Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Antalya - Haberler ve Sohbet
« önceki   123 ... 555657   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
sayfa 56
Misafir 3e2

1 yıl önce - Cum 29 Eyl 2017, 16:20

ben gelirim öglenden bolca fotograf cekeriz toplu halde gezeriz falan aksamada güzel bi yemek yeriz 10 15 kişi olsak yeterli

Misafir daf

1 yıl önce - Cum 29 Eyl 2017, 18:37

Bende giderim, nerede buluşalım peki ?

semiha_07
1 yıl önce - Cum 29 Eyl 2017, 19:22

Diger arkadaslar ne der acabaMert Karakoyun

1 yıl önce - Cmt 06 Oca 2018, 09:52

Alıntı:


Antalya bürokrasisi bugün Gaziantep'e gönül köprüsü kuracak. Gaziantep Dernekleri Federasyonu Başkanı Necati Göksu öncülüğünde Antalya Gaziantepliler Derneği'nin düzenlediği günübirlik gezi kapsamında Gaziantep'ten örnek alınabilecek ve ortak yapılabilecek projeler de konuşulacak. Federasyon Başkanı Necati Göksu, "Gaziantep'ten ilham almak için yeri geldiğinde de Gaziantep'le ortak projeler yapmak için kenti gezecekler" dedi.


ANTALYA'DAN GAZİANTEP'E 190 KİŞİLİK EKİP

Gaziantep Dernekleri Federasyonu Başkanı Necati Göksu öncülüğünde Antalya Gaziantepliler Derneği bugün Gaziantep'e günübirlik çıkartma yapacak. Antalya Valisi'nin ve Büyükşehir Belediye Başkanı'nın da geleceğini belirten Necati Göksu, "Antalya'dan 190 kişilik ama toplamda 250 kişiyi kapsayan günübirlik bir gezi olacak. Başka vilayetlerden de gelenler olacak. Antalya Valisi, Büyükşehir Belediye Başkanı, il ve ilçe başkanları, belde başkanları, sivil toplum örgütleri gelecek" diye konuştu.

PROJELER İÇİN GAZİANTEP'İ GEZECEKLER

Antalya bürokrasinin Gaziantep'i gezmek ve projeler üretmek için kente geleceğinin altını çizen Göksu şöyle devam etti; "Amaç Gaziantep'i gezmek. Kültürünü, sanatını yerinde görmek. Hanlar ve Zeugma Mozaik Müzesi de görülecek yerler arasında. Gaziantep'ten proje çıkaracaklar. Burada olan ve Antalya'da da uygulanabilecek projelere bakılacak. Kısacası Gaziantep'ten ilham almak için yeri geldiğinde de Gaziantep'le ortak projeler yapmak için kenti gezecekler diyebiliriz."

AĞIRLAMAK BOYNUMUZUN BORCU

"Şimdi Gaziantep'e Gelme Zamanı" sloganı ile çalışmalarına devam ettiklerini vurgulayan Göksu, "Gezimize Gaziantep Valimiz Ali Yerlikaya ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Fatma Şahin ev sahipliği yapacak. Gaziantep'i bilmeyen yoktur ama gidemeyen arkadaşlarımızı ve vatandaşlarımızı da ağırlamak bizim için borçtur" dedi.

GELEN EKİPTE İSTANBUL DA VAR

Geziye İstanbul'dan da ekibin katılacağını belirten Göksu, "İstanbul İslahiyeliler Derneği Başkanı Hasan Demir, İstanbul Anadolu Yakası Gaziantepliler Derneği Başkanı Nedim Atilla, İstanbul Gaziantepliler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Şenel Savcı, İstanbul Avrupa Yakası Gaziantepliler Derneği Başkanı Fahri Öztütüncü, İstanbul Ataşehir Gaziantepliler Derneği Başkanı Betül Ataoğlu, İstanbul İslahiyeliler Derneği Üyesi M.Kemal Şahin de gezimizde Antalyalılara ve bizlere eşlik edecekler" ifadelerini kullandı.


Hem Antalya hem Gaziantep için güzel olur İnşallah


ekin27
10 ay önce - Çrş 15 Ağu 2018, 13:51

Döşemealtı Dünya Basınında

Doğal ve kültürel zenginlikleriyle Antalya'nın yükselen değeri Döşemealtı, dünya basının vitrinine çıktı. Uluslararası ajansların geçtiği Döşemealtı fotoğrafları, Corriere della Sera, NBC News gibi yabancı kuruluşların yayınlarında yer aldı.Dünyaca ünlü Döşemealtı Halısı'nı ve halı tarlalarını görüntülemek için ilçeye gelen Reuters, Avrupa Fotoğraf Ajansı (EPA) ve Getty Images foto muhabirleri, çektikleri fotoğrafları milyonlarca takipçisiyle paylaştı. Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımlar on binlerce beğeni, yüzlerce yorum aldı. Ev hanımlarının tezgahlarda dokudukları halıları görüntüleyen dünyaca ünlü haber ve fotoğraf ajansları, abonelerine ve sosyal medya takipçilerine konuyla ilgili bilgiler aktardı.Bilindiği gibi Döşemealtı, kültürel zenginliklerinin yanında iklim avantajıyla da halı ticareti yapan esnafın tercihi. Farklı illerde dokunan halılar Döşemealtı'na getirilerek Toros Dağlarının etrafındaki tarlalara seriliyor ve güneş altında pastel renge dönüşmesi sağlanıyor. Yüz binlerce dönüm arazi üzerine tek tek serilen on binlerce halı, bir yandan Anadolu'nun kültürel zenginliğini gösterirken diğer yandan da ortaya yağlı boya tablolarını aratmayacak görüntüler çıkıyor.Yerli ve yabancı medya kuruluşuna Döşemealtı Halısı ve halı tarlalarıyla ilgili bilgi veren Döşemealtı Belediye Başkanı Turgay Genç, “Bir yandan Yörük kültürümüz olan Döşemealtı Halımız diğer yandan da iklim avantajlarımız nedeniyle ilçemize kurulan halı tarlaları, medya kuruluşlarının yoğun ilgisini çekiyor. Amacımız ilçemizi, Antalya'yı ve ülkemizi en güzel şekilde tanıtmak” dedi.

Kaynak : Antalya CityzoneMisafir a97

6 ay önce - Cmt 08 Arl 2018, 12:07

Saklıkent Kayak Merkezi’ne Otobüs Seferleri Başladı

Antalya Büyükşehir Belediyesi Antalya’nın en önemli kış turizmi merkezlerinden Saklıkent Kayak Merkezine toplu taşıma hizmeti vermeye başladı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Planlama ve Raylı Sistem Dairesi Başkanlığı, Saklıkent’e ulaşımı kolaylaştırmak ve bir cazibe merkezi haline getirmek amacıyla geçtiğimiz yıl başlattığı toplu taşıma seferlerine bu yıl da devam ediyor.

Kent merkezine 47 kilometre uzaklıkta, 1900 metre yükseklikteki Saklıkent Kayak Merkezi’ne vatandaşların toplu taşıma ile ulaşımını kolaylıkla sağlayacak 500 No’lu Otogar-Saklıkent Toplu Taşıma Hattı, 7 Aralık Cuma gününden itibaren seferlerine başladı.

Otogardan Kalkıyor

Kış tarifesi kapsamında; Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri Otogar’dan sabah 08.00 Saklıkent’ten 15.00’de dönüş olmak üzere sefer düzenleniyor.

Otogar- Saklıkent güzergahında Antalya Kart uzun hat ücret tarifesi ile seferler sağlanacak. Ulaşım imkanlarının zor olduğu bir değer olan Saklıkent’in, toplu taşıma ile daha kolay ulaşılabilir hale getirilmesi, bölgenin tanıtımı açısında da büyük önem taşıyor.


Misafir 76e

5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 20:09

Antalya GSYH'de Türkiye 6'ncısı

ANTALYA, (DHA) - ANTALYA Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Antalya'nın 90 milyar TL gayrisafi yurt içi hasıla (GSYH) ile 6'ncı sırada yer aldığını söyledi.

ATSO Başkanı Davut Çetin, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan 'İl Bazında Gayrisafi Yurt İçi Hasıla' rakamlarını değerlendirdi. TÜİK verilerine göre Antalya'nın 2017 yılında 90 milyar TL GSYH değeri ile İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli'nin ardından altıncı sırada olduğunu belirten Başkan Çetin, "Uzunca bir süre beşinci sırada olan Antalya, 2011 yılından bu yana Kocaeli'nden sonra altıncı sırada kalmaya devam etmektedir" dedi.

EN ÇOK ÜRETEN 6'NCI İLİZ, AMA ORTALAMANIN ALTINDA BÜYÜYORUZ

Antalya'nın, Türkiye GSYH'ndan aldığı payın son 10 yıllık değişimine baktığımızda 2007'de yüzde 3,3 olan payın 2017'ye gelindiğinde 2,9'a düştüğünü belirten Davut Çetin, "Antalya, ülkemizin en çok üreten 6. İli olmasına rağmen, son 10 yıldaki büyümesi Türkiye ortalamasının altında kalmış durumda" dedi.

Sektörler itibariyle Türkiye genelinde hizmet sektörünün yüzde 60,23, sanayi sektörünün yüzde 32,91 tarım sektörünün ise yüzde 6,87 paya sahip olduğunu anlatan Başkan Çetin, "Bu dağılım Antalya için hizmetlerde yüzde 72,72, sanayide 18,92, tarımda yüzde 9,36 olarak gerçekleşti" diye konuştu.

Türkiye'de sektörlerin son 10 yıldaki değişimleri değerlendirildiğinde, hizmet sektöründe yüzde 244,58, sanayi sektöründe yüzde 288,86 ve tarım sektöründe yüzde 185,51 büyüme olduğuna değinen Çetin, aynı dönemde Antalya'daki sektörel büyümenin ise hizmetler sektöründe yüzde 226,76, sanayi sektöründe yüzde 246,37 ve tarım sektöründe ise yüzde 90,95 olarak gerçekleştiğine işaret etti.

TÜRKİYE BÜYÜMESİ ANTALYA'NIN 1,5 KATI

Benzer tablonun kişi başı gelirde de gerçekleştiğini anlatan Davut Çetin, "2007 yılında Türkiye'de kişi başı GSYH 12 bin 550 TL iken 2017 yılında bu rakam 38 bin 681 TL'ye yükselmiştir. Antalya'da ise 2007 yılında kişi başı GSYH 16 bin 412 TL iken 2017 yılında bu rakam 38 bin 408 TL'ye yükselmiştir. Başka bir ifadeyle son 10 yılda kişi başı gelirde Türkiye ortalamasındaki büyüme Antalya'nın 1,5 katıdır" dedi.

'TÜRKİYE ORTALAMASININ ALTINDAYIZ'

Davut Çetin, 2017 yılında kişi başına gayrisafi yurtiçi hasılada, İstanbul'un 65 bin 41 TL ile ilk sırada yer aldığını söyledi. Bu ili 64 bin 659 TL ile Kocaeli, 52 bin TL ile Ankara'nın izlediğine işaret eden Çetin, Antalya'nın ise 38 bin 408 TL ile on ikinci sırada yer alarak Türkiye ortalamasının altında kaldığına değindi. Başkan çetin, kişi başı gelir artışında özellikle sanayi illerinin öne çıktığını söyledi.

TARIMDA ÜÇÜNCÜ

Antalya'nın tarımsal GSYH'de 2006 yılında birinci olduğunu hatırlatan Davut Çetin, "Birinciliğini 2011 yılına kadar sürdürmüştür. 2011 sonrasında bitkisel ürün arz ve talebinde, dolayısıyla fiyatlarda yaşanan olumsuz gelişmeyle Konya ve İzmir'in ardından üçüncü sıraya düşmüştür. Tarımda Antalya'nın Türkiye GSYH'daki payı 2007 yılında yüzde 5.3 iken 2017 yılında yüzde 3.5'e gerilemiştir" dedi.

HİZMET SEKTÖRÜNDE 4. SIRADA

Hizmet sektörünün ticaret, turizm, ulaştırma, gayrimenkul, mesleki ve teknik hizmetler gibi büyük bir faaliyet yelpazesini içerdiğine değinen Başkan Çetin, Antalya'nın hizmet sektöründe dördüncü sırada olduğunu söyledi. Başkan Çetin, hizmet sektörü Türkiye GSYH'sı içerisinde Antalya'nın payının 2007 yılında yüzde 3.7 iken 2017'de yüzde 2.9'a gerilediğine değindi.

SANAYİ SEKTÖRÜNDE 12. SIRADA

ATSO Başkanı Çetin, TÜİK verilerine göre Antalya sanayi sektörünün İstanbul, Ankara, İzmir, Kocaeli, Bursa, Tekirdağ, Gaziantep, Manisa, Adana, Konya ve Kayseri'den sonra 12. sırada olduğunu ifade etti. Antalya'nın sanayi sektöründe 12. sıraya çıkmasında sanayi içerisine madencilik ve inşaat sektörünün de dahil edilmesinin etkisi bulunduğuna işaret eden Çetin, "Sanayi sektörü Türkiye GSYH'sı içerisinde Antalya'nın payı 2007 yılında yüzde 1.9 iken 2017'de yüzde 1.7'ye gerilemiştir. Bu verilerin tamamı birlikte değerlendirildiğinde İstanbul'da üretilen katma değerin Türkiye ortalamasını yukarıya çektiği, Antalya'nın ise turizmde, tarımda, sanayide büyümesinin son 10 yılda ülke ortalamasının gerisinde kaldığı görülmektedir. Bu verileri bir uyarı olarak değerlendirmeli, Antalya'yı orta gelir tuzağından çıkarmak için her düzeyde işbirliğine önem vermeliyiz" diye konuştu.

'BİLGİYE DAYALI ADIMLAR ATARSAK BÜYÜRÜZ'

Antalya Valiliği ve tüm kent dinamiklerinin desteği ile hayata geçirdiğimiz Antalya 4.0 projesinin bunu amaçladığını kaydeden Davut Çetin, "Bütün kurumlarımızın ve STK'larımızın Antalya 4.0 vizyonunu sahiplenerek geliştirmesi, akıllı-dijital kent ve ekonomi doğrultusunda daha hızlı ilerlememizi sağlayacaktır. Kentimizin, kurumlarımızın, işletmelerimizin büyük veri ve bilgi çağının gereklerine uygun olarak atacağı adımlarla Türkiye ekonomisinin itici gücü olacağına inancım tamdır" dedi.

HurriyetMusa07
5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 09:02

Gsyh ye katkısı büyük Tüpraş ve Petkim gibi ağır sanayi Antalya'da yok. Hatta ulusal hiçbir yatırım yok, bunu göz ardı etmeden bakıldığında nüfusa göre birbirine yakın düzeylerde gsyh de altıncılık hiçte fena değil.

Hükümetin turizm ve tarım politikaları aşikar. Bu 2 konu adam akıllı yapılırsa ilk 3e girer.


harun82_44
5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 23:34

Aynen Musa hükümet gelene kadar bir kaç otel hariç ahir hizmeti vardı şimdi dünyanın önünde otelcilik ve turizm hizmetleri var ama yinede yetmez. Aşikar olan şey hükümet harici brokrasinin ve diğer partilerin beceriksizliği ülke imajını gidip Avrupa'da yerlere serip ulkesine ihanet derecesinde satıp karalamasina rağmen iyi turist geldi bu sene. . Özellikle hükümetin turizm başarısı. ASİKAR.olumlu yönde .

Misafir 76e

5 ay önce - Pts 14 Oca 2019, 20:42

Su basliga bir el atin lutfen...

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=165830sayfa 56
« önceki   123 ... 555657   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET