Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Projeler
« önceki   123 ... 293031323334   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
kilitli
sayfa 30
Çağrı1045

6 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 23:44

Birileri engel mi oluyo diyeyim, yoksa bu işle adam akıllı ilgilenebilecek insan mı yok diyeyim bilemedim. Zannedersem bir de protokol falan imzalanmıştı. Yazık çok yazık, giden senelere yazık.

ahmet sert

6 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 23:49

Çağrı bu işler adanma, takip ve siyasi güç istiyor, imzalanan protokol 103 milyon Dolarlık büyük bütçeli bir projeydi.O zamanlar dolar üç lira seviyelerdindeydi, şimdi 5,30 lu seviyelerde.Yani ısrarla ve bıkmadan usanmadan sürekli hatırlatmak, denemek, takip etmek gerekiyor.Gelip geçici heveslerle ortaya çıkartıp, takip edilmezse, arkası aranmazsa sadece bu kadar büyük çaplı olanlar değil, birkaç milyon Tl.lik küçük projeleri bile yaptırmak mümkün olmuyor.

Çağrı1045

6 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 23:57

Mesela şu Çay Deresi bile yıllardır kötü durumda. DSİ ne düşünüyor acaba? Güzelce baştan sona elden geçmesi gerekiyor. Burayı komple yenileme projesi üretmeleri lazım. Yıpranmış köprüler, yıpranmış köprü korkulukları ve dere içindeki istinat duvarları falan baya bi ince işçilik istiyor. Ve tabiki bu iş yapılacağı zaman derenin Başçeşme Mezarlığı bölgesinden Gençlik Merkezi yönüne kadar olan bölümde bir kaç eski binalar var Kentsel Dönüşüm yapılması gereken, onlar yıkılması lazım. Bu tarz kullanılmayan metruk binalar ve kullanımda olupta yıpranmış eski binalara da el atmak gerekiyor. Balıkesir'in genel olarak baştan sona yenilenecek bir sürü yerleri var Balıkesir'e yakışmayan.

Balray Projesi için herhangi bir güncel haber yok. Daha neyi bekliyorlar. Bence gayet olumlu bir proje. Ve aslında Hükümet'e bağlı bir parti belediyesiyiz. Bu durumda avantajlarımız mümkün olsa gerek.

Kapalı İmar Bölgesine Gelince;
Bu kapalı alanları açmak neden bu kadar zor ?
Yıllardır neden açılamıyor ?
Şehrin Güney'i daha çok ön plana çıkmakta. Kuzey'e doğru da büyümesi lazım.
Bu tarz işlerden anlayan büyüklerim varsa açıklamasını yapabilir mi neden hala bişey yapılamıyor ?
ahmet sert

6 ay önce - Çrş 30 Oca 2019, 00:57

Çağrı bu konuyu ben çok yerde ve çok defa paylaştım.Kısaca anlatmaya çalışayım.Dereler Dsi sorumluluğunda, belediye bu yüzden bu topa girmiyor, onlar Hamidiye Camisi karşısında yaptıkları gibi yeşil alan düzenlemesi yapabilirler.Ben burada iki belge de paylaştım, dsi ile olan bimer yazışmalarımı. Dsi üzerine düşeni yapmış durumda, yani onlar dere ıslahı projesini hazırladılar iş bu projeye ait bütçenin bir sonraki yılın bütçesine konması.Başkan, miletvekilleri bastıracak, bu projenin bütçeye dahil edilmesini sağlayacak, bu kadar basit.

Balrayla ilgili olarak bir önceki mesajda yazdım, 103 milyon dolar büyük bir para, biraz zor olur bu kadar parayı bulmak, ama bastırırlarsa neden olmasın.

Kapalı bölge konusu zor...Neden mi 80'li yılların sonunda bu işi karıştıran memurlar öyle bir halt yemişler ki yatacak yerleri yok, binlerce insanın ahı var üzerlerinde.Onun arsasını buna, bununkini ona, karman çorman etmişler ortalığı.Çözülmez mi çözülür ama uğraşmak ve işin doğrusu çok fazla çaba göstermek lazım.


Alp Serter

5 ay önce - Cum 08 Mar 2019, 18:54


Ugi Öz

5 ay önce - Cum 08 Mar 2019, 19:08

Helal olsun bee Projeler muhtesem..

Misafir 30c

5 ay önce - Cum 08 Mar 2019, 20:58

Helal olsun diyorsun arkadaşim.Benim alın terim işyerine ne olacak.Ağir Sanayide işyerim var.Avlu yüzünden hem işimden hemde etrafımdaki insanlar işsiz kalacak. Her meslek azalıyor. İşin Ustası bulunmuyor o daha mühüm.Işyerimin etrafında ki insanlar hepimizin morali bozuk .Birileri sevinirken bir taraf hüzünleniyor. Oradaki işyerlerindeki insanları kendi yerine koy. Hem mesleklerinden çiğu olacak hemde Şehir ekonimisine katki azalacak.Profesör
5 ay önce - Cum 08 Mar 2019, 21:11

Kardeşim siz de yatacağınıza kendinizi geliştirin kapitalist düzende bir yer edinin.Doğada adapte olmayan her varlık yok olmaya mahkumdur.Buna doğal seçilim denir.Bu kadar bencil olmayın.Hep ben demeyin bu şehri nasıl muasır medeniyetler seviyesine getirebiliriz diye düşünün.Projeleri ben de beğendim.

Afacan Bartu
5 ay önce - Cum 08 Mar 2019, 21:23

Beyler valilik ve istasyon kavşak projoleri nolucak
Orayı yapmazlarsa trafik çözülmezz


ahmet sert

5 ay önce - Cum 08 Mar 2019, 22:09

Arkadaşlar burada siyaset yapmayın bakın 2007 de açtığım 10 küsur yıllık Balıkesir haberler ve sohbet başlığı kendini bilmez birkaç kişinin siyasi takıntıları yüzünden 1 yıldır kilitli.Yine Avlu başlığı da kilitlendi yakında Balıkesir sayfalarını tümden kilitlettireceksiniz yapmayın rica ediyorum...sayfa 30
« önceki   123 ... 293031323334   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET