Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Tuzla
« önceki   123 ... 626364 ... 878889   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 63
Misafir 422

5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 02:23

İstanbul’un Tuzla İlçesinde Yapılması Gerekenler;

Tuzla ve yakın çevresinde çok sayıda büyük şirket, eğitim kurumları, finans kurumları vb. faaliyete geçmiştir. bu da ilçedeki beyaz yakalıların artmasını sağlamıştır. Ayrıca Tuzla İstanbul’un az katlı yapılarının olduğu çok önemli bir ilçesidir. İlçe sınırları içerisinde hem deniz, hemde çok değerli ormanlık alanlar mevcuttur. Buralarda önemli konut projeleri vardır. Tuzla Sahili, Marinası, Plajları, Balıkçıları, Tuzla Gölü, Akfırat Tabiat Parkı, Doğal Yaşam Parkı, Formula Pisti gibi önemli değerleri vardır. Çok değerli eğitim kurumlarına ev sahipliği yapmaktadır. Yeşil alanları en çok olan ilçelerin başında gelir. Yeni projelerle ulaşım imkanları artmaktadır.

Peki tüm bunlar yaşanırken elbette yapılması gereken, değişiklik gerektiren makro konuları da vardır.

Tersanelerin Tuzla’dan taşınması şarttır. Körfez’e, Kocaeli’ne taşınabilir.
Tuzla organize sanayii ve diğer tüm fabrikaların taşınması da şarttır. Bu husus bütün İstanbul için gereklidir. İstanbul Finans Merkezi olacaktır, birçok şirketin genel merkezi İstanbul’dadır. Kongre şehridir, turizm şehridir, sanat şehridir, ticaret şehridir, eğitim şehridir. Ama kesinlikle sanayi şehri olmamalıdır. Tüm sanayi kuruluşları yakın illere taşınarak oraların kalkınmasına katkı sağlarken, İstanbul’un dokusuda düzeltilmiş ve korunmuş olacaktır. İstanbul ticaret şehridir ama asla sanayii şehri olmamalıdır.
Sanayinin İstanbul’dan taşınması şehrin korunması için çok çok önemlidir.
Askeri birliklerin taşınması yine şarttır.
Lojistik merkezler küçültülmelidir. Mümkünse tamamen Tuzla dışına taşınmalıdır. Tuzla da az katlı konut yatırımları ve turizm yatırımları desteklenmelidir. Bunların yapılması Tuzla’nın kalkınmasını sağlayacaktır.


Misafir 7b2

5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 16:30

Sanayinin ve tersanenin Tuzla dan taşınması bence de çok önemli, Tuzla'nın gelişimi ve daha yaşanılabilir bir yer olması açısından çok önemli. Ancak bu belediye ile çok zor, yaklaşık 10 yıldır görevdeler ancak bu konularda hiç duyarlı değiller ne yazık ki. Bu ülkede bozkırı turistik kent haline getiren başkanda var, Tuzla gibi inci tanesi bir ilçeyi niteliksiz hale getirende.

LEVENT93

5 ay önce - Prş 17 Oca 2019, 19:51

Tuzla Sahili


(+)
Mert1984

5 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 00:59
—Tuzla Aslan Park daki Çilek Kaplan Ziyaretçi Akınına Uğruyor—


Dünyada yalnızca 20 adet bulunan ve Malta'dan özel izinle getirilen Çilek Kaplanı yoğun ilgi çekiyor.

Babasının Beyaz Bengal Kaplanı, annesinin de Sarı Kaplandan meydana gelen Çilek Kaplanı, Malta Başbakanlığı'nın özel izniyle Türkiye'ye getirildi. Türleri tükenmekte olan canlılara ev sahipliği yapan Aslan Park, yeni bebeği ile her yaştan ziyaretçinin yoğun ilgisiyle karşılaşıyor.

"Yeni nesil hayvanat bahçesiyiz"

İstanbul Tuzla Viaport Marina içerisinde konumlanan Aslan Park, çevre ülkelerin ilk, dünyanın üçüncüsü olarak öne çıktığı kaydediliyor. 12 farklı türden 30'a yakın büyük kediye ev sahipliği yapan Aslan Park'a, açıldığı 29 Ekim tarihinden beri yerli yabancı, binlerce ziyaretçinin akın ettiğini belirten Aslan Park Genel Müdürü Ogün Turanlı, "Bulunduğumuz coğrafya ve Türkiye'nin ilk Aslan Park'ını açmaktan gurur duyuyoruz. Afrika'yı Tuzla'ya getirdik. Tüm ziyaretçilerimize deneyimlenmesi çok zor olan bir deneyimi yaşatıyoruz" diye konuştu.

Aslan Park'ın yeni nesil hayvanat bahçesi olduğuna da değinen Turanlı, "Diğer hayvanat bahçelerinin yanında burası son teknoloji ile donatıldı. Parkımızda asla tel örgü, kafes sistemi bulunmuyor. Havalandırma sistemlerimiz, habitatlarımız en modern şekilde tasarlandı. Ziyaretçilerimizle 300 kiloluk kaplanlarımızın arasında sadece 3 cm'lik cam bulunuyor" dedi.


(+)


Misafir 68b

5 ay önce - Cum 18 Oca 2019, 01:46

AKFIRAT YENİDEN GÜNDEMDE
Bir dönem belde belediyesi olarak anılan, sonra o dönemdeki belediye başkanının arazi mafyası olarak tutuklandığı, yine aynı dönemde Meclis’de bile gündeme gelen bir çok siyasetçisinin ev ve arazilerinin olduğu aöylenen Akfırat, son dönemde de Dubai’lilerin burayı topluca almak istemesi ile gündemde.

AKFIRAT NEREDEDİR
Tuzla Akfırat Mahallesi, Tuzla ilçesinin 19 km kuzeyinde, 5900 hektar yüzölçüme sahip bir yerleşim yeridir. 1998 yılına kadar köy statüsünde Tuzla’ya bağlı kalmış, aynı yıl ‘belde belediyesi’ olma hakkı kazanmıştır, daha sonra Tuzla İlçesine bağlanarak Semt/Mahalle olmuştur.

Bölge, engebeli bir arazi yapısına sahip olup, 1800 hektarlık kısmı makilik ve ormanlık alanlardan oluşmaktadır. Yerleşik ve gelişme alanları 3547.4 hektardır. Deniz seviyesinden yüksekliği ortalama 250 metredir. Doğusunda, güneybatısında Tuzla ilçesi ve Orhanlı Mahallesi, kuzeyinde ve batısında ise Kurtköy Pendik bulunmaktadır.

Bölgenin içinden yeni yapılan Kuzey Marmara Otoyolu geçmektedir, yolun bölgeye çıkışları vardır, Güneyinden TEM otoyolu ve İstanbul-İzmit eski devlet yolu geçmektedir. Biraz daha aşağıda olan E5 ve Sahil Yoluna 10 dakikalık mesafededir.
Mahallenin toplam kaıyıtlı nüfusu 100.000 kişinin üzerindedir. İstanbul Park Pisti de bu mahallenin sınırları içindedir.

Sabiha Gökçen Havaalanı ve bölgenin en büyük Alışveriş merkezlerinden biri olan Via Port Alışveriş merkezine 5 dk mesafededir.
Akfırat planlı yapılaşması ve alt yapısının tam olması, yalnızca 2 katlı yatay yapılaşmaya izin verilmesi ve doğal yaşamın içinde bulunmasıyla parmak ile gösterilen bir yerdir.sayfa 63
« önceki   123 ... 626364 ... 878889   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL