Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 1
Eren Aksoy 25

5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 13:59
Erzurum'a Yeni Stadyum [2019]
Erzurum Valisi Okay Memiş, Süper Lig’de mücadele eden BB Erzurumspor’un yeni ve modern bir stadyuma ihtiyacı olduğunu belirterek, “20 Ocak’ta Erzurum’da ağırlayacağımız Cumhurbaşkanımızdan yeni bir stadyum yapılması talebimizi ileteceğiz” dedi.

En son 2011 yılında tadilattan geçirilen Kazım Karabekir Stadyumu artık ihtiyaca cevap vermiyor. Geçtiğimiz sezon Süper Lig’e çıkan BB Erzurumspor’un maçlarını oynadığı stadyum harcanan paralara rağmen bir türlü istenilen seviyeye gelmedi. Yeni ve modern bir stadyum isteyen Erzurumlular’ın sesine Vali Okay Memiş kulak verdi. Dün 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolaysıyla basın mensuplarıyla bir araya gelen Vali Memiş, yeni stadyum talebini Cumhurbaşkanı Erdoğan’a ileteceklerini söyledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı 20 Ocak’ta Erzurum’da ağırlayacaklarını belirten Vali Okay Memiş, “ 10 gün sonra Cumhurbaşkanımızı şehrimizde ağırlayacağız. Yeni stadyum talebimizi kendisine arz edeceğiz. Bizzat bende arz edeceğim. Kimse Erzurumspor’dan bu kadar kısa sürede böyle bir başarı beklemiyordu. Burada Mehmet Sekmen Bey ve ekibine çok teşekkür ediyoruz. Kazım Karabekir Stadyumu güzel ama bizim de artık daha modern stada ihtiyacımız var. Yeni stadyumun çok büyük bir maliyette olacağını düşünmüyoruz. Akustiği daha iyi olan ve seyircinin soğukla mücadelesini de dikkate alarak bir stadyum düşünüyoruz”dedi.

http://erkhaber.com/vali-memis-cumhurbaskani-erdo ...18411.html

Mevcut Erzurum Kazım Karabekir Stadyumu 23.700 kapasiteli olmasıyla küçük sayılmayacak bir stadyum ama her yıl masraflar çıkartıyor ve diğer şehirlere yapılan yeni stadyumlara bakılınca Erzurum'a 2011'de buranın resmen kakalandığı gerçeği ortaya çıkıyor. Bu arada Kazım Karabekir Stadyumu Erzurumspor'a ait bir stadyum değil. Erzurum Gençlik Spor İl Müdürlüğü'ne ait. Dolayısıyla ara ara anlaşmazlıklara sebep olabiliyor. Mesela Erzurumspor yönetimi zor durumda olan Elazığspor'un maçlarını Erzurum'da oynamasını istedi ama Gençlik Spor İl Müdürlüğü kabul etmedi. Bunun gibi onlarca sıkıntıya sebep olunuyor. Ayrıca seyirciden elde edilen gelirlerin de tamamen klübe kalmadığı iddiaları da var.


Misafir d1c

5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 14:10

stadyum yeni yapıldı zaten neden bahsediyor bu vali.daha stadyumu olmayan onca büyükşehir varken haksızlık değilmi bu şimdi.

Misafir 093

5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 22:27

Stadyum yapılmayan kaç sehir kaldı ki???

Belli başlı bütün sehirlere yapıldı veya yapılıyor suan

Denizli Van kaldı

Ankara 55 binlik bu yıl temeli atılır 2023-25 gibi biter
Elazığ yapılmak üzre...

Adana Hatay ordu Giresun Eryaman bitmek üzere

Kocaeli Sakarya bursa Antalya mersin Gaziantep Diyarbakır Malatya samsun Trabzon Sivas Konya kayseri Eskişehir Beşiktaş Galatasaray fenerbahçe Afyon Rize batman corum tıre vs vs bitmiş...

Kaç tane kaldı ki yapılması gereken???

İSTANBUL Atatürk Olimpiyat stadının yıkılıp arazinin ali ağaoğluna verilmesi lazım
İstanbul a daha uygun bir mimari tarzda ve daha merkezi bir noktada (Bayrampaşa gibi) yapılması lazım
Tabii İzmir Atatürk te yıkılıp futbol stadı olarak yenilenmeli
Belki ileride Adana ya ikinci bir stad yapılmalı

Bu baglamda Erzurum ve sanlıurfa stadyumları da modernizasyon istiyor...

Vali akıllı adam şimdiden yolu açıyor, Yapılana kadar 20 yıl gecer cunkuMtnn46
5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 23:30

Hicbiryere stad yapilmamisken Erzurum a yapildi.O kadar dandik stat degil. Sadece zemin alttan isitma olursa yeter.Gerisi fuzuli masraf..
Ulke zaten nakit para sıkıntisinda.Turubunlere oynamak bu olsa gerek..
Bunun yerine tarima ozelliklede hayvanciliga yatirim yapilmasi, buyuk mera cifliklerinin kurulmasi istenilse cok daha iyi olurdu.


Misafir 047

5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 23:44

hic bir stadyum takimlara ait degil IL SPOR MÜDÜRLÜGÜNE AIT YANI DEVLETE aitsayfa 1
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler