Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1254
nio55
5 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 17:19

Söylenecek söz yok.

En son nio55 tarafından Cum 18 Oca 2019, 18:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


nio55
5 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 17:30

Tekrardan söylenecek söz yok.

En son nio55 tarafından Cum 18 Oca 2019, 18:21 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi


ali şükrü bey
5 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 17:35

Merkez Bankası kar ettiği için devlete olan payını aktarıyor,bunları genelde Mayıs ayında yapardı,şimdi önceden devrediyor.
Devlet elindeki parayı erken alıyor,finansman maliyetini düşürmek için,zaten kendisinin olan parayı alıyor.
Bundan nasıl bir rahatsızlık çıkardın Yakup,eklediğin şeyde seni rahatsız eden nedir?
Devlet kendisine ait parayı alıp,gereksiz yere finansmana ayıracağı faizi azaltıyor.Pazarlı
5 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 17:43

Alıntı:

2001’deki kriz ne kadar hükümetin suçuysa şimdiki de hükümetin suçudur. Eğer şimdiki dış güçlerse o zamanda dış güçlerdir. 2001’i hükümete bulup şuankini dış güçlere atmak ve bunu savunmak iki yüzlülüktür.


Ecevit siyaset malzemesi yapıldı yıllarca, kimseye gülmeyeceksin, Allah güldüğün yerden vuruyor her zaman.


mahmut11
5 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 17:44

Yok solcuların devleti batırması hala gülünç bir vakadır.

Türkiye'nin emperyalizme bu kadar dik durması da takdir edilesidir.

Başka ülkede üç kere darbe olmuştu çoktan.murad_1299
5 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 17:48

Ordudaki hainlerin temizlenmesi, ordunun profesyonelleşmesi ve kalekolların inşası pkk zararlarını azaltan önemli etkenler, bence abd etkisinden daha büyük etkiye sahip bu alınan önlemler.

Aynı önlemleri diğer alanlarda da alabiliriz


ali şükrü bey
5 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 17:48

2001'deki kriz yerel bir krizdir,bütçede açıklar o kadar büyük ve döndürülemez hale gelmişti ki gecelik faizler rekor olmasına rağmen dışardan Merkez Bankası tahvillerine talep gelmedi,çünkü devletin bu yeni faizlerle borcu ödeyemeceğini yabancılar biliyordu.
IMF'nin verdiği para da sadece eski borçların ödenmesine ayrılmak kaydıyla serbest bırakıldı,yani yabancılara olan faiz borçları ödenmesi için gönderilen para yetmedi.
Ecevit de 12 ülkeden memur ve emekli maaşlarını ödemek için yardım istedi,olumlu bir cevap alamadı.

Şu anda olan ise kur atağı ile oluşan finansman krizi,bunun makro ekonomik verilerle bir alakası olmadığı için 2001 yerel krizi ile bir alakası yok.
Ayrıca şu anda ABD-Çin ticaret krizi,İngiltere'nin AB'den ayrılmasındaki Brexit krizi ve Suriye sorunu gibi ciddi sebepler var.

Uzun lafın kısası bilmediğiniz konularda yorum yaparak kendinizi komik duruma düşürmeyin,araştırın,öğrenin ve bir bilene sorun.

Bilmemek ayıp değil,öğrenmemek ayıptır.süleymanKS

5 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 18:14

Alıntı:
tank, silah üretmek mi kurtaracak be abim?


Al işte. Böyle bir adama ne anlatabilirsin ki.

Almanya'nın ekonomisini öve öve bitiremez. Kendi ülkesine gelince 'tank üretmek mi kurtaracak ekonomiyi' der.


Olayı tanka neden indirgiyorsun. Ben sanayi üretimi dedim. Hammadde ihraç etmek yerine son ürünü üretip ihraç etmek dedim. Adamın anlayabildiği bu kadar.

Bunların oy verdiklerinin vizyonları da bu kadar. Çok da fazlasını beklemek hata olurdu zaten.


naims1
5 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 18:32

Alıntı:
22 yaşında genç bir arkadaşınız olarak, bende ülkemi ve geleceğimi düşünüyorum!

Bu hükümet geldiğinde 6 yaşındaymışsın, eski Türkiyeden bi habersin.

Sen eski türkiyeyi birilerinden duyduğun kadar biliyorken bizler o rezil günleri ise bizzat yaşayarak deneyimledik.

O günleri bizzat yaşayan kişiler olarak ülkenin nereden nereye geldiğini biz bilmiyoruz ama sen bizden daha iyi biliyorsun ha kardeşim öyle mi.

Bu hükümetin ekonomik politikalarını beğenmeyip burada ekonomi dersi vermeye çalışanların, bu müthiş vizyona sahip adamın peşinden gitmeleri.

İp, sakız ve bez gibi katma değeri yüksek teknolojik ürünler üretmek varken, siha, tank, helikopter, yerli otomobil ve işlemci gibi katma değeri düşük teknoloji içermeyen gereksiz şeyler üretmek ne ola ki.

Şu hükümet bir türlü Kılıçdaroğlu ve zihniyeti kadar vizyoner olamadı gitti arkadaş.
O açıdan hükümete çok kızgınım arkadaş.Nihat Joseph Ilkay
5 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 19:01

Alıntı:
2001’deki kriz ne kadar hükümetin suçuysa şimdiki de hükümetin suçudur. Eğer şimdiki dış güçlerse o zamanda dış güçlerdir. 2001’i hükümete bulup şuankini dış güçlere atmak ve bunu savunmak iki yüzlülüktür.


Alakasi yok. Gerci Ali Sukru arkadasimiz cok guzel aciklamis fakat bende kucuk bir katkida bulunayim. 2001 yilinda ki dunyanin durumuyla gunumuzde ki dunyanin durumu o kadar farkli ki, Kanada gibi normalde dis politikasi cok sakin olan bir ulke bile Cin ve Amerika arasinda ki ticari savastan bunalmis durumda. Kanadanin Bati kiyilarinda yasayan herkes Cin'in Kanada ya yaptigi ticari yatirimlarin ne kadar buyuk bir meblag oldugunu cok iyi bilir. Kanada ve Cin arasinda ki ticaretin hacmi 70 milyar dolarin uzerindedir ve bu rakam hizla buyumektedir.
Yakin bir gecmiste Kanada'nin bazi onemli firmalari da Cin tarafindan satin alinmisti. Amerika Cin ile yaptigi ticaret savasinda artik Kanada ya da buyuk baskilar yapiyor. Tarafini acik ve net bir sekilde secmesini istiyor. Aslinda Kanada'nin cok fazla bir tercihi olmadigini da biliyor. Gecenlerde bu baslik altinda Kanada'nin Amerikanin tehditlerine guclu ekonomisi sayesinde karsi durabildigini ve parasinin degerini koruyabildigi yazildi.
Kanada ekonomisi oyle cok guclu oldugu icin filan degil, Amerika'nin ozellikle de Trump'in dayatmalarina boyun egdigi icin henuz cok fazla bir kayip yasamadi.
Trump gecen secimlerde en cok oyu ciftciler ve Demokratlara kuskun fabrika calisanlarindan almisti. Trump Kanada ile girdigi pazarlikta hem hayvan urunleri hemde otomobil konularinda Amerika'nin cikarina duzenlemeler yaptirdi.
Bunlari cok sesli yapmasinin sebebi Amerikan secmenine propaganda yapmasiydi. Ama Kanada ya karsi asil golu yeni yapilan NAFTA anlasmasina koydurdugu ve ciddiyeti sonradan ortaya cikan bir maddeyle atti. Amerika, Kanada'nin NAFTA uyesi olmayan herhangi bir ulke ile serbest ticaret anlasmasi yapma ozgurlugunu elinden aldi. NAFTA uyesi olmayan herhangi bir ulkenin aslinda Cin Halk Cumhuriyetini ima ettigini herkes cok iyi biliyor.
Kisacasi dunya 2001 yilindan cok daha farkli ve sert mucadelelerin oldugu bir dunya. Turkiye'nin belki Kanada kadar ekonomisi buyuk degil ama askeri gucunun operasyon yapabilme yetenegi NATO uyesi ulkeler icinde belki Amerika'dan sonra ikinci sirada.
Insanlar surekli paraya takilip guvenligi unutuyorlar. Is adamlarinin cogu birikimlerini ve cikarlarini korumak icin ya silahli muhafiz tutarlar ya da devletin silahli gucune guvenirler. Sadece para sahibi olmak size guvenlik getirmez. Maliniza goz koyan birisini banka hesabinizin buyuklugu degil, guvenliginizi saglayanlarin ne kadar caydirici oldugu engeller.sayfa 1254
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET