Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İzmir'e taşınan biri için oturulabilecek semt önerisi
« önceki   123 ... 192021   sonraki »

ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 20
Misafir a93

6 ay önce - Sal 11 Eyl 2018, 07:02

İnsanların izmir ile ne alıp veremediği var merak ediyorum ? 16milyonluk istanbulun semtleri ile bırak izmiri , Ankaranın semtlerini de kıyaslayamazsınız. İstanbul başlı başına bir ülke nüfusuna sahiptir. düşünün istanbulun nüfusu yunanistandan fazladır! bu şehrin dinamikleri ve şehir yaşantası. buna baglı olan ihtiyaçları da ona göre ayarlanmıştır. tutupta istanbulun beşiktaşı kadıköyü bilmemnesi izmir de yok demek nedir? neye göre yok ? kime göre yok? madem yok İzmir en fazla göçü neden istanbul ve ankaradan alıyor? İzmir de satılan lüks konutların büyük bir yüzdesini neden ozaman istanbullu ve ankaralı yatırımcı alıyor? madem izmirin semtleri bu kadar dandik 4.5 milyon insan niye izmir de yaşıyor?

Kafanıza göre atıp tutuyorsunuz! İzmir kaka, izmir kötü ,izmir dandik! takım tutar gibi parti, parti tutar gibi şehir tutar oldunuz.

Misafir 575

6 ay önce - Prş 13 Eyl 2018, 10:32

misafir a93 yorumunuza katılıyorum

maddi durumu iyi olanlar için mavişehir, atakent semtlerini öneririm.
orta gelirli aileler için gaziemir semtini öneririm

Misafir 67c

3 ay önce - Sal 18 Arl 2018, 12:19

Misafir 67c olarak sizlerden fikir almıştım -2018 Yılında .
Arkadaşlar . Hepinize teşekkürler-
Ben İzmir Balçova ya yerleştim .
Ata caddesi (Duru Park ) Bir arka sokağında 4 katlı evin 1 katını satın aldım. 25 yaş ında ev .Orta halli biri için fena değil.120 M2 brut.
Merkezi bir yer de -Tüm sosyal hayatın içinde -Duru park a 50-60 metre -Ata caddesine 10-15 metre
Artık bundan sonrası zaman gösterecek -Doğru mu yanlış mı yatırım oldu ,
Kolay gelsin ,

Tacettin Şenel

3 ay önce - Çrş 19 Arl 2018, 12:40

Hoşgeldin hemşerim bende Atacaddesi üzerinde hikamet ediyorum Balçovamız çok değerli bir ilçedir pişman olmayacaksınız....

Misafir 67c

3 ay önce - Çrş 19 Arl 2018, 18:55

Tacettin bey , süpersin abi ))))).doğru karar verdiğime inanmaya başladım .
Eyvallah ,saygılarımla .

Misafir 952

2 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 15:51

Misafir 67C eviniz hayırlı olsun. Sorması ayıp olmasın, kaça aldınız? Ev fiyatları hakkında ortalama fikrim olsun istiyorum da ..

Misafir cd5

2 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 15:57

3+1
125 m2 net
11 yıllık bina
5 katlı / 3. Katındayım
Katılamadı yapılmış.
Site içinde
Otoparkı var
Evde acil masraf yok. Temiz.
Pazarlıkla 415 bine aldık.

Güzel fatih

2 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 18:25

Anlamadığım şu nankör insan oğlunuda.....İzmirin ekmeğini suyunu yer içerler hatta iş aş rızîk temin ederler hatta İzmire yerleşmişler konut arsa sahipliler ama her neden ise İzmir hakkında atıp tutmaktalar nedir ne demeli bu insanlara ?

Misafir 9c3

2 ay önce - Sal 15 Oca 2019, 17:54

İzmir'e yeni taşınacaklar için General Kazım Özalp mahallesini öneririm.
Yapılaşma yeni olmasına rağmen fiyatlar çok yüksek değil.
İnönü Caddesi'ne, aynı şekilde Poligon metroya yürüme mesafesinde. Esentepe tarafından otobüs ulaşımı da var. Yeni açılan İzmir Demokrasi Üniversitesi'ne, yapılmakta olan Göztepe stadına ve İstinyepark AVMye oldukça yakın bir konumda. Balçova'daki AVMleri saymıyorum bile. Çevre yolunun Balçova çıkışına da birkaç dakika sürüş mesafesinde.
Denizi gören bir konumda ve millet bahçesi yapılacağı ilan edilen Poligon askeri arazisinin hemen yanında. Askeri arazi hali hazırda orman vasfında.
Bir düşünmenizi tavsiye ederim.

City Of Özkanlar
1 gün önce - Sal 19 Mar 2019, 15:24

Bir izmirin her yerinde oturmuş görmüş geçirmiş olarak bana göre İzmirin en oturulabilir semti açık ara özkanlardır.
Öncelikle izmiri şöyle güzelce analiz edelim.
Biraz uzun olacak ama en net doğruları gerçek bilgileri okumanız gerekir.

öncelikle güzelbahçe dediğin yerde oturmalık yermi varda burayı yazanlar var.bu kadar adam güzelbahçe diyor ama güzelbahçede bu kadar adamı sığdıracak ev bile yok.öyle kafadan biri birşey atınca hepsi hop ona yumuluyor.özellikle istanbullular yazıyor hep bilip bilmeden.
güzelbahçe dediğin yerin urladan çeşmeden şehir uzaklığına bakıldığında pek farkı yok.
orada oturacağına ondan çok daha iyi yerler var yani oraya kadar gideceksen.git urlada otur git çeşmealtında otur git hatta çeşmede otur.

neyse şehir içine dönelim izmirde adam gibi az yer olsada ilk sırayı izmirin tam ortasında ( ksk ile konak alsancak arasında) heryere yakın olduğundan bayraklı bornova arasında kalan özkanlar semti (manavkuyu - mansuroğlu mahalleri.) gerek park yeşil alan gerek siteler gerek oto park caddelerin genişliği ulaşım kolaylığı metrosu osu busu rahatlığı filan derken öne çıkıyor özellikle alttaki diğerlerine göre.birde evka 3 denebilir oda çok küçük bir alan olsada iyidir sadece düz değil yokuşlu bir yer.özkanlar semti herhalde izmirde metrekareye en çok park düşen yerdir.
Adım başı park var diyebilirim bazı yerlerinde.

altta sayacağım yerler deniz kıyısı denildiğinden abartılıyor ama onun garipliğinide anlattım aşağıda.ayrıca bayraklı sahile bornova merkezden bile 10 dkda ulaşılıyor.özkanlardan yürüyerek 10 dk (yüzbaşı ibrahim hakkı caddesinden) bisikletle 5 dk.
Ben araçla karşıyakaya ve konağa 10 dk alsancağa 8 dkda ulaşıyorum trafiksiz.ankara caddesi üzerinden.ki kaldı ki çevreyoluda semtin tam ortasından geçiyor.
Bisikletle bile karşıyakaya 18 alsancağa kordona 12 konak ise 15 dkda varıyorum.güzelyalıda 23 dakika sürüyor.
Bayraklı sahile 5 dkda bisikletle çıktığınız gibi bütün körfez semtleri ayağınızın altında.tam ortada kaldığındanda sağa giderseniz karşıyaka sola giderseniz alsancak kordon.

bu altta sayacağım dediğim yerlere bostanlı ile başlayalım.bura olabilir ama binalar o kadar eski ki 35 - 40 yaşında binalar çoğu 4 katlı asansörsüz evlerin içi ağır tadilat isteyen , küçük caddeler desen ana caddesi bile iki araba yan yana gidemiyor hiçbir aptde sitelerde otopark yok ama adı çıkmış diye evler ateş pahası.eski bostanlı iyiydi ama çoğu mavişehirdeki sitelere geçtiler ha tabi orasıda istanbullu akınından dolayı bozuldu.koca koca gökdelenimsi sitelerin nüfusu o kadar çok ki kimin kim olduğu bile belli olmuyor.site derken buradaki siteler biraz site değilde şöyle etrafı çevrilmiş lüks hapishane gibiler.1+1 ler diyarı da denenilir.tam istanbulluların o izmirlilere uymayan yaşam tarzları gibi.verdiğim örneği izmirliler anlar.

sonra alsancak diyeceğim ama o kadar parça parça ki oturulacak yeri bir sokağı nezihken diğer yan sokağı nahoş işler kaynayabiliyor.bostanlı gibi sokaklar dar aptler eski otopark sorunları hemen hemen aynı.alsancakta oturulacak düzgün yer en az mümkün olabilen ama oldumu da en ateş pahası yerdir.
aynı bostanlıya ne yazdıysak güzelyalı civarlarınada geçerli dip dibe apartmanlar eski aptler otopark sorunları içleri dökülen evler ve bostanlıdan eksi olarak bol bol merdiven çünkü düz yeri sadece mithatpaşa caddesi ve yalı tarafı ki oda güzelyalının çeyreğinin çeyreği değil.

üstte dediğim yerlerin deniz kıyısında yalı dairesinde oturacaksanız diğer sıkıntılarını görmeyebilirsiniz.ama arkalardaki hayat önünden geçtiğiniz yalı daireleri gibi değil.bütün kaymağı onlar yiyor arkadakilerde anca orada oturuyorumla avunuyor yani.

diğer 2 yerde balçovanın avm yakınları ve narlıdere balçova arası yerler ama buralarda ev sayısı olarak yetersiz ve şehir merkezine uzaklığı olarak güzelbahçe örneğinden aşağı kalır yanı yok.
özkanlar bornova bayraklı arası semt caddeler geniş otopark sorunu yok trafik sorunu yok izmirin tam ortasında karşıyakayada konağada yakın avmler var herşey var.
bostanlı karşıyaka mavişehir hattı (oturanlar iyi ama binalar hep eski klasik 4-5 katlı asansörsüz yeni binalar ateş pahası otopark ve trafik sorunu caddeler küçük dar)
güzelyalı hatay üçyol tarafları (yalı daireleri dışında eski binalar çok kötü birbirine çok yakın mithatpaşa caddesi dışında heryer tepelik eğimli )
yukarıdaki ikisi merkeze yakın ama birbirlerine çok uzak sadece isimleri var.

balçova narlıdere hattı izmire merkeze çok uzak diğer yönlerden bostanlı karşıyakadan iyi.

yukarıdakilerden en iyisi sırasıyla
özkanlar > balçova narlıdere tarafları = bostanlı tarafları > güzelyalı tarafları.

üstte bahsettiğim yerler dışında hepsini at çöpe
çöpün ise en kralları tabiki en başta buca gaziemir çiğli karabağlar gibi yerlerden uzak durmayın kaçın.

sayfa 20
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 192021   sonraki »
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet