Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 3314
yağız ömer
6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 00:30

Alıntı:
Tüp 2 yollu,bilerek yapıldı.Çünkü aslında kısa vadeli planlarda olması gereken,çayırovadan ayrılacağı söylenen ve oradan kurtköy yht istasyonundan 3.köprüden geçip,3.havalimanı ve oradanda halkalıya ve devamında sirkeci garında sonlanacak yht hattı oluşturulunca,tüp geçidi sadece banliyö trenleri kullanmaya devam edecek.O tablodaki 2025 planı o.Böylece günün her saati sık sefer yapılabilecek.


üstadım galiba çavırova değil Sapanca'dan ayrılarak YSS köprüsüne gidecek. Daha çivi çakılmadığını düşünürsek en az 10 sene var YSS den caf ve siemens abilerin geçmesine.


melih aktaş
6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 00:58

Neden sapanca olmazın cevabı,hazır demiryolu varken,bidaha niye mesafeyi uzatsınlar,ayrıca gebze istasyonunda marmaraya aktarma verip,sapacak.En son kararda,çayırovaydı.

mustafasa7

6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 01:28

aslında burada önceliklerin ne olduğunu iyi saptamak lazım mesela şehirlerarası trenlere istanbul turu attırmak 3 katlı büyük istanbul tünelinden ya da metrobüs'ün altından metro geçirmekten daha mı önemli daha mı öncelikli? 76 küsur km tren hattımız olacak yakında, bundan optimum faydayı sağlamak bunu amaçlamak daha mantıklı



Ahmet YükselS
6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 02:15

Kuzey YHT hattı, Marmarayın Fatih durağına yakın bir yerden başlıyormuş galiba!. Orası da resmi olarak Çayırova ilçe sınırlarında kalıyor, ama hattın adı ''Gebze- Sabiha Gökçen- 3. Köprü Tren Hattı'' diye geçtiği için Gebze'den başlıyor gibi bir algı oluştu. Sapanca ile uzaktan yakında alakası yok.

Aslında hattın ucu direkt Sapancadan başlasa daha kısa oluyor ama mevcut hat varken ondan yararlanalım mantığı, artı bir de her ne kadar kuzey hattı diye geçse de şehrin içinde, Tuzla, S.Gökçen, Kurtköy, Sultanbeyli, Sancaktepe, Maltepe (Büyükbakkalköy), Ataşehir (Ferhatpaşa), Ümraniye (Dudullu), Çekmeköy, Beykoz gibi bir çok semtten (alttan tünelle) geçerek 3.köprüye ulaşıyor. Bu semtlerin hepsinde değil tabi ama 2-3 tanesinde YHT istasyonu olacak deniyor.

http://htemlak.haberturk.com/ulasim-projeleri/hab ...i-netlesti

Bir erteleme olmazsa 2019 sonuna doğru ihalesinin yapılması bekleniyor. İhalesi 2019 içinde yapılabilirse, İnşaatı da bir 4-5 sene sürse, 5-6 seneye kadar hizmete girebilir diyebiliriz. Tabii hattın bir de Avrupa yakası ayağı var. 3.Köprüden sonra 3.havalimanı ve Halkalı'ya kadar devam edecek. İkisi ayrı mı ihale edilir, yoksa beraber mi henüz bilgi yok.

Pek hareket olmasa da, projenin kendi başlığı var.

http://wowturkey.com/forum/viewtopic.php?t=159895


En son Ahmet YükselS tarafından Cmt 12 Oca 2019, 02:29 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi


Bulut Turhan

6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 02:22

10 senedir yazıyoruz, bıkmadan bir kere daha yazacağım.
Marmaray hattı, senelerden beri Anadolu yakasında başka bir şehrin ilçesine kadar giderken ( Gebze-Kocaeli ) , Avrupa yakasında Halkalı'da bitiyor. Yine senelerdir olduğu gibi. Halbuki eski banliyolar yapıldığında, Kanarya'dan ötede yerleşim neredeyse sıfırdı. Yıl olmuş 2019, Halkalı'nın arkasında tahminen 1-2 milyonluk nüfus mevcut ( Yada ciddi potasniyel ), ama hat malesef Halkalı'da bitiyor.
Bahçeşehir 'in içinden geçip, Ömerli'ye kadar tren yolu ve Hadımköy TOKI ve Akpınar OSB 'ye kadar atıl ama hazır duran eski yol izi varken, bu hattı bu belirttiğim yere uzatmamak, anlaşılır şey değil.

Not: Ne Bahçeşehir, ne Hadımköy ne de oralara yakın bi yerde oturuyorum. O noktalara alakasız bir yerde ikamet ediyorum. Yani tespit,talep ve serzenişim şahsi değildir.


ismail ferruh

6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 09:02
sn. Bulut Turhan bey


Banliyö hattı ilk etapta Bahçeşehire daha sonra Sapancaya kadar uzatılacak . proğramda var. biginize



ERTUĞRUL
6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 09:34

Florya'da test trenleri kaza yapmış haberi var maalesef.

Ahmetbasak
6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 09:35
Floryada kaza olmuş


Alıntı:
Son Dakika! İstanbul Florya'da 2 Tren Çarpıştı: Yaralılar Var


Son dakika! İstanbul Florya'da deneme seferi yapan tren ile bir tren çarpıştı. Kazada yaralılar olduğu belirtiliyor.



Florya'da deneme seferi yapan tren ile bir tren çarpıştı. Yaralılar olduğu belirtiliyor.



İnşaallah açılış tarihi ötelenmez ama bana kalırsa en az 3 ay ötelenir gibi geliyor.


Osman_as

6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 09:36

Gene başardık.

Florya da test trenleri çarpışmış.geçmiş olsun


Burç

6 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 09:37

Ampul mağdurları bu habere çok sevinecek.



sayfa 3314
ANA SAYFA -> ULAŞIM