Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 17
mustafaunalin
6 ay önce - Prş 07 Şub 2019, 00:01

Alıntı:
Turgut Altınok:
KEÇİÖREN’İN TRAFİK PROBLEMİ VAR

Keçiören sürekli göç alan bir ilçemiz olduğu için bir trafik problemi var. Büyükşehir belediye başkan adayımız Mehmet Özhaseki başkanımız ile trafik sorununu nasıl çözeriz diye konuştum, durumu anlattım. Sayın Özhaseki, ‘Fatih Köprüsü’nü Sırat köprüsü olmaktan kurtaralım’ dedi. Yerine ya köprülü kavşak ya da Fatih Köprüsü’ne ikişer şerit ilave etmek suretiyle yapmamız lazım.’ Keçiören’i kentsel dönüşüm ile yenilemeye alarak bulvarları ve caddeleri genişleteceğiz. Metro ağının da artırılması için büyükşehir belediye başkanımızın ve cumhurbaşkanımızın desteğini isteyeceğiz.”


28 yıldır Keçiören'de yaşayan bir vatandaş olarak trafikle ilgili gördüğüm sorunlar ve olası çözümleri şöyle ki:
(Keçiören giriş - çıkış)
-Fatih köprüsü yıkılıp 3 ya da 4'er şerit şeklinde yüzeyden ilerleyip kesişim noktaları köprülü kavşak olmalı.Bunun içinde Ankara Üniversitesi'nin kısmen yada tamamen taşınması için girişimde bulunulmalı.
-2016'da yapılan YSS Bulvarı dışkapı'da nihayetlenen kısmı Ziraat Mahallesinden devam ettirilerek Etlik Caddesine bağlanarak Ulus istikametine giden araç trafiği dışkapıyı şişirmesi önlenmeli ve Keçiören için 2. bir çıkış oluşturulmalı.Keza Sanatoryumdan gelen yoluda Basın Caddesine girmeye gerek kalmaksızın yaklaşık 200 m. lik bir uzatmayla Yavuz Sultan Selim bulvarına bağlanılarak bu aksı tamamen Fatih köprüsünden izole etmeli.
(Keçiören içi)
-Turgut Bey'in ve birçok kişinin dile getirdiği Kızlarpınarı ve Fatih Cad. tek yöne düşürülmesi bana göre hatalı bir uygulama olacaktır.Çünkü alan çok büyük ve iki ayrı nokta halinde şuan Şose ve Asfalt trafiği.
Tek yön uygulamasının yapılması gereken nokta Kuyubaşı Camii ile Ihlamur Vadisi arasında kalan kısım ki trafiğin sıkışık olduğu yerler bu alandaki 3 trafik lambasının olduğu yerler.Keçiören çıkışı Kızlarpınarının paralelindeki sokak genişletilerek verilir ve Kızlarpınarı Cad. giriş olarak tek yöne çevrilirse buranın trafik kaosu çok büyük ölçüde nihayetlenecektir.
Ihlamur Vadisi Yürüyüş yolunu ikiye bölen Atatürk Cad. üzerindeki yayalar için yapılan ışıklandırma yerine yayvan bir şekilde inşa edilecek estetiği bozmayan ve yayaların sporunu yarıda kesmeyen bir üstgeçit elzem o noktaya.
Fatih Cadesinin en büyük sıkışıklığı ise Çekirge Cad. girişi lambalarda yaşanmakta.Burayada Hacı Bektaşi Veli altgeçidi benzeri (genişçesi) yapılarak trafik akışı normalize edilebilir.Haricen çok büyük bir yoğunluk olmuyor genelde bu güzergahta.
-Bir başka kaos ise Giresun Cad. (Etlik)yaşanmakta.Özellikle şehir hastaneleri açılınca iyice hayat memat meselesi olacak bu bölge.Ostim dönüşü 1 saat sürüyorsa rahat yarım saati bu cadde üzeri dur kalk ile geçmekte.Yine bura içinde tek çözüm tek yöne düşürülüp paralel sokağın kullanılması olabilir ve muhakkak giriş ve çıkış için katlı kavşak yapılarak çok büyük ölçüde trafik sorunu ortadan kaldırılabilir.


sayfa 17
« önceki   123 ... 151617
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet