Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep - Şahinbey Parkı (Şahinler Vadisi)
« önceki   123 ... 505152   sonraki »

ANA SAYFA -> GAZİANTEP
cevap yaz
sayfa 51
KAZIM HASIRCI

7 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 00:11


(+)


İyisaraç
7 ay önce - Sal 22 Oca 2019, 11:18
Şahinbey parkı


Parklara harcanan paralarımız yeterli artık parklara değil otoparklara ve otoparklara koyacak arabalarımızı aldıracak işlere ihtiyacımız var.

Şahinbey Geneyik bölgesinde İmara açılan yerlerde altyapı çalışmaları 2 ila 3 yıl içerisinde tamamlanırdı. Burası her ne hikmetse 6. yıldır tek çivi çakılmadı diyecek kadar birşey yapılmadı. Diyeceksin ki orası Konut için planlandı...

Zaten % 80 i devletin bu nedenle yap yollarını, kaliteli arsalar üret...
Çağır yabancı yatırımcıları Bedava arsa ver. Kocaeli, Bursa,Balıkesir Belediyesi Otomotiv sanayisi gelsin diye oralar çok pahalı olduğu halde arsa aradı.Tam gündemdeyken bedava yerin varken çağır SAVUNMA SANAYİSİNİ, OTOMOTİV SANAYİSİNİ, ELEKTRONİK SANAYİSİNİ,...

Buralara İlk kuruluşlar İstanbul yakınlarında jip,kamyonet ve kamyon yapımı olarak başlamıştır.tuzla da ki jip fabrikasıyla Gebze,Çayırova da ki Cyrsler firmasının kamyon ve kamyonet yapımı üniteleri önceleri montaj daha sonrada üretim ,yedek parça üretimi şeklinde oluşmuştur.İstanbul da ayrıca Ford kamyon,kamyonet,minibüs ve otomobil fabrikası faaliyete geçmiştir.

Bursa yakınlarında kurulan Fiat ve Renault otomobil fabrikaları da bugün hemen tümüyle yerli üretim yapmaktadır.İzmir’de kurulan BMC fabrikalarında da kamyon,kamyonet ve minibüs üretimi yapılmaktadır.Ülkemizde son yıllarda da gelişen Man-Mercedes ve Mitsubishi firmalarının ötöbüs üretimi bu sanayi kolunun yayğınlaşarak geliştiğini ortaya koymaktadır.

Otomotiv sanayisinin gelişmesi buna bağlı olarak oluşan yan sanayi ürünlerin inde üretilmesine ortam hazırlanmıştır.Özellikle oto elektrik donanımı (Akü,pil,ampul,kablo v.b)gelişmiştir.Buzdolabı,çamaşır makin ası ,tulumba ve motorlar ülkede üretilmektedir.Bazı parçaları ithal yolluyla sağlanan bu aletler artık doğrudan yerli üretim olarak dışarıya satılmaktadır.elektrikli araç ve gereçler ile elektronik ve hassas cihaz yapımı da ülkede özellikle 1980 den sonra gelişmeye başlamıştır. Bu kuruluşların büyük bölümü İstanbul,İzmit sanayi bölgesinde İzmir ,Bursa ve GAZİANTEP'imizde gelişmiştir.

Bitkisel yağ sanayisi, aktif sanayi bölgeleri,otomotiv yan sanayisinde ilk sıralardayız. Potansiyel çok...Bırakın kişisel çıkarları..


Çok büyük bir alan burası, yap Plan Tadilatlarını değişikliklerini...

O zaman zaten kaynak gelecektir hem devletten hem yatırımcıdan...[/b]


KAZIM HASIRCI

6 ay önce - Pts 04 Şub 2019, 00:33


(+)
KAZIM HASIRCI

6 ay önce - Prş 14 Şub 2019, 00:15


(+)


KAZIM HASIRCI

5 ay önce - Sal 26 Şub 2019, 00:25


(+)
sayfa 51
« önceki   123 ... 505152   sonraki »
ANA SAYFA -> GAZİANTEP