Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gebze'nin İstanbul'a Bağlanması için Referandum Yapılmalı mıdır?
« önceki   123 ... 474849

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
sayfa 49

Gebze'nin İstanbul'a Bağlanması için Referandum Yapılmalı mıdır?
Evet, yapılmalıdır 33.5%  33.5%  [182]
Hayır, Gebze İzmit ile özdeşleşmiş bir ilçedir 44.5%  44.5%  [242]
Nereye bağlı olduğu çok da önemli değil 22.1%  22.1%  [120]
Toplam Oy : 544

Misafir 0f0

2 ay önce - Cmt 02 Şub 2019, 15:11

Gebzenin il olması gerekmiyor istanbula bağlanması gerekiyor böylece hem gebze istanbulun prestijinden yararlanır, hizmet alır, istanbullu olur hemde istanbulun anadolu yakasindaki cografi sınırı duzelmis olur

ümit52
2 ay önce - Cmt 02 Şub 2019, 15:23

Kesinlikle yeni bir ile veya bir ilcenin il degistirmesini gerek yok.
81 il kalmali.
Eger yeni bir il kurulacksa oda KKTC olmali.

brkyertsh
2 ay önce - Pzr 03 Şub 2019, 23:02

gebze zaten kendisinden ayrılan çayırova darıca ve dilovası ilçelerini alıp il olursa nüfusu 750.000den fazla olacağı için direk büyükşehir olur ama istanbula bağlansa daha güzel olur istanbul olmuşken tam metropol olsun

Misafir 658

2 ay önce - Pts 04 Şub 2019, 20:16

Gebze zaten İstanbul'un bir ilçesi gibi, bunun resmileştirilmesi çok iyi olur. Destekliyorum...
Kesinlikle Gebze İstanbul'a bağlanmalıdır...
İstanbul'un sınırları yeniden belirlenmelidir.

Misafir bc0

2 ay önce - Sal 05 Şub 2019, 01:42

Bu arada İstanbul da 2 Büyük Şehir Belediyesi olmalı, Anadolu Yakası IBB ve Avrupa Yakası IBB diye. Bu da hizmet ve rekabet açısından şehre katkı sağlayacaktır.

Eray3424
3 hafta önce - Pts 01 Nis 2019, 01:44

Evet arkadaşlar gördüğünüz yanlış değildir birkaç hafta önce söyledi bunu mevlut uysal
Şimdi benim bu konu hakkındaki görüşüme gelelim
ben Doğma büyüme İstanbulluyum Üsküdarda doğdum Pendikte büyüdüm Okulumsa Tuzlada
Biz İstanbullular Gebzeyi Çayırova ve Darıca ilçelerini zannederiz bende dahil çünkü İstanbulun nimetlerinden en çok faydalanan iki ilçedir.
Bunlar Neler:
-Marmaray(Metro İstanbula aittir)ve son duraği daricadadir
-Hepimizin bildiği Gebze-Harem minibüsleri
-17B-133Ş-133M İett hatları
-İski 1976 yılından 2006 yılına kadar su vermiş arkadaşlar ve hala rogar kapakları durmaktadır
-İsfalt Gebzenin yol bakım asfalt işlerine bakar buda İstanbulumuza ait
-İdonun arabalı vapurları burada mevcuttur
-Araç plakalarının yüzde 55 i 34 Plakadır.
Daha da vardır ama ben bunları biliyom yakınlarımı ziyarete giderken bile aktarma yapmadan gidiyorum siz duşunun.
Gebze OSB 70 i İstanbulumuzun insanı çalışmaya gidyordur.Yani arkadaşlar bağlanacak olursa Darıca ve Çayırova bağlansın bana kalırsa çünkü bu bölgeler Kocaeliden iyi hizmet alamadığını gordüm daha çok İBB sahip çıkmıs şimdi bana burda koyu kocaelililer gelipte boş yere Darıca ve çayırovaya sahip çıkmasınlar bugüne kadar bir yatırım dahi yapmadi büyükşehir belediyeniz sadece son bir senedir yatırımlar yapmaya başladı ama rezilliklerle metro tabelası olupta metro olmayan yer ünvanını yedi gebze sizin yüzünüzden daha sayayımmı koyu kocaelililer gelipte burda İstanbulumuza bağlanacagini duyunca ilçe olduklarını hatırladınız.

Erdem Taşlıca
3 hafta önce - Pts 01 Nis 2019, 02:20

Alıntı:
Marmaray(Metro İstanbula aittir)ve son duraği daricadadir

Marmaray TCDD'ye aittir. Ayrıca Metro İstanbul'a ait herhangi bir hat da yoktur zaten. Metro İstanbul bir işletmecidir.

Alıntı:
İsfalt Gebzenin yol bakım asfalt işlerine bakar buda İstanbulumuza ait

İsfalt İBB'nin bir iştirak şirketidir, her şirket gibi sadece İstanbul'dan değil, Türkiye'nin her yerinden iş alabilir. Ankara'da da kavşaklarda bir İBB şirketi olan İsbak'ın yaya butonları mevcuttur. Parasını veren istediği hizmeti alabilir.

Alıntı:
İdonun arabalı vapurları burada mevcuttur

Adında İstanbul geçtiğine bakmayın. İDO, İBB ile alakası olmayan bir özel şirkettir. Bursa'ya da seferleri vardır.

mus emrullah
3 hafta önce - Pts 01 Nis 2019, 02:26

Bursada da iski kanalizasyon kapaklari var.
ido bursaya uğruyor.
Mesela burulaş yeni havaalani ulaşım ihalesine katilmisti.

Eray3424
3 hafta önce - Pts 01 Nis 2019, 23:03

Erdem bey marmaray devlet tarafından yapılmış olsada İstanbulumuzun banliyö trendir ve istanbulkart ile biniyorsunuz kart basma makineleri kart dolum makineleri İbb nin Metro İstanbul işletiyor ve sonradan metro hattına çevrildi zaten
İdo istanbulundur yalova istanbula bağlı olduğu zamanlarda yalova için konulmuştur sonra il olunca şehirler arası hizmet vermiş oldu
İsfalt İbbnindir çünkü ben darıcada İbb nin silindir asfalt dökme aracları kamyonları vb baca temizleme arabalarını bir çok kez gördüm hatta geçen gün de gördüm buda isfaltın yetki alanında olduğu içindir

sayfa 49
« önceki   123 ... 474849
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet