Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Projeler
« önceki   123 ... 282930

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 30
Çağrı1045

3 hafta önce - Sal 29 Oca 2019, 23:44

Birileri engel mi oluyo diyeyim, yoksa bu işle adam akıllı ilgilenebilecek insan mı yok diyeyim bilemedim. Zannedersem bir de protokol falan imzalanmıştı. Yazık çok yazık, giden senelere yazık.

ahmet sert

3 hafta önce - Sal 29 Oca 2019, 23:49

Çağrı bu işler adanma, takip ve siyasi güç istiyor, imzalanan protokol 103 milyon Dolarlık büyük bütçeli bir projeydi.O zamanlar dolar üç lira seviyelerdindeydi, şimdi 5,30 lu seviyelerde.Yani ısrarla ve bıkmadan usanmadan sürekli hatırlatmak, denemek, takip etmek gerekiyor.Gelip geçici heveslerle ortaya çıkartıp, takip edilmezse, arkası aranmazsa sadece bu kadar büyük çaplı olanlar değil, birkaç milyon Tl.lik küçük projeleri bile yaptırmak mümkün olmuyor.

Çağrı1045

3 hafta önce - Sal 29 Oca 2019, 23:57

Mesela şu Çay Deresi bile yıllardır kötü durumda. DSİ ne düşünüyor acaba? Güzelce baştan sona elden geçmesi gerekiyor. Burayı komple yenileme projesi üretmeleri lazım. Yıpranmış köprüler, yıpranmış köprü korkulukları ve dere içindeki istinat duvarları falan baya bi ince işçilik istiyor. Ve tabiki bu iş yapılacağı zaman derenin Başçeşme Mezarlığı bölgesinden Gençlik Merkezi yönüne kadar olan bölümde bir kaç eski binalar var Kentsel Dönüşüm yapılması gereken, onlar yıkılması lazım. Bu tarz kullanılmayan metruk binalar ve kullanımda olupta yıpranmış eski binalara da el atmak gerekiyor. Balıkesir'in genel olarak baştan sona yenilenecek bir sürü yerleri var Balıkesir'e yakışmayan.

Balray Projesi için herhangi bir güncel haber yok. Daha neyi bekliyorlar. Bence gayet olumlu bir proje. Ve aslında Hükümet'e bağlı bir parti belediyesiyiz. Bu durumda avantajlarımız mümkün olsa gerek.

Kapalı İmar Bölgesine Gelince;
Bu kapalı alanları açmak neden bu kadar zor ?
Yıllardır neden açılamıyor ?
Şehrin Güney'i daha çok ön plana çıkmakta. Kuzey'e doğru da büyümesi lazım.
Bu tarz işlerden anlayan büyüklerim varsa açıklamasını yapabilir mi neden hala bişey yapılamıyor ?

ahmet sert

3 hafta önce - Çrş 30 Oca 2019, 00:57

Çağrı bu konuyu ben çok yerde ve çok defa paylaştım.Kısaca anlatmaya çalışayım.Dereler Dsi sorumluluğunda, belediye bu yüzden bu topa girmiyor, onlar Hamidiye Camisi karşısında yaptıkları gibi yeşil alan düzenlemesi yapabilirler.Ben burada iki belge de paylaştım, dsi ile olan bimer yazışmalarımı. Dsi üzerine düşeni yapmış durumda, yani onlar dere ıslahı projesini hazırladılar iş bu projeye ait bütçenin bir sonraki yılın bütçesine konması.Başkan, miletvekilleri bastıracak, bu projenin bütçeye dahil edilmesini sağlayacak, bu kadar basit.

Balrayla ilgili olarak bir önceki mesajda yazdım, 103 milyon dolar büyük bir para, biraz zor olur bu kadar parayı bulmak, ama bastırırlarsa neden olmasın.

Kapalı bölge konusu zor...Neden mi 80'li yılların sonunda bu işi karıştıran memurlar öyle bir halt yemişler ki yatacak yerleri yok, binlerce insanın ahı var üzerlerinde.Onun arsasını buna, bununkini ona, karman çorman etmişler ortalığı.Çözülmez mi çözülür ama uğraşmak ve işin doğrusu çok fazla çaba göstermek lazım.

sayfa 30
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 282930
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET