Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 9
Mustafabey 01
6 gün önce - Prş 10 Oca 2019, 09:42

DUA, KULUN ALLAH (CC) İLE KONUŞMASIDIR

Ah, keşke Allah Teâlâ’ya dua ederken sadece ve sadece O’na (CC) niyaz etmenin zevkini alabilsek. Rabb’imize dua ederken bu güzelliğin, ihtişamın ve ulvi zevkin farkına varabilsek. Çünkü dua Cenâb-ı Hakk’la konuşmak, sohbet etmek ve her şeyimizle O’nunla (CC) buluşmak için büyük bir fırsattır. Allah Teâlâ’nın kullarıyla konuşmasına vahiy, kulların Mevlâ’sıyla konuşmasınaysa duâ denir.

Ah, keşke Allah Teâlâ’nın isimleriyle dua etmenin zevkini, manevi feyzini iç dünyamızda ve kalbimizde tam olarak hissedebilsek.

Esmâ’ül Hüsnâ olarak bilinen Cenâb-ı Hakk’ın her biri güzel isimlerini herhâlde hepimiz duymuşuzdur. Bu hususta yazılan nice kitaplar, bu isimlerin sırrı, hikmetleri ve nelere iyi geldiği hakkında nice makaleler, yazılar mevcuttur. Ama galiba biz esas noktayı gözden ve kalpten kaçırmaktayız.

Evet, “Esmâ’ül Hüsnâ’dan herhangi bir ismi şu kadar çeksek, bu kadar okusak, şöyle şöyle olur” tarzındaki malumat kısmen doğrudur ve bu bilgiler havada uçuşmaktadır. Ama bu isimleri anmaktan murat bu mu olmalıydı? Esmâ’ül Hüsnâ yani Cenâb-ı Hakk’ın güzel isimleri bir kişi tarafından muhabbetle zikredildiğinde, kalpten lisana dökülüverdiğinde, o esmanın sahibi olan Hazret-i Allah’ın (CC) kuluna muhabbet ve merhametle nazar kılması bizler için yeterli değil miydi?


Mustafabey 01
5 gün önce - Cum 11 Oca 2019, 09:52

EL MUMÎT : Mümit Canlı bir mahlukun ölümünü yaratan

– Harama bakmamak, kötülükten vazgeçmek

Ya Mumit ismini zikreden, nefsinin şerrinden emin olur. Allah okuyanı Hak yoluna sokar. Düşmanlarının kötülüklerinden kurtulur. Nefsini yola getirir. Merih saatinde okuyan hasımlarının şerrinden korunur. Sevdiğinden ayrılmaz.


Mustafabey 01
4 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 09:55

EL HAYY : Hay Diri, herşeyi bilen, herşeye gücü yeten

– Sözü tesirli ve herkesten tazim görür

Ya Hayy ismini zikreden kişinin ömrü uzun ve afiyette olur. Kalbi tevhid nuru ile nurlanır. Hastaysa şifaya kavuşur. Ya Hayyu Ya Kayyum isimlerini birlikte zikredenin her muradı gerçekleşir. Ya Allah Ya Hayy Ya Kayyum isimlerini birlikte zikreden Allah yolundan ayrılmaz.Mustafabey 01
2 gün önce - Pts 14 Oca 2019, 09:26

EL KAYYÛM : Kayyum Gökleri ve yeri, herşeyi tutan

– Allah’ın izniyle her istekleri olur.

Ya Kayyum ismini zikreden kişinin tüm işleri zahmetsizce halolur. Teşebbüs ettiği her iş başarılı ve hayırlı olur. Uykusu hafifleşir, unutkanlıktan kurtulur. Ezber gücü artar.


Mustafabey 01
1 gün önce - 09:27 (dün)

EL VÂCİD : Vacid İstediğini istediği anda bulan

– Kaybedilen şeyi bulmak için okunur.

Ya Vacid ismini 5 vakit namazların ardından zikreden sahip olduğu ve elde ettiği şeyleri kaybetmez. Elindekiler zayi olmaz. Aradıklarını bulma gücüne sahip olur. Hileci ve büyücülerin kötülüklerinden korunur.


Mustafabey 01
13 saat önce - 09:35 (bugün)

EL MÂCİD : Macid Kadr ve şanı büyük, kerem ve iyilikleri pek çok

– Kazancın bolluğu için okunur.

Ya Macid ismini zikredenin kalbi nurlanır. 5 Vakit namazların ardından okuyanın malı, mülkü artar, muteber bir insan olur. Herkez tarafından sevilip sayılır. Hergün zöhre saatinde okuyan her türlü bela ve musibetten uzak olur. Yaptığı dualar kabul görür.sayfa 9
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET