Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Gaziantep - Geneyik
« önceki   123 ... 282930 ... 373839   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 29
Misafir 37a

5 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 12:55

Arkadaslar geneyik 4 milyon m2 yapilacak konut alanin "katılım esasına göre yapılacaktır" sözünün ne demek olduğunu bilen var mı

Misafir 5d4

5 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 13:02

Ve çalışanlarımıza hitap eden projenin ilk etabında 750 konutu talep örgütlenmesi suretiyle başlatacağız, inşallah bu projeyi de 2019 yılının ilk çeyreğinde başlatmayı düşünüyoruz” diye konuştu.(Kaynak HABERTÜRK)

Misafir 37a

5 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 13:05

Talep Örgütlenmesi ne demek arkadaşlar.

Acaba Başvuru mu toplanmasıdır ?İyisaraç
5 ay önce - Sal 22 Oca 2019, 11:11
Geneyik


Kimbilir ! Belki de seçim 'e bir hafta kala temel atma programı yaparlar biz de alkışlarız.
İmara açılan yerlerde altyapı çalışmaları 2 ila 3 yıl içerisinde tamamlanırdı. Burası her ne hikmetse 6. yıldır tek çivi çakılmadı diyecek kadar birşey yapılmadı.

Zaten % 80 i devletin bu nedenle yap yollarını, kaliteli arsalar üret...
Çağır yabancı yatırımcıları Bedava arsa ver. Kocaeli, Bursa,Balıkesir Belediyesi Otomotiv sanayisi gelsin diye oralar çok pahalı olduğu halde arsa aradı.Tam gündemdeyken bedava yerin varken çağır SAVUNMA SANAYİSİNİ, OTOMOTİV SANAYİSİNİ, ELEKTRONİK SANAYİSİNİ,...

Buralara İlk kuruluşlar İstanbul yakınlarında jip,kamyonet ve kamyon yapımı olarak başlamıştır.tuzla da ki jip fabrikasıyla Gebze,Çayırova da ki Cyrsler firmasının kamyon ve kamyonet yapımı üniteleri önceleri montaj daha sonrada üretim ,yedek parça üretimi şeklinde oluşmuştur.İstanbul da ayrıca Ford kamyon,kamyonet,minibüs ve otomobil fabrikası faaliyete geçmiştir.

Bursa yakınlarında kurulan Fiat ve Renault otomobil fabrikaları da bugün hemen tümüyle yerli üretim yapmaktadır.İzmir’de kurulan BMC fabrikalarında da kamyon,kamyonet ve minibüs üretimi yapılmaktadır.Ülkemizde son yıllarda da gelişen Man-Mercedes ve Mitsubishi firmalarının ötöbüs üretimi bu sanayi kolunun yayğınlaşarak geliştiğini ortaya koymaktadır.

Otomotiv sanayisinin gelişmesi buna bağlı olarak oluşan yan sanayi ürünlerin inde üretilmesine ortam hazırlanmıştır.Özellikle oto elektrik donanımı (Akü,pil,ampul,kablo v.b)gelişmiştir.Buzdolabı,çamaşır makin ası ,tulumba ve motorlar ülkede üretilmektedir.Bazı parçaları ithal yolluyla sağlanan bu aletler artık doğrudan yerli üretim olarak dışarıya satılmaktadır.elektrikli araç ve gereçler ile elektronik ve hassas cihaz yapımı da ülkede özellikle 1980 den sonra gelişmeye başlamıştır. Bu kuruluşların büyük bölümü İstanbul,İzmit sanayi bölgesinde İzmir ,Bursa ve GAZİANTEP'imizde gelişmiştir.

Bitkisel yağ sanayisi, aktif sanayi bölgeleri,otomotiv yan sanayisinde ilk sıralardayız. Potansiyel çok...Bırakın kişisel çıkarları..


Çok büyük bir alan burası, yap Plan Tadilatlarını değişikliklerini...

O zaman zaten kaynak gelecektir hem devletten hem yatırımcıdan...[/b][/quote][/code]


Misafir 89e

5 ay önce - Sal 22 Oca 2019, 12:44

Geneyik yerleşim alanı. Geneyik sanayi bölgesi değil.Mahmut Göksu
5 ay önce - Sal 22 Oca 2019, 15:02

bedava arsa verilirse bu işin kaymağını kim yiyecek lütfen bu işler ile bu şehrin tekerine çomak sokmayın...

Pardon ağa babaları kendi ayaklarına sıktı rant yaptı şehri batırdı.

Önce Sam'da imar rantı döndü hatırlayın.
Sonra aktoprakta imar rantı döndü şehrin reklam panolarına ilanlar verildi.
Şimdi Geneyikte sıra...

Sağacaklar bizi sağacaklar ...

Zaten ibrahimli beylerbeyi karataşda dönen paraların haddi hesabı yok


Misafir 89e

5 ay önce - Çrş 23 Oca 2019, 12:25

Sam'la Aktoprak'la Geneyik'i kıyaslamayın.Geneyik sanayi bölgesi değil.Rant olmasın.Geneyik'te olması gereken sağlıklı bir şekilde konut alanlarının yapılması.Mahmut Göksu
5 ay önce - Çrş 23 Oca 2019, 18:17

Alıntı:
Sam'la Aktoprak'la Geneyik'i kıyaslamayın.Geneyik sanayi bölgesi değil.Rant olmasın.Geneyik'te olması gereken sağlıklı bir şekilde konut alanlarının yapılması


Dediğinize siz inanıyor musunuz... İbrahimli 2 de konut alanıydı...

Ya bırakın Çıkarın bu pembe gözlükleri..

Bizler vatandaşlar olarak arsa rantına kurban gittik sistem hala da o şekilde.. 3 5 zengin aile ve belediyenin benim imara açmama yol yapmama gerek yok ne olsa alıyorşar zihniyeti ile bu hale geldik.


Misafir 89e

5 ay önce - Çrş 23 Oca 2019, 19:43

Mahmut bey farklı bir şey söylemiyorum; rant olduğu doğru, çirkin dip dibe beton yığını binalar yapıldığı doğru, yeterli yeşil alan bırakılmadığı doğru, alt yapının planlamanın olmadığı doğru, yolların yetersiz olduğu doğru,şehrin dar bir alana sıkıştırıldığı doğru, evlerin haddinden çok çok fazla pahalı olduğu doğru. Geneyik düzgün bir planlamayla imara açılır, alt yapı yapılır, yatay mimari ile en fazla 5 6 kat otoparkı olan uygun ve güzel konutlar rant olmadan yapılırsa belki bir katkısı olur.Sorun Geneyik bölgesinin yapılaşmasında değil sorun sistemde.

Misafir 6db

5 ay önce - Cum 01 Şub 2019, 21:41

Arkadaşlar Cumhurbaşkanı açıkladı 2750konut yapılacak bakın görün yapilacaktaa amaa kimse boşa heveslenmesin prim çok kısık olacaksayfa 29
« önceki   123 ... 282930 ... 373839   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET