Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Konya Yolu Gölbaşı Geçişi'ne Yeni Düzenleme
« önceki   123 ... 131415

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 15
Misafir 3dd

4 ay önce - Pzr 11 Ksm 2018, 23:02

Vilayetler evine kadar genişliyormu girişimci bey

Misafir af7

2 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 16:14

Konya yolu dört şeritli olarak Ahlatlıbel'den aşağı iniyor, Haymana yolu hemen hemen 90 derecelik bir açıyla bağlanıyor. Önce Haymana yoluna dönüşün emniyetli, düzgün bir dönüş haline getirilmesi gerekir. Gölbaşı geçişinin alta alınmasının ne gibi faydası olacağını bitince göreceğiz ama iki tarafından yol geçen bir yeşil alan sadece yola cephesi olan binalarda oturanların gözünü dinlendirmesine yarar.

Misafir 701

2 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 22:26

Bu projenin ne işe yarayacağını anlayabilen var mı? Gölbaşı bu projeyle de ikiye bölünmüş olmuyor mu?ferdi4506
2 ay önce - Pzr 13 Oca 2019, 13:06

Belediye başkanı giderayak senelerce çıkmayacak bir kazık attı o kadar. Hiç ellemeselerdi daha iyiydi. Senelerce "yolu alta alıp üstünü meydan yapacağız, iki yaka birleşecek" dediler, sonunda yaptıkları yolun bir kısmını alta alıp, üstüne (o da yapabilirlerse) refüj yapmak olacak. Bu kadar sığ, vizyonsuz insanlar belediye başkanı oluyor ülkede!

Bu haliyle arabası olanlar için 2-3 km'lik bir fayda sağlayacak olabilir ama yayalar için bir yakadan diğer yakaya geçmek artık daha zor olacak. Önceden asansörlü altgeçit vardı, yaşlısı da, engellisi de, bebek arabalısı da rahat rahat karşıya geçebiliyorlardı. Şimdi yanyollardan gelecek arabaları durduracak bir ışık da olmayacağı için geç geçebilirsen karşıya. Süperzeka belediye başkanı "yollara yavaşlatıcı tümsekler koyarız" filan diyordu, ne işe yarayacaksa! İsviçre'de yaşadığımızı sanıyor herhalde herif! Bu ülkenin çoğunluğu hödük olan sürücülerinde "yol arabanındır, yolda yaya olmaz" mantığı olduğu için kimse yavaşlayıp yayaya yol vermez. Hatta karşıya geçmeye çalışanlara korna çalar, el-kol yapar, söylenir!


Misafir dd9

1 ay önce - Pts 28 Oca 2019, 14:38

Alt geçit işi çok önce bitmeli idi ...

Gölbaşı nin fiziki görüntüsü için daha iyi olabilir ...

Mevcut yol ile Gölbaşı çok çirkin bir ilçe görüntüsü oluşuyordu ?

Belki alt geçit ile ilçe daha hoş bir görüntü kazanabilir , örneğin alt geçit güzergahı üzerindeki tabela kirliliği sağlanır ve yol üzerindeki binaların dış cepheleri Osmanlı mimarisine uygun motiflerle düzenlenebilir...sayfa 15
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 131415
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet