Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ufuk Şanver

13 yıl önce - Pts 14 Oca 2008, 02:07
KOC » Kocaeli'de Dolmuşçuların 'Hain Olanları' Belediye Otobüsüne Saldırdı!

Artık bu kadar da olmaz!

http://www.bizimkocaeli.com.tr/?page=c_detail& ...p;c_cat=37

Kocaeli insanı bu adamlara mahkum mu?Belediye otobüsünü taşlamak ne demek!
Kamu malına zarar vermek ne demek!Ne hakla?O otobüste tüm Türk Milletinin hissesi var.
Bu adamların ruhsatını belediyenin derhal iptal etmesi lazım.Kimse belediyenin yani vatandaşın otobüsüne saldıramaz.
Hala şoktayım ya.Ne cüretle bunu yapıyorlar.
-başlık gelen talep üzerine tüm dolmuşçuları kastetmediğimizi belirtmek adına değiştirildi.-

En son Ufuk Şanver tarafından Pts 14 Oca 2008, 02:20 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

Ufuk Şanver

13 yıl önce - Pts 14 Oca 2008, 02:09

Belediye ekmekleriyle oynamışmış.Hadi ordan be!
Üstelik bu hattaki araç Connecto.Zaten belediyenin azıcık otobüsü var.Onlara böyle zarar veren hainlere karşı belediyenin hukuk dairesi derhal seferber olmalı.Son kuruşuna kadar bu zarar bu heriflerden tahsil edilmeli.

Bir de utanmadan bu adamlar araçlarının önüne Türk Bayrağı asıp gazetelere tam sayfa artistik poz verip milliyetçiyim diye geçiniyorlar.
Benim gözümde bölücülük olsun diye belediye otobüsüne saldıranla;yolcusunu kaybettiği bahanesiyle belediye otobüsüne saldıran arasında hiç bir fark yok.İkisi de haindir.

Süha
13 yıl önce - Pts 14 Oca 2008, 02:11

Yalovada belediye otobüslerinin çalışmama nedeni de bu minibüsçüler ve dolmuşçular yüzünden. Böyle yaptıklarında dolmuşçulara hiç yakıştıramıyorum. Yazıktır, günahtır. O araçlar kolay alınmıyor. Umarım belediye bu minibüs şoförlerine gerek işlemi uygular.

kemalcanhakkı

13 yıl önce - Sal 15 Oca 2008, 00:05

Ben Daha Oncede Soylemiştim Kocaeli Kara Ulasımnın İşi Hiç Kolay Degil Kocaelide Ozel Halk Otobuslerinin Buyuk Rantı Var Kara Ulasım Mudurlugu Bazı Yerlere Sefer Koyarken Cok Dikkatli Olmalı Bu Tur Olaylar Yasanabilir Eger Sefer Koyarlarsa Aynı Olaylar Korfezde'de Yasanacaktır Yasanan Bu Olayı Mahkemeye Tasısın Buyuksehir Yapanlarda Yargı Onunde Hesap Vesinler Kamu Malına Zarar Vermenin Herhalde Hapis Cezası Vardır Buyksehirin Yerinde Olsam Aynı Hatta Seferleri Cogaltırım Bu Hattın Ucretinide Sembolik Olarak 50 Kurus Yaparım Olayı Siddetle Kınıyorum

Kemalcanhakkı

emre alb
13 yıl önce - Sal 15 Oca 2008, 14:11

Daha önce de bu tip olaylar yaşandı. Dolmuşçular çıkarlarına her dokunulduğunda benzer davranışlar segilediler, sergileyecektirlerdir de. Sürekli "sabrımızı taşırmasınlar, bizi zorlamasınlar" türünden tehditler savurdular. Ki kooperatif başkanları bile yaptı bunu. Hat kavgası yüzünden yol kesildi, araba devirildi, adam bıçaklandı.

Düşünün ki kooperatif başkanı "bizim önümüze belediye otobüsü, deniz otobüsü, raylı sistem çıkarmasınlar" gibisinden laflar etti. (hadi belediye otobüsünü anladık da cumhurbaşkanı gelse deniz ulaşımına raylı sisteme karşı çıkamaz, bunu dile getiremez, ha getirirse adama "hadi lan ordan" derler) Belediye ne yaptı peki? Hangi yaptırımı uyguladı? Hiçbir şey yapamadı. Üstelik son derece ufak önemsiz isteklerini bile kabul ettiremedi. Ve adamların her istediklerini de verdi. Ve üstelik bahsedilen tipte davranışlar içinde olabilen insanlarla sık sık bir araya gelinip mutlu aile fotografları verildi gazetelere.

Belediyenin başındakiler böyle olunca kara ulaşım ne yapsın? Bu çok vahim olay ile ilgili de kayda değer bir ceza verilmeyecektir, en önemlisi bir tavır alınmayacaktır.

Siyasi olarak almayın, bizim belediye ile aynı partiden seçilmiş ne müthiş belediye başkanları var, ama Kocaeli maalesef bu işi yapabilecek dirayete vizyona sahip bir başkan seçememiş kendisine.

Murat Caner
13 yıl önce - Sal 15 Oca 2008, 17:22

12 Aralık'ta oldu bu olay.

Enes A.
13 yıl önce - Çrş 16 Oca 2008, 16:26

Bu araçların kaldırılması için daha ne bekleniyor?

ANA SAYFA -> ULAŞIM - Marmara