Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 11
Mert1984

7 ay önce - Sal 22 Oca 2019, 02:49
KURTKÖY YENİŞEHİR MAHALLESİ “YÜKSELEN TEPE SKATE PARK (PATEN) PİSTİ

Mert1984

6 ay önce - Cum 25 Oca 2019, 01:45
VIAPORT ASIA — EĞLENCE VE ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Misafir 07b

6 ay önce - Pzr 27 Oca 2019, 20:26

İstanbul'un deprem güvenliği en yüksek semti Kurtköy....

İstanbul için deprem uyarısı: Risk yüzde 90'ı geçt!i

Birçok uzmanın depremle ilgili bilgileri güncellemediğini ifade eden Prof. Dr. Cenk Yaltırak'a göre, Osmangazi Köprüsü'nün olduğu bölgeden başlayıp İmralı Adası'nın kuzeyine uzanan fay hattındaki deprem olasılığı, tarihsel çerçeveye göre yüzde 90'ı geçmiş durumda.

Gölcük merkezli 17 Ağustos deprem felaketinin üzerinden neredeyse 20 yıl geçti. Büyük felaketten bugüne kadar en çok tartışılan konuların başında olası Marmara depreminin İstanbul'a etkileri olarak belirtiliyor.

Marmara Denizi ve çevresini etkilemesi beklenen deprem konusunda 2000 yılından bu yana tarihsel depremler ve fay modelleme araştırmaları yürüten isimler arasında İstanbul Teknik Üniversitesi Maden Fakültesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü'nden Prof. Dr. Cenk Yaltırak da var.

Birçok uzmanın değişmesi gereken bilgileri güncellemediğini dile getiren Yaltırak'a göre, Osmangazi Köprüsü'nün olduğu bölgeden İmralı Adası'nın kuzeyine uzanan fay hattının, 2019 ve sonrası için deprem olasılığı tarihsel çerçeveye göre yüzde 90'ı geçmiş durumda.

Yapılan modellemeye göre İstanbul'da büyüklüğü 7.2 ile 7.6 arasında değişen ve şu an enerji biriktiren dört ayrı fay parçası bulunuyor.

Bu faylardan biri kırıldıktan sonra bir sonrakinin hemen kırılması veya yüz yıl beklemesi gibi bir mutlak bilgi söz konusu değil. Marmara'da yakın sayacağımız bir zamanda büyüklüğü 7.2 ile 7.6 arasında değişen dört deprem meydana gelebilir. Hatta faylar üçer beşer dakika arayla bile peş peşe kırılabilir. Yani arka arkaya dört büyük deprem bile gerçekleşebilir...Misafir 4d2

6 ay önce - Çrş 30 Oca 2019, 00:32

SON YILLARIN HER AÇIDAN YENİ GÖZDESİ KURTKÖY...

Deprem riskleri, ulaşım imkanları, eğitim imkanları ve diğer yatırımlar açısından artık şehir merkezleri yer değiştiriyor. Yatırımlar daha güvenli bölgelere yapılıyor, insanlar sağlam arazi yapısına sahip, deprem riski düşük yerleri tercih ederken, geniş mesafeli az katlı yapılar öncelikleri oluyor.

DEPREM GERÇEĞİ UNUTULMAMALI...

Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Deprem Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Sözbilir, dönüşümü fırsat bilip, şehirleri yeniden inşa etmek gerektiğini söyledi.

Türkiye'deki en etkin 10 isimden biri olan Dokuz Eylül Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Deprem Yönetimi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Hasan Sözbilir, depreme karşı alınacak önlemleri anlattı. Kentsel dönüşümün şart olduğunu, ancak dönüşümün binadan değil zeminden başladığını ve şehirlerde öncelikle arazinin sağlam olmasının gerektiğini, gerekirse arazi yapısına göre şehrin tamamen yeniden dizayn edilmesi gerektiğini dile getirdi.


Mert1984

6 ay önce - Pts 04 Şub 2019, 00:34
KURTKÖY BİSİKLET YOLLARI PROJESİ


Pendik Belediyesine “Bisiklet Yolları Projesi” için Bakanlık’tan Dev Hibe Geldi...

Pendik Belediyesinin bisikletli ulaşımı teşvik etmek üzere başlattığı “Bisiklet Yolları Projesi”, Çevre ve Şehircilik Bakanlığından 5,6 Milyon TL hibe almaya hak kazandı.

“Daha Yeşil ve Yaşanabilir Şehirler Hedefi” kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığının açmış olduğu proje çağrısına “Bisiklet Yolu Projesi”yle başvuran Pendik Belediyesi, hibe almaya hak kazandı. Bakanlık, Pendik Belediyesinin çevreci ve sağlıklı yaşamı teşvik eden projesine 5,6 Milyon TL destekte bulunacak. Böylece birçok projesini ulusal ve uluslararası fonlardan aldığı hibe desteğiyle hayata geçiren Pendik Belediyesi, bunlara “Bisiklet Yolları Projesi”ni de ekleme başarısını gösterdi.

Toplam uzunluğu 50 kilometreye ulaşacak

Ekonomik ve çevreci bir ulaşım aracı olan bisikletin kullanımının yaygınlaştırılması amacıyla Pendik Belediyesi, kente 50 kilometre uzunluğunda bisiklet yolu kazandıracak. Pilot bölge seçilen Yenişehir, Çamlık, Kurtköy ve Harmandere Mahallelerini bisiklet yollarıyla birbirine bağlayacak çalışmaya geçtiğimiz yıl nisan ayında başlanmıştı. İstanbul'un en büyük bisiklet yolu projelerinden biri olan çalışma tamamlandığında dört mahalle bisiklet yollarıyla birbirine bağlanmış olacak. Proje kapsamında tüm bisiklet yolları, paralelinde yer alan yaya yolları, metro, okullar ve AVM’lere entegre edilecek. Güzergâhlar EDS’yle izlenecek. Bisiklet yollarında teknik servisler ve büfeler de yer alacak.


(+)
(+)
(+)
(+)
Misafir cf6

6 ay önce - Çrş 06 Şub 2019, 12:20

Bisiklet Yolu Projesi İstanbul Park Pistine kadar uzatılacakmış.

Misafir 7e9

6 ay önce - Çrş 13 Şub 2019, 12:07

Akfırat Tepeören ile ilgili bir forum açılmış, bu bölgeler ile ilgili bilgilere aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?p=7034745#7034745Mert1984

6 ay önce - Pts 18 Şub 2019, 17:53
KURTKÖY SPOR ALTYAPISINA FUTBOLCU YETİŞTİRMEYE DEVAM EDİYORMert1984

6 ay önce - Sal 19 Şub 2019, 01:17
FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ KURTKÖY FUTBOL OKULU

Mert1984

6 ay önce - Sal 19 Şub 2019, 01:30
KURTKÖY SANAYİ MAHALLESİNDE YENİ VE MODERN BİR SANAYİ SİTESİ HAYATA GEÇİYOR (KURTKÖY SANAYİ SİTESİ)


Kurtköy’ün sanayi bölgesi olan sanayi mahallesinde hayata geçecek olan yeni ve modern Kurtköy Sanayii Projesini bu adresten takip edebilirsiniz. http://kurtkoysan.com/


sayfa 11
« önceki   123 ... 10111213   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet