Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 287
Misafir 1bc

6 gün önce - Prş 10 Oca 2019, 18:50

Sarıcam Dağcı mahallesi ve cevresi yabani hayatı koruma alanı olarak ilan edilmiş yani o bölgeler tarla vasfında zaten çöplükten çöp kokusundan durulmuyor yerinde bir karar olmuş

Misafir b77

5 gün önce - Cum 11 Oca 2019, 01:56

Ben hep ayni seyi yazıyorum hep cukurova ve kuzey seyhan gelişsin istiyorlar bunlar ne güneyi ne yüreğiri nede saricam gelişsin istiyorlar zaten realin oralar yeterince gelisti daha ne fazlasini istiyonuz bakin yuregirde yikilip yeniden yapilmaya musait bir suru mahalle var seyhanin guneyi havalani arkasi ve de sarıçam da ayni adana acilmamali yenilenmeli diyorum

Misafir 2ed

5 gün önce - Cum 11 Oca 2019, 13:43

Misafirb77 hemen,hemen,hemen yetkililer harekete gecti senin gibi önemli bir şahsiyeti dinlediler hiç bir yeri inşaat'a acmazlar senin bu sözlerini bekliyordu onlarda biri bize böyle akıl versede bizde yapsak MaaşAllah sana aferin diyorum çünkü kimsenin kafası senin gibilerin kafası gibi calışmıyor sürekli diyormuş birde arkadaş hic bir yeri inşaat'a açmayındaymış bilmem ne herkes burada bende dahil kendi çıkarı için konuşuyor kimse inkar etmesin yoksa hepsi fasa fiso Adana'yı düşünüyorlarmış külliyen yalan bu devirde kimse kendi cıkarı dışında konuşmaz bu böyle kimse buradan nutuk atmasın

Misafir 586

5 gün önce - Cum 11 Oca 2019, 16:53

Kentsel dönüşüm ilerlemiyor adanada. Aynı zamanda adanaya zarar bile verdi diyebiliriz insanlar zaten evimiz yıkılacak diyip çivi bile çakmıyor söz konusu yerlede ticaret öldü diyebiliriz. Müteahhide de vermiyor daireyi az buluyor yeşilevlerdeki evimin ve aynı parselde bulunduğumuz komşuların evleri bahçeli o yüzden biz müteahhitle anlaşırız ama diğerleri 2.4 yoğunlukla hiç anlaşamaz. Yoğunluk artsa bu sefer çok çirkin görüntü olur. Komşular anlaşıp kendi apartmanlarını yapsın dersin ama o kültürde yok ne yazık ki. Ne yazıktır ki kentsel dönüşüm adana da kısır bir döngü içerisinde.

Misafir a29

4 gün önce - Cum 11 Oca 2019, 23:19

Misafir 2ed yenilenmeyi istemek seni niye bukadar rahatsiz etti ankara esenboga havaalani yolunu dusun 10 mahallele yikildi yenilendi ve o duzensiz gece kondulu ankara yeni çevre kazandi bizim buralarin olmamasi bos araziler satin alip belediyeden yogunluk beklemek bunsa basarili olunduklari icin kentsel donusum ilerlemiyor

Misafir bdb

4 gün önce - Cum 11 Oca 2019, 23:40

Arkadaslar dogrusu budur neyi tartisiyoruz.Adanayi kentsel donusum kurtarir.

Misafir 1bd

4 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 04:27

Adana’nın gecekondu bölgeleri dönüştürülmeden başka bölgelerin imara açılması Adana’nın sonu olur, önce dönüşüm sonra imar diyoruz.

Misafir 102

4 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 11:21

Kentsel dönüşüm ve yeni imar yerleri açılması, bunlar birbirini engelleyen şeyler değilki.Yani "yeni imar yerleri açılmasın, müteahhiti kentsel dönüşüme zorlayalım".Her yapı, yer sahiplerinin keyfine göre dönüşemez, müteaahhit zarar edeceği dönüşüme girmez.

Misafir 141

3 gün önce - Pzr 13 Oca 2019, 10:12

Kentsel dönüşüm, Sarıçam ve şambayadı-Kabasakal imarı 3üde olsun. Ama müteahhit şehrin kuzeyine yani Kabasakal tarafına el atar bence.

Misafir a1d

3 gün önce - Pzr 13 Oca 2019, 11:48

Misafir 102 kardesim bunlar birbirini engelleyen seyler.Yeni imar bolgeleri acildigi surece asla kentsel donusum olmaz.Nitekim bunu goruyoruz.Adana bitmis beton coplugune donmus siz hala bunu goremiyorsunuz. Adanada tarim alani kalmadi.Bakin size bir ornek vereyim.Adana Sakirpasa Havaalaninin yaninda kocaman askeri alan var ve bombos.Yina yaninda gecekondu mahalleler var.Niteliksiz evler cikmaz sokaklar vs.Biz bu havaalanini genisletmiyoruz da gidiyoruz 20 km ileriye Yeniceye (sulu tarim arazilerine) yeni bir havaalani yapmaya calisiyoruz..Iste soylemek istedigim bu.Adana bitiyor.Bunu ne zaman anlayacaksiniz bilmiyorum ama yakin bir zamanda Cukurovanin o verimli tarim arazilerinin tamami betonlasacak.Allah hepimize akil fikir versin diyorum.

sayfa 287
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET