Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5118
Misafir 5b1

5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 01:08

Milimetre dalga radarı kullanılan sistemlerin gelecekte kullanımı çok zor olaraktır.

Neden olarakta ülkelerin artan elektronik harp sistemlerine büyük yatırımlar yapması.

Şavaş ortamlarında SAR, radar güdüm ve aktif koruma sistemlerinde kullanılan çıkış gücü düşük radarları karıştırmak oldukça kolay.

Ülkelerin buna karşı ya gelişmiş elekro optik yatımları artırması gerekecek yada karıştırmasın zor çok pahalı AESA teknolojini bütün radar uygulamalarında kullanacak.

Misafir b75

5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 07:42

Arkadaşlar zaten günümüzde tek bir güdüm- yönlendirme sistemine güvenilemez. O yüzden aynı sistemde ya farklı güdüm sistemleri kullanılıyor. Ya da tek sistemde çift güdüm sistemi ile hedefin vurulması garanti altına alınıyor. Brimstone füzesi buna iyi bir örnek 😎😎😎

Kemal ARITÜRK
5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 08:57

Aselsan AKKOR PULAT'ın RPG, Kornet, TOW ve Konkurs ile yaptığı atışlı testleri. PULAT, testleri başarıyla geçti.

Misafir 4b2

5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 11:44

Envantere 2019 da yeni pekçok ürün geliyor.

Misafir 40c

5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 12:36

Pulat sistemini her tanka takamayız. Böyle bir patlamada çevredeki askerler büyük tehlike altında kalir .En iyisi akkor sistemi..2021 de umarım hazır olur 😎😎😎

Misafir 40c

5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 12:43

Birde şunu merak ediyorum . Acaba 1 km menzilli güçlü bir lazer silahi bu füzeleri 2 sn içinde etkisiz hale getiremez mi. Tankın motoru lazer silahi için bataryayı doldurabilir..5 sn içinde füze tespit edilip..Lazer silahı gelen füzeye kilitlenebilir. Gelen füze çok kısa bir süre vurulsa yeterli. Ikinci çözüm önerim ise konvoya phalanx ya da korkut taşıyan bir tankın eşlik etmesi. Bu sistemler ile gelen füze uzaktan vurulabilir 😎😎😎

Misafir ddc

5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 12:45

Alıntı:
Pulat sistemini her tanka takamayız. Böyle bir patlamada çevredeki askerler büyük tehlike altında kalir .En iyisi akkor sistemi..2021 de umarım hazır olur

Pulat gibi Dünya'nın en iyi aktif koruma sistemleri olan Arena ve Trophy aynı sorun var.

Bence aktif koruma sistemleri yerine pasif koruma sistemlerine önem verilmesi gerekiyor.

Enes54

5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 12:50

Ukrayna Devlet Baskani Porosenko, Turkiye’den Bayraktar TB2 IHA satin almaya yonelik anlasma imzaladiklarini acikladi.

Misafir b95

5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 12:52

Ukrayna 6 adet Bayraktar TB2 alıyormuş.

Kaynak: http://Reklam_link.com/2019/01/12/ukrayna-bay ...b2-aliyor/

Misafir e47

5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 13:05

Ukrayna karşılığında ne ödeyecek mesele o
Bence satan füzesine karşılık hediye ettik
Arkadaşlar 2500 km satan füzemiz hayırlı olsun
Bana füze lazım füze
Reyisten allah razı olsun

sayfa 5118