Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 18
ahmet sert

2 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 00:07

(+)

Erdal Düven

2 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 12:24
Çamlıktan kuşbakışı sıcak sıcak görüntüler

(+)

(+)

muharrem çakmak
2 ay önce - Çrş 30 Oca 2019, 16:52

Çamlık tepesine aynı Adnan Menderes mahallesindeki kuvayı milliye anıtı gibi Balıkesire ait özgün bir eser yapılsa çok güzel olurdu. Böylelikle çamlık tepesinin ve Balıkesirin sembolü olurdu

Misafir 83b

2 ay önce - Cum 01 Şub 2019, 02:38

Şu mart gelsede şu zekaiden kurtulsak artık
Şehir ölü gibi sessizlerde

ahmet sert

1 ay önce - Çrş 27 Şub 2019, 16:26

Aşağıda BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR FİKİR VE PROJE GRUBU Facebook sayfasında yaptığım yorumu alıntıladım...

Alıntı:

Dün akşam üzeri Erdal Düven kardeşimle beraber Çamlık Rekreasyon alanında dolaşıp gözlem yaptık.Sağolsun yetkililer bize bölgeyi gezdirdiler ve bilgi verdiler, kendilerine teşekkür ederiz.Erdal Kardeşim geçen günlerde bölgeden çok sayıda fotoğraf paylaşarak güncel durum hakkında bize bilgi vermişti.Bunun üzerine çok sayıda hemşehrimizden özellikle yaşı belli bir seviyenin üzerinde olanlardan, çok sayıda; yeşil alan azlığı, çam ağaçlarının kesilmesi, bölgenin betonlaşması, eski anılarının yok olduğu vb.yönünde serzenişler içeren yorumlar yapılmıştı.Kendilerine kısmen katılsam da tespitimi en başta yazayım, projeyi çok beğendim.Tabi ki aynı yönde hassasiyet gösterdiğimin bilinmesini rica ediyorum.Ancak; mecburen, yapılaşmanın olduğu bölgelerde ağaç kaybı olsa da özellikle askeri alanda ve tepenin eteklerindeki ağaçların büyük ölçüde durduğunu, ilaveten bölgeye çeşitli cinslerde çok sayıda ağaç dikildiğini ve dikilmeye devam edileceğini biliyoruz.Ben burada ne desem de eleştiriler, serzenişler mutlaka olacaktır.İnsanlar doğal hakları olan eleştiri haklarını kullanacaklardır.Ben kendi gözlemlerimi aktarıyorum size.Beğenmeyenler de olacaktır. Ancak ben canlı olarak bizzat kendi gözlerimle şahit olduğum bölgede, Balıkesir'in hakikaten güzel bir alan ve proje kazandığını rahatça söyleyebilirim. Projede şu an daha çok, detay çalışmalara geçilmiş durumda ve bize ifade edildiği kadarıyla Nisan ayında proje genel hatlarıyla ortaya çıkmış olacak.Projede; seyir terasları, yürüyüş yolları,tarih sokağı, sonsuzluk sokağı, cami, kütüphane, ticari alanlar, kafeler, restaurant vb.gibi çok sayıda sosyal donatı alanları var.Hakikaten Balıkesirlilerin aileleriyle ve Şehir dışından gelen misafirleriyle güzel vakitler geçirebilecekleri bir alan olacak bitince.Sadece gündüz değil gece de kullanılacak ve ışıklandırmasıyla estetik bir görüntü ortaya çıkacak.Şimdi uzaktan bakınca beton görüntü veren bölgelerin üzerine yakın zamanda sarmaşıklar dikkatli bir şekilde uygulanınca ve çimlendirme çalışmaları da olunca bölge çok daha güzel ve yeşil görünecek.Yorum yapmak için bence iki-üç ay daha beklemenizi öneriyorum.Tabi ki yeşil alanlar mümkün olabildiğince artırılabilirse daha iyi olacaktır.En önemlisi bu projeye teleferik ve şu an beklemede olan bilim merkezi gibi bazı binalar da entegre edilirse hakikaten ulusal çapta bir esere sahip olacağız.Proje biraz daha ilerleyince paylaşacağımız fotoğraflardan ne demek istediğim daha iyi anlaşılacaktır.

Profesör
1 ay önce - Çrş 27 Şub 2019, 16:52

Projeden yeni fotoğraflar çektiniz mi acaba?

ahmet sert

1 ay önce - Çrş 27 Şub 2019, 16:55

Fotoğraf sorun değil, proje yetkilileri bize fotoğrafları ulaştıracaklar, inşallah o zaman paylaşırız.Ama biraz zaman geçsin istedik ki proje biraz daha belirgin hale gelsin ancak çok güzel bir proje kazanmak üzere olduğumuzu söyleyebilirim.

muharrem çakmak
1 ay önce - Çrş 27 Şub 2019, 19:04

tamamlandığında böylemi olacak

(+)

foto alıntı

ahmet sert

1 ay önce - Çrş 27 Şub 2019, 19:16

Evet inşallah böyle olacak, tabi bu işin görsel tarafı biraz animasyon, ışıltı katılmış hali.Ancak teleferik kesinlikle şart, olursa çok güzel ve yararlı olur.

Erdal Düven

1 ay önce - Pzr 17 Mar 2019, 15:49
Çamlıkta Yeşil gözüktü

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)

(+)