Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Sokak Köpekleri terörü!
« önceki   123 ... 363738

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 38
Misafir 720

5 gün önce - Cum 11 Oca 2019, 17:02

evet kopekleri saldirgan olduklari gerekcesiyle sikayet ettim. birilerini isirirlarsa sorumlusu olursunuz yazdim. bana cevap olarak isirsa dahi mevzuat geregince 10 gun musahade altina alinir sonra alindigi yere birakilir (yani sorumlu filan olmayiz demek istiyorlar) cevabini gonderdiler.

bu arada antalya da yasiyorum

yani kopek eger ki asili bir kopekse kuduz degilse bizi isirabilirmis alindigi yere birakilirmis.

bana bu cevap gonderildikten sonra cimere sikayette bulundum oradan da hava civa bir yanit geldi

inanilir gibi degil gercekten. saldirgan kopek eger hastalik bulastirmiyorsa musahade suresinden sonra sokaga alindigi yere birakilirmis

!yunus!

5 gün önce - Cum 11 Oca 2019, 18:17

Valla ben Turkiyede yasayacam ve benim cocuklarim rahatca sokaga cikamayacak, ne yasa dinlerim ne hayvanci dinlerim vururum oyle kopegi

Eger kanun yasa benim guvenligimi saglamiyorsa kendim saglarim.

MeteHan!
5 gün önce - Cum 11 Oca 2019, 18:29

Misafir aynen dediğin gibi hem vatandaş, hem çoluk çocuk sokaklarda sahipsiziz, her an bir it tarafından ısırılabilir, ciddi şekilde yaralanabilir ve hatta ölebiliriz. Ne belediyeler ne devlet, kimse vatandaşa sahip çıkmıyor, olacak şey değil.

Bizim sokaktaki köpekleri saldırgan oldukları için belediyeye şikayet ettim, alın götürün dedim. Alamayacaklarını, sadece aşı ve kontrollerini yapıp geri aldıkları yere bırakacaklarını söylediler.

Yani anlayacağın kuduz değilse sorun yok, senin kolunu bacağını ısırsın, kafa derini yüzsün, kulağını koparsın hiiç sorun değil. Hatta öldürsün seni, masum zavallı bir hayvan o, senden daha değerli

Ağalbay
5 gün önce - Cum 11 Oca 2019, 22:11

Alıntı:
İnsanlar da köpekleri öldürüyor, zarar veriyor mesela.
Peki o köpeklere zarar veren insan müsveddelerine ceza veriliyor mu?

Biz hayvanlara zulm edenleri onaylamiyoruz. Fakat köpeğin şehirde sahipsiz şekilde işi yok. Doğal yaşam alanları şehirler değil. Şehirde sokak köpeklerinin yaşamasina izin vermek o hayvanlara da eziyet demek. Mahallede 6-7 köpek sürü ile geziyor, eşim çocuğu dışarı çıkaramıyor. Bu durum sağlıklı mı sizce?

murad_1299
5 gün önce - Cum 11 Oca 2019, 22:15

Eskiden bu kadar değildi çok arttı sokak köpeklerinin sayıları

ads 1940
4 gün önce - Cum 11 Oca 2019, 23:14

Alıntı:
Valla ben Turkiyede yasayacam ve benim cocuklarim rahatca sokaga cikamayacak, ne yasa dinlerim ne hayvanci dinlerim vururum oyle kopegi

Eger kanun yasa benim guvenligimi saglamiyorsa kendim saglarim.

Olayın birde dini boyutu var bu konuya da diyanet açıklık getirmeli ama etki altında kalıp köpek katliamı için fetva verirlermi onu bilemem belediyeler bu konuda çok yetersiz yakaladıkları köpeğin kulağına küpe takıp yine aynı yere bırakıyorlar aşılarını yapıyorlar mı kısırlaştırıyorlar mı kimse bilemiyor bunca senedir belediyeler bu itleri kısırlaştırıyorlar da peki bunlar neden daha da çoğalıp sürüler halinde dolaşmaya başladı?

Birde (hadi kediler de bu zor) ama sahipli köpekler kayıt altına alınmalı onlara bir nevi kimlik çıkartılmalı evin dışında bir yerde o hayvan ölü yada diri bulunursa devlet direkt ona bakmayan sahibini cezalandırmalı pitbull türevi itlerin alım satımı satışı kesinlikle yasaklanmalı evinde pitbull bulundurana ver 5.000 TL ceza bak besliyorlar mı.

MeteHan!
4 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 09:51

Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Batı Yerleşkesi kırsalındaki başıboş köpeklerin sürüye saldırması sonucu 3 keçi telef oldu.

https://www.sabah.com.tr/yasam/2019/01/12/kurtarm ...e-buldular

suphibayram

4 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 10:20

İlçemiz Uludağ eteklerinde bu yüzden soğuk Pınar'ları olan yemyeşil mesire yerleri vardır. Yazın ilçe boşalır adeta. Ama gel gör ki pikniğe gider gitmez etrafınız bir köpek sürüsüyle sarılır kovarsınız gitmez. Tavuk atarsınız doymaz heryer köpek pisliği dolu. Tam bir baş belası. Çocuklar korkudan yanımızdan ayrılamaz.
Ama sebebini biliyoruz. Yolboyunca bu hayvanlar için barınaklar yapıldı kışın hergün yiyecekler taşındı. Kurum olsun, ferdi olsun millet egosunu tatmin için bu sonucu kestiremedikleri işi yaptı. Sonra da çıkan sonuçtan muzdarip olduk. İşin kötüsü bu hayvanlar gece sürü halinde şehre iniyor çık bakalım sokağa çıkabilirsen.
Şu hayvanseverlik ne menem birşey anlamadım. İnsan sevin kardeşim insan

sayfa 38
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 363738
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET