Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 531
Misafir 713

2 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 11:59

Misafir 91f yeriniz ne kadardı acaba ben kamulastırmada m2 sine 185 lira verdiler diye biliyorum

Misafir f0f

2 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 12:24

Kimse evin fiyatına bakmasın evi 150 200 bin e alıyoruz taksitini ödüyoruz ödediğimiz tutar belli sanıyoruz ama ödediğimiz toplat tutar senelik zam artış vs ile bize 2 3 katına geliyor toplamda aldiğimız 150 200binlik evi bize toki 2 3 katına ödetmiş oluyor faiziylede. bunca zaman akrabalarımda tokiden ev aldı ama sürekli masraf çıkardılar sürekli farklı para ihtiyacı aidatı vs si yuzunden ödeyemez duruma geldiler evlerini satmak zorunda kaldılar tokiye güveniyoruz bunca zaman kim tokiden ev almışta masrafsız mutlu yaşamış birde teslim etmiyorlar daha diyecek bir şey bulamıyorum madem aldığım fiyatın 2 katına ev almış olacagım o zaman gider başka yerden ev alırdım sincan saraycık ankaranın en kötü en tehlikeli yeri kimse kusura bakmasın ulaşımı bile yok 10 yıl orda yaşadım ben neler gördüm şükür şimdi taşındım ordanda huzur neymiş öğrendim

Misafir 0aa

2 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 12:31

O çok eskilerden yazan arkadaşın rumuzu 772 idi. Bu kafası karısık arkadaş 762. Karıştırma. Bide senin kaç metre yerin vardı kamulaştırma da paylaşırsan sevinirim.

Misafir 0aa

2 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 12:53

Arkadaş bankalardan kredi çekip ev alsan şu anda 250.000 TL ye 108 ay taksitli en iyi ihtimalle geri 600.000 TL ödeyeceksin aylık taksitler neredeyse 6000 TL . Hangisi daha avantajlı şimdi. Ayrıca toki de erken ödemede indirimler var. Bide saraycık eski saraycık değil, bütün çehresi değişti. Yaza kadar da çok daha güzelleşecektir. Güzel bir şehir kuruldu saraycığa.

Misafir 713

2 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 12:58

Arkadasım isteyen alır isteyen almaz. Bak ne güzel sen gıtmıssın kurtulmussun daha ne istiyorsun. Orada binlerce insan oturacak eline ne gecıyor bu kadar kötülemekle. Bu kadar insanın moralini bozmaya calısırken insanlıktan cıktıgının farkındamısun acaba. Ayrıca tokinin nasıl ev sattıgı belli ödemeler öyle oluyor isine gelmezse almazsın durumun iyiyse alırsın lüks yerden olur biter

Misafir f0f

2 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 13:15

Kusura bakmayında ben 10 yıl orda yaşadım siz benden iyi bilemezsiniz orda yaşadınızmı yaşamadınızmı bilmem ama gelip burda 10 yıldır orda doğmuş büyümüş birine laf yapamazsınız siz yaşasaydınız siz benim gibi milletin yararına fikir verirdiniz yaşayan bilir derim susarım herkezin çoluğu çocuğu var bir ailesi var orayı ilk önce bir araştırında konuşun derim saygılar

Misafir ac1

2 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 13:24

Buradan ev almayan arkadaslarin ne isi var burda onu anlamis degilim kotulemekten baska bir halt yedikleri yok.gorunen dagin uzagi olmaz bolgenin en guzel yatirimlarindan biri oldu kim nederse desin.

Misafir f0f

2 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 13:58

Ne işi var derken ? Yıllar boyu oturdugum yer hakkında konuşuyorum banamı ne işi var diyorsunuz ? Asıl size sormalı acaba hiç yaşadınızmı. Benim akrabalarım hala orada oturuyor ve bizimde yapılan tokiden haberimiz var orda yaşayan insanlarında herkesinde fikri düşüncesi kendine.Istediğiniz yerden ev alın yaşayın bu kimseyi ilgilendirmez herkez yaşadığını bilir ve etrafındakileri uyarır.Banane sizin evinizden mülkünüzden ben burada sincandan nasıl bir muhit olduğundan bahsettim çünkü bilmeyenler var ve insanlara yararlı olmak insanlara yanliş kotü bilgi vermek değildir yaşayan bilir..

Misafir f0f

2 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 14:39

Uygarlık olumlu uyumlu olmak bir bütün olmak demektir;;medeni olmayan insanlar medeni olanların aykları altında kalmaya mahkumdur;;eskiden bir saraycık köyü varmış orada adı üstünde köy..benimde karadenizde bir köyüm var üç haneli etrafında buna benzer çoksayıda üçer adımlık köyler var 30 sene öncede böyleydi şimdide böyle hala okul yok bakkal market manav yok saglık ocağı yok karakol yok yapılsaydı 5bin kisilik bir toki benim köyümede bukadar geri kalırmıydı çaresiz sahipsiz kalırmıydı millet artık horozlar bile çiftlilerde kadeş sen keyfine bak endişelenme hiç..

Misafir f0f

2 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 15:41

Ben toki fiyatının semt açısından uygun olduğunu hiç düşünmüyorum ki benim gibi düşünenlerde var ben o fiyatların o muhite göre fazla olduğunu ve o muhitteki yaşam tarzınıda bildiğim için olü yatırım gibi geliyor bana sonuçta sincan çok şey beklememek lazım alan kişiler daha içine oturmadı bile oyüzden burda konuşabiliryorlar ama oturmaya başladiktan sonra herkes görücek bazıları çaresiz kalıcak satacak gidecek ozamanda burda yine yazarsanız bende olucam ozaman görücez hayırlısı

sayfa 531
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet