Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Konya yeni YHT garı
« önceki   123 ... 29303132   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 30
fatihertu
6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 00:23

Bir Konyalı olarak utandım bunun tasarımını kim yaptı ,kağıttan yapılmış gibi ,göz zevki sıfırmis yapanın

abdulaziz42
6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 00:44

Eski garın turizm açısından da bir çekiciliğini görmüyorum ben. Alman evleri, VİP salonu ve sergilenen kara tren çok güzel kullanılabilirdi turistik açıdan ama gelgelelim şu an kullanılan gar ve peronlar çok çirkin bir görüntü oluşturuyor uzaktan. Demir yığını ve tarih iç içe resmen

naims1
6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 02:27

Ana girişlerden biri bu açıdan daha net görünmekte.

Gara iki taraftan yolcu giriş olacak..

Bu açıdan gar daha net görünmekte ve garın diğer yolcu girişi.
Gar komple cam kaplama yapılsaydı muazzam bir şey ortaya çıkardı.

selimengin
6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 09:20

Bence iki gar beraber kullanılacak gibi. Aynı Ankara ' da olduğu gibi. (gerçi şu an Ankara ' da sadece Eryaman gar kullanılıyor ama şubatta yine iki gar bereber kullanılacak.) Zaten 1-2 seneye kadar Karaman hattı açılınca eski gar da mecbur kullanılacak. Eski gar çok küçük kalıyordu. Yenisinin tramvaya aktarma imkanı da var. Gecen sene yazın Bilecik ve Söğüt ' e gittik. Bilecik garı bile Konya garından daha büyük ve moderndi.

barissello
6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 09:43

Sanki seçimlerden hemen önce Sn.Erdoğan hem yeni gar hemde Konya-Karaman hattını açacak gibi..Yeni garın etrafındaki sanayi siteleri daha taşınmadı hatta pek niyetlide durmuyorlar
biraz dış çizgileri fabrika havası versede içine girince halkımız sevecektir ,nede olsa uzun yıllardır Konyaya yeni bir gar yapılmamıştı, yapanların eline sağlık

tramvay hattının dikine kestiği noktadan alınan bu fotoya göre Yeni YHT garında inenler yürüme mesafesindeki ( belki yürüyen merdivenle) medikana -tramvay durağına 300 mt mesafeden entegre edilebilir , belediyenin 1-2 ay içinde etraftaki depoları yıkarak çevre düzenlemesine başlamasıyla , şehrin ağırlık merkezi bir tık daha selçuklu ilçesine kayacak gibi.

naims1
6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 10:23

Tramvay hattından yeni Gara bağlantı verilip Garın yanına tramvay için istasyon yapılsa harika olur insanlar yürümemiş olur ayrıca.

Mesafeyi bilmiyorum yukarıdaki paylaşıma göre bu çıkarımı yaptım, yanlışımız varsa orayı iyi bilen arkadaşlar bilgilendirirse seviniriz.

Yalnız garı etrafı mezbebelik ve çok çirkin bir görüntüsü var videolardan gördüğümüz kadarıyla.

En son naims1 tarafından Cmt 12 Oca 2019, 10:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

abdulaziz42
6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 10:28

Yeni gar açıldığı zaman hızlı tren eski garda durmak zorunda değil. Eryaman-Ankara Gar örneğini vermişsiniz de o iki istasyon arası 15-20 dk falan sürüyor ve mesafe fazla. Bizim eski ve yeni tren garı arası mesafe ise 5 dk ancak vardır. O yüzden hızlı tren için eski garda durmak fuzuli olabilir. Ankara'da da birçok istasyonu pas geçiyor hızlı tren. Kazanın olduğu Marşandiz istasyonu gibi. Şahsi fikrim bizde de pas geçerek gitmesi, yolda Çumra istasyonunda falan durur zaten, çok bölmenin anlamı yok.

ismail özçelik
6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 10:32

Alıntı:
Eski garın turizm açısından da bir çekiciliğini görmüyorum ben.

Eski garın turizm olarak çekiciliği yürüyerek merkeze gidebilmek. Eğer bu imkan olmasaydı o zaman için Konya'yı gezemez, alışveriş yapamazdım. Turizmden kastım binanın tarihi olması vs değildi. Eski şehir merkezine yakın olmasıydı.

abdulaziz42
6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 10:34

Alıntı:
Eski garın turizm olarak çekiciliği yürüyerek merkeze gidebilmek. Eğer bu imkan olmasaydı o zaman için Konya'yı gezemez, alışveriş yapamazdım. Turizmden kastım binanın tarihi olması vs değildi. Eski şehir merkezine yakın olmasıydı.

İsmail Bey size şahsi olarak cevap vermedim, öyle genel olarak turizmden bahsedilmiş o açıdan fikrimi söyledim. Yeni gar açıldığı zaman yürümeye de gerek kalmayacak. Tramvaya binince Alaaddin tepesine kadar yürümeden gidilebilecek ve ordan dileyen Mevlana Kültür merkezine kadar aktarma yaparak tramvayla gezebilir. Ben yeni garı her açıdan kullanışlı görüyorum

naims1
6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 10:37

Zaten anladığım kadarıyla ankaradan Konya yönüne gittiğinizde mevcut gardan önce bu gar geliyor galiba.

O yüzden burası son durak olacağından oraya gideceğini zannetmem ayrıca gitmemeli de zaten.

İki gar arası mesafe çok yakınmış anlaşılan.

Karaman hattı açıldığında eski Gara hızlı trenler mecburen gideceklerdir fakat bana kalsa bu kadar iki garın kullanılması fikri bana saçma geliyor.
Şehrin iki yakasında olsalardı kullanmak mantıklı olurdu.

Yeni gar konvasiyonel trenlere de evsahipliği yapabilir ben olsam eski garı kullanmam.

Eski garın tarihi güzel bir mimarisi olan yapısı var onu güzelce restore edilmeli eğer ihtiyacı varsa , orada kötü görüntü oluşturan peronlar ve bekleme salonu yıkılıp oraya başka bir fonksiyon kazandırılmalı.

Eski gar bölgesi bir nevi kentsel dönüşüme sokulmalı.

En son naims1 tarafından Cmt 12 Oca 2019, 10:46 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

sayfa 30
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 29303132   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM