Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 309
Misafir d9a

2 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 00:32

Visa artık geçerli. Belediye metro ve otobüslere etiketlerini yapıştırmış

Misafir 296

2 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 10:17

İETT'nin 20 yıl önce kurduğu Akbil sistemi bundan daha hızlı ve pratik.
Hatırlar mısınız, manyetik kağıt biletli sistemden Ankarakart'a geçerken sistemin hızlanacağını iddia etmişlerdi (kağıt bilet okuyucusunun kartı içine çekip okuyup geri çıkarması 6-7 saniye falan alıyordu). Ama ihale dokümanı çıktığında Ankarakart için yine 5 saniye uygun görülmüştü. (Akbil bir saniyede dit dit diye yolcuları hızlıca bindiriyor)
Sistemin kuruluşunun 4. yılında hala yeterli sayıda kart dolum noktası yok. Metro duraklarına makineler koydular, sadece gıcır kağıt para kabul ediyor (yıpranmış parayı almıyor), madeni para kabul etmiyor, para üstü vermediği için insanlar gişeden az miktar nakitle kart dolduruyor. 4 senedir kredi kartıyla yükleme yoktu. Hayvan gibi gereksiz büyük makine almışlar, Full HD çözünürlükte 20" ekran koymuşlar, hiç bir halta yaramıyor. Yazılımı da evlere şenlik, kartı tak parayı ver kartı çek git şeklinde değil, renkli animasyonlar garip menüler, niyeyse saniyeler süren bekleme ekranları, boş beleş belediye reklamı duyurular falan filan. Bir karta nakit para ile yükleme 20 saniye alıyor. Teknolojinin yanlış kullanımına çok güzel bir örnek bu proje.

Misafir 96c

2 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 23:03

Bugün garanti paracard vısa ile otobüse bindim validatör tuttum okumadı sizce neden?bide kartın üzerinde okuma amblemi mi olması gerek?

Misafir 08f

2 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 01:37

sadece kredi kartından okuyor. nakit karttan okumuyor

Misafir acc

2 ay önce - Pts 14 Oca 2019, 19:57

Nasıl bi kart olmalı halen anlamadım?ininal kartı denedim olmuyo garanti vakıfbank kartlarını denedim hiç birini okumuyo peki neyi okumakta sadece?ayrıca passoligi okuyo mu? bilgi verirseniz sevinirim.

Misafir 84e

2 ay önce - Pts 14 Oca 2019, 23:01

Mastercard olcak

Barış Çakır
2 ay önce - Pts 14 Oca 2019, 23:25

Avrupa'nın çoğu yerinde bütün kapılardan giriş yapılabiliyor, bileti bindiğin kapıdan ya da içeriden okutuyorsun oluyor bitiyor. İnşallah biz de bir gün böyle bir sisteme kavuşuruz. Sistem böyle olsa 10 dakikalık bir kazanç olur.

hhd001
2 ay önce - Pts 14 Oca 2019, 23:29

her kartı okumaz kartın temassız ozellıgı olması lazım ınınal kartta ve cogu kartta bu ozellık yok
kredi kartı banka kartı
visa master kart farketmez temassız ozelligi varsa okur
kartınızın bi kosesınde bu ısaret olmalı

onurnazliaka
2 ay önce - Prş 17 Oca 2019, 17:23

Alıntı:
Özhaseki: Öğrenci Bileti 1.25 TL Olmalı

Murat YILMAZ Fotoğraflar: Mert Gökhan KOÇ17.01.2019 - 09:07Son Güncelleme : 17.01.2019 - 09:15
Başkent’te indirimli toplu taşıma ücretinin 1.75 TL yerine 1.25 olması gerektiğini belirten AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki, “Mühür benim elimde değil. Ben sadece Mustafa Bey (Mustafa Tuna) arkadaşımıza rica edebilirim, o da yaparsa büyük mutluluk duyarız” dedi.

Özhaseki, dün AK Parti Genel Merkezi’nde gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Öğrencilere yönelik toplu taşıma ücretinin tam bilet fiyatının yarısı kadar olması gerektiğini belirten Özhaseki, gazetecilerin sorularını yanıtlarken, farklı konularda özetle şunları söyledi:

“(Toplu taşımada öğrenci ücretinde indirim) Öğrencilerin yoğun olduğu bir kentteyiz. 17 üniversite, 199 bin kayıtlı öğrenci var. Bunun dışında da gelip giden dışarıdan takip edenleri kattığımızda bu sayı iyice artıyor. Öğrencilerin durumunu da biliyoruz. Öğrenci taşımaları normal tam bilet fiyatının yarısı olmalıdır. Şu anda 2.5 lira tam bilet fiyatı var, 1.75 öğrenci fiyatı var. Bunu yarıya düşürmek doğru diye düşünüyorum. İnşallah belediyemiz bugünlerde bir karar alır ve bunu da yapar. Mühür benim elimde değil. Ben sadece tavsiye edebilirim, Mustafa Bey arkadaşımıza rica edebilirim, inşallah o da yaparsa bundan büyük bir mutluluk duyarız.

http://www.hurriyet.com.tr/yerel-haberler/ankara/ ...i-41085664

Olur mu olur! Ne dersiniz? Türkiye'deki en pahalı öğrenci biletlerini kullanan kentlerden biri olarak öğrenci bileti belirtilen fiyata indirilirse şahane olur. Sudaki indirimden sonra böyle bir şey daha olursa hiç şaşırmayacağım. Haydi bakalım, Mansur Yavaş da Mehmet Özhaseki de yardırıyor, aynen devam.

Erdem Taşlıca
2 ay önce - Prş 17 Oca 2019, 17:53

Ankara'da öğrenci tarifesi gerçekten pahalı. Aktarmalardan ücret alınmıyor olsa hadi neyse ama o da ücretli olunca işin tadı kaçtı. 1,25 olması mantıklı, o olmazsa en azından 1,5'e çekilebilir.

sayfa 309
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet