Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
hasan-hüseyin
5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 08:47

Alıntı:

kontrollü üretim çok çok önemli.
çocukluğumda bir tarlada tütün üretilirdi. kenarında gezerken bize "bak bu üründen sigara yapılıyor"derlerdi. bizde tarladan yaprak koparıp kuruturduk, öfeleyip (parçalayıp)sarmaya çalışırdık.
düşünsenize yukarıda "elbise için bile üretelim" diyenler var. elbise üretmek için binlerce tarla lazım. tarlanın yanında oturanlar mutlaka bu ürünü tadacaktır.ayrıca hırsızlar tarlalardan çalacaktır.

Ülkenin başındakilerde sizin gibi bir kafa yapısı olsa yemin ediyorum ülke bin kez batardı.

Youtube da Kanada da kenevir üretimiyle ilgili İngilizce bir video var.Kanadalı bir yerkilinin açıklamalarında,Kanada nın seralarda kenevir üretimiyle nasıl dünyada ilaç üretiminde söz sahibi bir ülke konumuna geldiğinden bahsediyor.Kağıt ve tekstil üretiminde kenevir kullanılarak ağaçların kesilmesinin önüne geçildiğinden ve tekstil hammadesinin ithal edilmesinin önüne geçildiğinden söz ediyor.
Burada bu yorum gibi yazan çoğu kişi yok millet çalarda içermiş derdine düştü.Kolluk kuvvetlerinin tarlaların başında 7 gün 24 saat nobet durduklarından bir haberler ne yazık ki.

Türkiye kenevir üretimi için dünyada en elverişli ülkelerden biri.Kanada daki gibi sera üretimi yapılarak suni üretim yapılmasına gerek yok bu ülkede.Türkiye her yıl milyarlarca dolarlık tekstil ihracatı için milyarlarca dolarlık hammadde ithal eden bir ülke.Ayrıca,Türkiye nin kenevir üretimiyle ilaç sektöründe söz sahibi olan bir ülke konumuna geçerek ilaç sektörünin geleceğinde söz sahibi olan bşr ülke konumuna geçmesiyle gelecekte yaşanacak bir soğul veya sıcak savaşta ilaç sektöründe yapacağı kritik kararlarla savaşın yönüne lehimize çevirme olasılığı da olacak.Bugün,giydiğimiz ve kullandığımız tüm tekstil ürünlerinde polyester vardır ki.Ucuz üretim için tercih edilen bu polysterin insan sağlığına zararı olduğunj üreten kişiler daha iyi bilir.Tekstil üretiminde polyster üretimi azaltılarak insan sağlığına yan etkisi olmayan kıyafetler ürerilerek toplum sağlığının korunmasıyla ilgili bir adım atılmış bile olacak.Bu yönden bakınca bile kenevir üretiminde ülkemiz çok ne kadar önemli olduğu anlaşılabilir.

murad_1299
5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 09:18

Polyesterden nefret ediyorum, iletken bir yerlere dokununca sürekli çarpılıyorum polyester elbise giyince, bildiğin kıvılcım çıkıyor

Kenanwow
5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 12:09
Başkan Erdoğan'dan önemli açıklamalar

Alıntı:
Şu anda ana muhalefet yine naylon poşetlerle sokağa dökülebilir. Bizim buna karşı savaş ilan ettik. Şimdi bu seçimlerde biz bez torbalar ve kenevirden yapılmış olan fileleri kullanacağız. Milyonlarca bez torbayı hazırlatıyoruz ve bunları vatandaşlarımıza promosyon olarak dağıtacağız. Söylemekte biraz acele ettim belki ama söyleyeyim ki bu işi birileri alıp götürmesin.

Haberin Devamı:

http://www.haber7.com/guncel/haber/2803841-baskan ...ciklamalar

En son Kenanwow tarafından Cum 11 Oca 2019, 20:43 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Benche
5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 12:14

Alıntı:

Ülkenin başındakilerde sizin gibi bir kafa yapısı olsa yemin ediyorum ülke bin kez batardı. 

Sizin gibi kafa yapisi olsa ikibin kez batardı. Ben sadece öneride bulundum,uyardım. Karşı cikmadım,muhalefet yapmadım. Cevaba bak...

ealabas

5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 17:31

maliyetli değil kardeş. fiyatı diğer selulozik kağıtlardan daha uygun ve uretimi nispeten diğerinden kolaydır. önemli olan kağıt değil. ilaç sanayidir. o zaman daha karlı. pkk boşuna mı kenevir üretiyor sanıyorsun

Misafir 0a6

5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 17:36

Muhalefet olarak destek veririz .d

Kenanwow
5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 18:57
Kenevir ABD'ye verilen ayarlardan biridir

Alıntı:
ANKASAM ( Ankara Siyasi Kriz ve Araştırmaları Merkezi) başkanı Prof. Seyfettin Erol "Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kenevir hamlesi Türk - Amerikan ilişkilerinde ABD'ye verilen en büyük ayarlardan biridir" dedi.

Haberin Devamı:

http://www.haber7.com/guncel/haber/2804023-kenevi ...an-biridir

Misafir 87c

5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 19:31

Türkiye kağıt üretemiyor da kenevirden file mi üretecek?

Kusura bakmayın. Türkiye çatlasanız da patlasanız da kudursanız da fırsat bulduğu her alana girecek fırsat bulduğu her şeyi değerlendirecek, üretecek. Siz de ... ... bakacaksınız.

Gurbet Brian

5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 22:32

Alıntı:
Gurbet brian tam bir trolsun Pufur pufur hali degil yesil haliyle sagliga yararli bir maddedir, kenevir. Pufur pufur hali beyni uyusturan ve uzun sure kullanimda da aptallastiran ve psikolojik sorunlar yaratan bir maddedir. Ornek SnopDogg

Merhaba arkadaşlar hiçte öyle trollük olsun diye yazmıyorum neyani ya gençken ucundan köşesinden tadına baktık sevmedimde artık hiç tık yok ama bu zenciler bunları içer içer gözleri pişer kançanak olur rap müzikler dinlerler yatar uyurlarda iyi uyutur. Kavgacı vahşi ona buna dalaşan laf atan asabi vede rahasız insanlara çok iyi gelir sakinleştirir tiki olan ağzını gözünü kırpık duran yüzü çenesi seyiren diş gıcırdatan vede kekeleyen ve hasta olanlarada iyi gelir kanser hastalarıda iyi gelir. Yazarlar sanatçılar vede bilim adamlarıda gizli gizli içerler. Ya geçenlerde elon musk nasılda püfürürken yakalandı gördünüzmü adam ben içiyorum bana geliyor iyi gidiyor diyor nebiçim para kazandı hemde. Ya arkadaşlar gençler içmesin onu demiyorum ben tembelleştirir çünkü ama ben diyorumki işin arkasında amerika var adamlar kendi ilaçlarını satmak için yani pfizer merck ve glaxo smith olmak üzere bu üçlünün lobisi yahudiler ve dünyaya uyguladıkları baskıyla yasaklandı vede şimdi bu bitkinin faydaları tembelleştirmekten başkada zararlı olmadı anlaşılınca kimyasal ilaçlarında zararları ortaya çıktıkça serbes bırakılmaya başlandı. Ya size diyorum arkadaşlar bana lütfen güvenin çok ciddiyim şimdi amerika bunları kendisi üretmeye başladı yahudilerde üretiyorlar latin amerikadada kartelleri çökertip kendisi alıp ibraç etmek için amerika serbesleştirme baskısı yaptı bizim üretmemiz vede topraklarımız çok bereketli oldundan istemezler karşı çıkacaklar ve çomak sokmaya çalışacaklar. Sayın Cumhurbaşkanımızı cesurlundan tebrik ederim devlet bu işe el attımı kocaman kaçakçılar falan hepsi tükenirler çok zararlı eroin metam bonzai koka falan bunlarıda kaçıramaycak hale gelirler bu bonzayiyi falan sakın aynı sanmayın bu pis şeyleride bitirir devlet bu kaçakçılar biterse vede kenevirin faydaları saysay bitmez kağattan tekstile ilaçtan kumaşa halata kadar dünya pazarını ele geçireceğiz çünki bizim topraklarımız çok bereketli tarla tapanda arazi. Bizim ülkemiz bu işe girdimi yürür gider benden söylemesi bazıları hoşuna gitmeyecek tabi ya.

KeNaN KöR
5 ay önce - Cmt 12 Oca 2019, 00:20

Henry Ford önderliğinde 1941 senesinde prototipi tanıtılan arabanın karoserisinde kenevir lifindende faydalanılmıştı. Aynı zamanda yakıt olarak kenevir yağı kullanıldı. Her nedendir bilinmez araç seri üretime geçmedi, prototipinin akıbeti ise meçhul. Kenevirin otomotiv sektöründe çığır açması beklenirken kullanımı sınırlı kaldı.

Türkiye'nin akaryakıt tüketimi geçen sene 27 milyon ton oldu. Bir hesaba göre, 2 milyon hektar kenevir ekilen tarım alanından, senede üç kere mahsul alınması şartıyla, 24 milyon ton mazota eşit gelen yakıt elde etmek mümkün. Türkiye'nin toplam tarım alanı 40 milyon hektar, işlenen tarımsal alan ise 23 milyon hektar. Eğer uygulanabilirliği varsa, yetiştirmek için verimsiz topraklarında kullanabileceği kenevirden istifade etmek dışarıya bağımlılığı azaltacak, cari açık sorununu minimize edecek, çevreyi koruyacak, yenilenebilir enerji oranını çoğaltacak bir adım olurdu...

sayfa 4
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET