Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 6
Misafir 0bc

1 yıl önce - Cmt 21 Nis 2018, 16:51

Hafta sonu gittim gezdim ve dumura uğradım. İçini dolduramamışlar. Adı bilim merkezi ama üç beş oyuncaktan hallice maket ve malzeme var. Çocuk parkında mıydım yoksa bilim merkezinde mi anlamadım. Amaç güzel ama içi boş maalesef.

alper23

1 yıl önce - Cmt 21 Nis 2018, 19:16

Ne bekliyordun cern laboratuvarınımı yoksa nasa merkezinimi veya atomu parçalamalarınımı amac çocukların ve genclerin basit bilimsel deneylerle ufkunu acmak. Arada tabii daha ileri seviyede bilimsel gosterilerde yapildı eski sayfalara bakabilirsin.

Misafir cf8

1 yıl önce - Cmt 21 Nis 2018, 21:30

Alper espri yapmış haydin gülelim..

Ne beklediğimi veya ne olması gerektiğini sen de biliyorsun. Madem içerisinde bilim üretilmeyecek ya da bilime dair bişey olmayacak adını da Bilim Merkezi koymasınlar, koymasınlar ki biz de beklentiye girmeyelim.

Üç beş oyuncak konulacaksa ve de çocuklara yönelik olacaksa buna Bilim Merkezinden ziyade konulacak onlarca isim var hiç olmadı Yumurcak Parkı desinler daha iyi.

alper23

1 yıl önce - Cmt 21 Nis 2018, 21:54

Sen olaydan tamamen bi habersin kirve, boşa çenemi yormayayım anlaşıldı.

Misafir 06b

11 ay önce - Sal 11 Eyl 2018, 10:07

Öncelikle çoğu kişi "3-5 kişi çalışıyor 10 kişi oturuyor" gibi yorumlar yapmış. Peki sorarım size ? Nerden biliyorsunuz o 10 kişinin çalışmadığını ? çalışmayanların nasıl hesap vereceklerini düşünmüşsünüz. Ama öncelikle sizin bu çalışanların hakkında söylediğiniz sözlerle onların kul hakkına girerek işlediğiniz günahı ve ahirette ilk sorulacak şeyin kul hakkı olduğunu belirtmek isterim. Sizin için üzgünüm.
Ayrıca bunu yazmadan önce diğer bilim merkezlerini gezip gördünüz mü acaba? İşleyişini ve gezenlerin mutlu olup olmadığını gördünüz mü ? Veya siz memnun kaldınız mı?
Ben şahsen gezen insanların memnuniyetini, çocukların gözlerinin içindeki mutluluğu gördüm. Tabi sizin için bunlar önemli değil. Sizin için önemli olan "nasıl yapsam da insanları rencide etsem" kafası !
Zaten bu zihniyetteki insanlar oldukça, ne daha iyi ne daha gelişmiş bilim merkezleri, Elazığ veya Türkiye olmaz. Önce biraz düşünce şart, eğitim şart!!!

Misafir 06b

11 ay önce - Sal 11 Eyl 2018, 10:20

tek kelimeyle harikaaaaaaaaa çalışanlar hepsi alanında uzamn kişiler hepsi güler yüzlü çocuklar çok seviyorr:)))

alper23

11 ay önce - Prş 20 Eyl 2018, 19:32

alper23

6 ay önce - Prş 07 Şub 2019, 09:59

alper23

5 ay önce - Pts 04 Mar 2019, 15:48

yusufyuşa23
5 ay önce - Pts 04 Mar 2019, 16:19

Bilim Merkezi ile ilgili eleştiriler veya beklentileri karşılayamadığına dair yazanlar olmuş ama önemli olan çocuklarda bilimsel merak uyandırması, farkındalık oluşturmak ve düşünce yollarının gelişmesi. Lise ve dengi sınıflara hitap eden daha kompleks bilimsel deneyler de yapılmalı ama mesleki kavramlar ve farkındalıklar ilkokulda başlıyor.

sayfa 6
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET