Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Balıkesir - Karesi Türbesi
« önceki   123

ANA SAYFA -> Diğer Şehirler
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 3
ahmet1965
2 yıl önce - Pzr 22 May 2016, 13:59

(+)

ahmet sert

2 yıl önce - Cmt 09 Tem 2016, 22:44

(+)

Misafir 696

4 gün önce - Cmt 12 Oca 2019, 00:13

Tesadüf sitenizi gördüm, siteyi hazırlayan çok teşekkür ediyorum.
Burdaki soyağacı çok büyük bir belgedir, neden değerlendirmiyorsunuz. Onu tarayıp alamadım, üzüldüm.
Hz.Muhammed'e kadar gider bu soy. Karesi Bey Danişmendlerin torunu ve bu ailenin soyağacında ZULKARNEYN adını okudum. KURAN'da geçer!!! Aynı ismi çocuğuna koyan bir aile... KARESİ yani Büyük OĞUZ BEYİ KURUŞ'un soyundandır. KİRUS diye okur, CHYRS diye yazar batılılar. Onun torunu Atina'ya sefer düzenlemişti, Üsküdar da onun adını taşır CHRYSAPOLİS diye yazarlar. Öz be öz OĞUZLU atalarımızdır onlar, lütfen bu tarihi anlatalım herkese.
Bu yazımı okuyup da benimle mahiye.com, mahiye@gmail.com adresimden ulaşmak isteyen olursa çok sevinirim. Lütfen paylaşalım.
Yoksa bakın, batılı yağmacılar yine üstümüze geliyorlar, biz kaç bin yıldan beri burada olduğumuzu kendi çocuklarımıza daha anlatmadık, lütfen anlatmaya başlayalım, 1071 de geldiniz gidin demeye bir tarih uydurdular, İstanbul'u kuran TRAK devleti de bizimdi. Ayasofya'yı onlar yaptı hem de Kuruş'un kızı Ayopa Artemis EYÜP'te (Ay-OPA) kocası 1.Darius ile beraber ordu topladıklarını yazıyor tarih, anısına bilimevi olarak yapıldı Ayasofya, ilk yapılışı kilise de cami de değildir, 1204 yılında Latin Katolikler işgal edince İstanbul'u onlar kilise yaptılar, ancak Ayasofyayı Hıristiyan işgalinden Fatih kurtarmıştır, böyle anlatılmalıdır.

Mahiye Morgül -Eğitimci Yazar-ANKARA

sayfa 3
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> Diğer Şehirler