafından. Basına bile çıktı.
Beklemeyin yazmış arkadaş o zaman bizdende kimse beklenti içine girmesin.

muzaffer gurcan
5 ay önce - Çrş 27 Şub 2019, 21:05

Alıntı:
başkentray bence daha erken beypazarina kadar gitmeli Tarihi ipek yolu gezileri düzenlenmeli trenle.

Konumuzun İpek Yolu'yla ne alakası var? İpek Yolu
zaten farklı bir güzergâhtan geçecek.

RIDKO
5 ay önce - Çrş 27 Şub 2019, 21:13
metro

ankarada metro siteler-karapürçek tarafına büyük ihtiyaç

sayfa 60
« önceki   123 ... 596061 ... 636465   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet