Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Mahmut Göksu
2 ay önce - Prş 31 Oca 2019, 09:36

Alıntı:
En büyük sorunumuz çarpık yapılaşma, ikincisi yol ulaşım (yeni açılan yollar bile dar ve sıkıntılı şimdiden) üç eğitim

Egitim ikditarın problemi belediyeler kendi bütçelerinden bile para harcayıp okul yapsalar ne işe yarar ki.
sistem müfredat her şey çarpık bir düzen üzerine kurulu egitim çağdaşlık bilim ve sanattan uzak.

Çarpık yapılaşma ve ulaşım konusu da şehri ranta boğan sistem değil mi?

Şehir içine yapılan 3 adet avm arsası yeşil alandır.
Fuar alanı Forum oldu
100. yıl park içi sankopark oldu
fıstık araştırma arsası primemall oldu.

Ayrıca metro market arkasında ki spor alanı sahası konut oldu.
Karmen peyzaj alanı yeşil alandı konut oldu
Mücahitler mahallesinde ki okul arsası otopark oldu.
İl özel idareden alınan köy hizmetleri arsası parça parça satıldı daracık yolların etrafına 15 16 katlı binalar yapıldı
Ayrıca oradan gelecek para Gaziantep egitimi için harcanacaktı o da yalan oldu.
Park alanları işlevsiz camiler ile doldu. Camiler daha geniş alanlara otoparkları ile egitim verecek alanları ile yapılmalı şahsi fikrimce

bunları alt alta koyunca egitimde olmaz ulaşımda olmaz. çarpık kentleşme de belediye eli ile Resmi çarpık kentleşme olur.

Tabi hataların yanı sıra Kuzey şehir projesi takdir edilecek bir iş hatta oraya bildiğim kadarı ile şu an için 3.000 konut yapıldı daha da artarak insanların oraya taşınması ve cazibe haline gelmesi için çeşitli sosyal donatılar eklenmeli.

Gaziray'da umarım daha çabuk biter.

Zaten Gaziray Tcdd projesi
Kuzey şehride Toki projesi

Aslında belediye bütçesinden uzak işler.

İyisaraç
2 ay önce - Prş 31 Oca 2019, 10:02
İmar değişiklikleri

Fıstık Araştırma, Metro market arkası, Köy Hizmetleri, bu alanların betonlaşması büyük hatalardır. Buralardan gelen para hangi faydalı alanda kullanıldığını bilebilsek belki "alınan abdest ürkütülen kurbağaya değdi deriz.

Trafik sol'a kapatılınca bence sadece tıkanmayı azaltır, hızlı ulaşım'a hizmet etmiyor. Şehir genişletilmeli trafik ferahlatılmalıdır. Kamu binaları Hastaneler büyük yollar üstünde planlanmalı.

Eski devlet hastahanesi yıkılmalı yenisi çevrelyolu üzerine inşaa edilmelidir.

sayfa 2
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET