Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 288
Ömer_KSK
5 ay önce - Prş 10 Oca 2019, 20:46

CHP İzmir'de yüksek ihtimalle ilçe belediye başkanlığı deneyimi bulunan bir ismi aday gösterecek (Cevat Durak, Abdül Batur, Tunç Soyer gibi). Çünkü Kılıçdaroğlu halihazırda milletvekili olan isimlere TBMM'de ihtiyaç duyduğundan dolayı kapıyı kapattı.

KeNaN KöR
5 ay önce - Prş 10 Oca 2019, 21:25

Alıntı:
Hıhııı haklısın ülkenin en asosyal şehirlerinden birini yıllarca yönetti, başkenti de oraya benzetecekse!!!


Kayseri, Türkiye'de en fazla hayırseverin yaşadığı şehirlerin başında gelir. Muhafazakar, dindar, milliyetçi bir yapıya sahiptir. Toplumsal dayanışma, geleneklere bağlılık, vatanseverlik, komşuluk ilişkileri üst seviyedidir. Çevre illerden de çok sayıda göç alan Kayseri halkı yardımlaşmasını sever, vurdumduymaz değildir. Fakirin, fukaranın yardımına koşarlar. Aynı zamanda kültürel yozlaşmanın, bozulmanın az olduğu bir şehrimizdir.

Şehri yönetenlerde devamlı halkla içiçe oldular, tepeden bakan anlayış içerisinde olmadılar. Vatandaşların isteklerine uygun projeler geliştirmek için çabaladılar. Belediyenin alt ve üstyapı çalışmaları da başarlıdır ve takdir edilir. Örnek projeler hayata geçirilmiştir.

Bu bağlamda Türkiye'nin en sosyal şehirlerinden birisi Kayseri'dir...


gediz_1994
5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 17:34

Ne tuncay özkanı. İzmire aday yapılacaksa belediye baskanlıgı yapmıs birisi lazım. Ben cevat durakın aday yapılmasını isterim. Ama yapılmazsa tunç soyer yada abdül batur en mantıklısı.Arda Beşir
5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 11:32

HÜDA-PAR'dan yerel seçim kararı!
HÜDA PAR Genel Başkan Yardımcısı Mahmut Şahin, 31 Mart 2019'da yapılacak yerel seçimlere katılmama kararı aldıklarını açıkladı. Doğuda birçok ilde Ak Parti adaylarını desteklemeleri bekleniyor.


Arda Beşir
5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 11:34

AK Parti’nin İzmir Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Nihat Zeybekci, CNN Türk’te Hakan Çelik’in sorularını yanıtladı.

Zeybekçi "İzmir hakkında en önemli projemiz bu" diyerek "Karaburun Bölgesi'nde 30 bin Ar-Ge çalışanın olduğu, bilim insanlarının dünya çapında bir merkez olduğu projemiz var. Doğanın içerisinde bir tarafında orman, bir tarafında deniz.. Yüksek teknoloji alanı ve bilim merkezi... Doğayı bozmadan iş alanları yaratacağız" şeklinde konuştu.

Zeybekçi'nin açıklamalarından satırbaşları:

17 – 25 Aralık’ın arkasından gelen, çok farklı gelişmelerin yaşandığı dönemde Ekonomi Bakanlığı yaptım. İstihdam, ihracat rekorlarıyla bence yüzümüzün akıyla teslim etmek, önemli olan başladığımız sevinçle bitirmekti. Siyasette varoluş sebebimiz yerel yönetimler, vatandaşımıza hizmetkar olmak. Denizli Belediye Başkanlığı’ndan sonra ben siyasete girdim. Şimdi tekrar ilk göz ağrımıza dönme imkanımız var. İzmir Büyükşehir Belediye Başkan adayıyım. Çok heyecan verici bir adaylık. İzmir dünyanın en güzel şehri.

Bana şikayeti şuydu. ‘Çocuklarımızı İzmir’de tutamıyoruz. İzmir’de iş alanı bulamaması ne utanç verici’ diye bir konuşma geçti aramızda. İzmir’e bir rol biçmemiz lazım. İzmir’de STK’larla, odalarla, gönüllü kültür teşekkülleriyle, önde gelen insanlarla, gençlerle, çocuklarla, sokaktaki insanlarla, Pazar tezgahında kardeşimizle, balıkçıyla konuşarak İzmir’in hikayesini beraber yazmamız lazım. Bizim İzmir ile ilgili hikayemizi, gelecek yılları planladığımız, önümüzdeki 25 seneyi planladığımız günlerde bunu da birlikte yapacağız. Şu anda bunu yapıyoruz.

SLOGAN BELİRLEDİNİZ Mİ?

Gönüller yapmaya geldik.

Anlatılamayan şeyleri anlatmak, ıskaladığımız şeyleri anlatmak. 2002 yılında AK Parti olarak yüzde 23 oy almıştık. 3 Mart günü elimize gelen bir ankette, Denizli’de AK Parti adayı olarak biz yüzde 26,4, CHP adayı da yüzde 39 ile kampanyayı başlattık. Sandıktan çıktığımızda akşam yüzde 51,5 ile sandıktan çıktık. Tek olması gereken ,vatandaşımıza kabiliyetimizi, yapabileceğimize ikna etmek. İzmir’in bir tercih noktasına geldiğine inanıyorum. Bundan 15 sene önce İzmir’in sorunlarını çözmek kolaydı. 10 sene önce eh kolaydı. 5 sene önce zordu. Şimdi çok zor. Belki 5 sene sonra imkansız olacak.

Kentte hala çöp ve atık sorunu var. Bugün itibariyle; yanlış altyapıdan kaynaklanıyor. Şu belediye başkanı yaptı demiyorum. Şu an itibariyle İzmir’de arıtma tesisleri çalışmıyor, denize şarj ediyor.

"EN AVANTAJLI ŞEHİR İZMİR’DİR"

Dünya ekonomisinin yüzde 60'a yakınının 3 saatlik ulaşabilir haline geliyorsunuz. Dünyanın bu bölgesine baktığınız zaman da Türkiye, dünyada enerji ve hammadde kaynaklarının orta yerinde. Ulaşım anlamında da avantajlar var. Türkiye'nin avantajına baktığımız zaman da en avantajlı şehri neresi diye bakalım? İzmir'dir. İstanbul fiziki olarak kısıtlı bir şehirdir. Peki şu anda ne yapıyoruz hükümet olarak

"BU YIL BİTİYOR"

Çanakkale Köprüsü'nden çıkan otoyol Çandarlı, Aliağa Limanlarına geliyor. İstanbul - İzmir Otoyolu bu yıl bitiyor.

2018 yılında 18 milyon turist Antalya'daydı. 5,5 milyon turist de İzmir havzasındaydı. Toplamda bu önümüzdeki 5 senede 30-35 milyon turistin olduğu yer. Siz Antalya ile İzmir'i 2,5 saatte birbirine bağlarsanız, o coğrafyadaki kültür mirası, arkeolojik bölgeler, sağlık turizmi 40 milyon turistin; Antalya-İzmir, Ankara-İzmir, İstanbul-İzmir bütün bu hatlar bir araya geldiğinde; soruyorum şimdi. İzmir buna hazır mı? Değil.

"İZMİR’DE YAPAYIM DEDİM, YAPAMADIM"

Ekonomi Bakanlığım döneminde Dünya ticaret Örgütü Ekonomi Bakanları toplantısını Türkiye'de yapacağım. İnsanın kanı mahalleyi çekiyor. İzmir'de yapayım dedim, yapamadım. Çünkü otel kapasitesi buna yetmiyor. Otel kapasitesi Antalya'nın 20'de biri.

Altyapı imkanına baktığınız zaman, ulaştırması, kültür, sanat, yeşil alan, çevre hassasiyetleriyle baktığınız zaman; nasıl ki siz yatırım yapacağınız zaman, bir dükkan açacağınız zaman en iyi yere gitmeye çalışırsınız. İzmir doğuştan ve yaratılıştan dünyanın en güzel şehirlerinden birisi. Ama maalesef kendisini hazırlayamamış.

İZMİR SİLİKON VADİSİ OLUR MU? EN ÖNEMLİ PROJEMİZ BU...

Karaburun Bölgesi'nde 30 bin Ar-Ge çalışanın olduğu, bilim insanlarının akıl insanların dünya çapında bir merkez olduğu projemiz var. Doğanın içerisinde bir tarafında orman, bir tarafında deniz.. Yüksek teknoloji alanı ve bilim merkezi... Doğayı bozmadan iş alanları yaratacağız. Bölgede binayla ilgili inşadan çok, hukuki ve ekonomik bir altyapı inşa etmekten bahsediyoruz.

İzmir'le ilgili hayalimiz sadece yüksek teknoloji ile ilgili değil. 20 bin tane kadınımızı halı ve geleneksel sanatlarla ilgili istihdam edeceğiz. Kırsaldaki yerlerde, kenar mahallelerde el işçiliğine yönelik istihdam yaratmak istiyoruz. Halı üretimi yapan kadınlara alan açacağız.

İzmir şu anda Türkiye'nin 3. büyük şehri... Kesinlikle 2. sırada olmalı. Ankara bürokrasi şehri, İzmir ekonomisi Ankara'yı geçmeli.

"BUNUN İZMİR’DE TAŞIP TÜRKİYE’YE BULAŞMASI LAZIM"

Dünyada bir Alman, İngiliz, Amerikalı, Hintli, Çinli niye gelmeli? Kendi ülkelerinde bulamadıkları o özgür alanı, serbest bölgeyi ve bankacılık-finans anlamında, tasarruf transferler anlamında bir çok şey... Bunlar geldiği anda teknoloji ortamı geldiği anda bunun İzmir'e taşması, sonra da bunun Türkiye'ye bulaşması.

20 BİN KADINA İSTİHDAM

Bakanlığımız döneminde bir noktaya getirdiğim ve ilk numunesini İzmir'de yapacağım, 20 bin kadar kadınımızı, halı ve geleneksel sanatlarla ilgili 5 yıl içinde istihdam edeceğiz.

Bizim kırsaldaki yerlerimizde, kenar mahallelerimizde, Kınık'ta Tire'de Ödemiş'te Bornova'da. Türkiye'nin 1.5 milyar halı ihracatı vardı. Sonra halı ithal eder hale geldik. Türk halı desenleri, artık Hindistan'da Afganistan'da dokutulur hale geldi. Halıcılarla konuştuğumuz zaman 'niye böyle yapıyorsunuz' Çünkü işgücünün emeğin çok pahalı hale geldiğinden şikayet ettiler. Neye ihtiyacınız var? "Bunu biz şu maliyeti ödeyebiliriz, üç kuruş ilmek başına ödeyebiliriz" Peki engel ne? Biz ne yapabiliriz diye oturup konuştukAhmetcan5
5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 11:37

Ak Parti'nin bu seçimde İzmir'de bir sürpriz yapma şansı vardı ama bence yanlış aday gösterdiler. Partiden ziyade ülkece sevilen daha sempatik, enerjik, genç bir aday göstermeliydiler.

Cemoli D18
5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 12:07

Zeybekçi mantıklı ve sağduyulu konuşmuş. Yazıyı okudum.

En azından izmir halkı 1 dönem ak patti hükümetine şans vermeli.

Aslında bu şansı 2014te verselerdi süper olurdu. Hem izmir için hem türkiye için...Arda Beşir
5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 12:08

AK Parti İstanbul İl Başkanı Bayram Şenocak, beraberindeki AK Parti İl Teşkilatı heyetiyle birlikte; Milliyetçi Hareket Partisi İstanbul İl Başkanı Birol Gür’ü ziyaret etti.

Görüşmede, Cumhur İttifakının 31 Mart 2019 Yerel Seçimlerindeki stratejileri hakkında istişare ve değerlendirmelerde bulunuldu. Görüşmenin ardından basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Gür, Cumhur İttifakının önemine işaret ederek, nazik ziyaretleri için AK Partiheyetine teşekkür etti. Mükemmel ev sahipliği için mevkidaşına teşekkür eden Şenocak, “Cumhur ittifakı, iki partinin seçim kazanmak için partisel çıkar anlayışıyla gerçekleştirilmiş bir ittifak olmanın ötesinde bir anlama sahiptir. Cumhur ittifakı, partisel çıkar anlayışıyla gerçekleşen bir ittifak değil, önce Türkiye diyenlerin ittifakıdır” dedi.

“KARŞIMIZDAKİLER DEFOLU İTTİFAK”

Şenocak, tabanından kopan muhalefetin ittifak çabalarına da değindi. “Bir de karşımızda yer alanlara bakın. Adına doğru dürüst ittifak demeye bile çekinecek kadar, millet nezdinde defolu bir haldeler” diyen AK Parti İstanbulİl Başkanı Şenocak, konuşmasına şöyle devam etti:

“Bu yüzden onlar için gerçek bir gönül birliğinden söz edemeyiz. Çünkü gönülleri birbirine kaynaştıracak ortak bir dünyaları, düşünce ve hedefleri yok.

Örneğin, CHP tabanı, bölücü terör örgütünün siyasetteki ayağı olan HDP ile işbirliğini ister mi? İyi Parti ve Saadet Partisi tabanı, içinde örtülü veya açık bir HDP desteğinin olduğu bir işbirliğini gönülden kabul eder mi?

Bu gerçeği CHP, İyi Parti ve Saadet Partisi yönetimleri elbette görüyor. Açıktan, AK Parti ve MHP’nin yaptığı gibi bir ittifak sözleşmesi yapamıyorlar. Parti yöneticilerinin mahcup şekilde, “öyle değil böyle” diye laf çevirmeleri bu yüzden…

Karşımızdaki ittifak, fiyaskoya mahkûmdur.

Çünkü özü itibarıyla yapmayı değil yıkmayı, kazanmayı değil kazandırmamayı, sıkıntıları çözmeyi değil sıkıntı üretmeyi baz alan negatif bir görüntü içindedirler.


Ustura Faysal
5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 12:14

Alıntı:
Ak Parti'nin bu seçimde İzmir'de bir sürpriz yapma şansı vardı ama bence yanlış aday gösterdiler. Partiden ziyade ülkece sevilen daha sempatik, enerjik, genç bir aday göstermeliydiler.


Kim mesela.? Izmir'de kimi gösterirsen göster sonuç çok fazla değişmez. 2 3 puan oynarsa oynar o da yetmez zaten. Binali Yıldırım bile yıkamadı oradaki tabuyu.


Ahmetcan5
5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 12:20

Alıntı:
Kim mesela.? Izmir'de kimi gösterirsen göster sonuç çok fazla değişmez. 2 3 puan oynarsa oynar o da yetmez zaten. Binali Yıldırım bile yıkamadı oradaki tabuyu.


Mesela milli eğitim bakanı Ziya Selçuk tarzında yeni bir isim. Siyasetin pisliğine bulaşmamış, kültürlü, genç, anlayışlı, sempatik. Binali Yıldırım'ı gözünüzde çok büyütüyorsunuz.sayfa 288
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET