Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Naylon Poşetler Kalkıyor !
« önceki   123 ... 767778 ... 808182   sonraki »

ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 77
reşitözen
1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 13:12

Parti amblemini yapıştırıp reklam yapmak bedava mı olacak?

Catania7
1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 17:27

Alıntı:
bugün poşet uygulamasının ilk tehlikeli yanını gördük(avrupa modeli dürüstlük bizde yok maalesef) vatandaş önceden alışveriş yaptığı başka bir markete ait bir poşetle diğer bir zincir markete giriyor. alırken 1 adet sepete bir adet yanında getirdiği poşete atıyor (toplam 30 kalem çalınan mal tespit edildi.

Bunun poşet uygulaması ile alakası yok. Aynı adam aynı hırsızlığı aynı şekilde daha önce de yapmıştır. Ki bu tip farklı poşete yada çantaya ürün atma hırsızlığı her zaman vardı zaten.
Marketlerin aylık belli bir "çalınan mal" yüzdesi var zaten. Dileyenler markete güvenlik koyuyor, dilemeyenler koymuyor. O marketlerin kendi bileceği iş.

yasin3326
1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 18:51

Alıntı:
Parti amblemini yapıştırıp reklam yapmak bedava mı olacak?

Yok onunda tanesi 25 kuruşunu milletten seve seve alırlar merak etme.

Ynstrn
1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 18:55

Alıntı:
(avrupa modeli dürüstlük bizde yok maalesef)

Hırsızlığın en çok oldugu yerler avrupa ülkeleridir.

Vereceğim linkte baska bir ayrıntı daha var.

https://medium.com/dogrula-org/hırsızlıkta-dünya- ...23c250a3e0

nevrans Hakan

1 hafta önce - Cum 11 Oca 2019, 23:08

(+)

Adem sivri
1 hafta önce - Cmt 12 Oca 2019, 04:19

Bu poşet olayı çok oldu artık
Ne güzel paralı poşet yapmışlar işte sevineceğiniz yerde yakınıyorsunuz ve bunu yapanlar nedense sözde doğa severler
Rakıya 100 liraları gözden çıkaran ayyaşlar 25 kuruşun hesabını yapıyor 2 haftadır 😡

Ağababanız almanyada bildim bileli poşetler paralı ama kimse isyan etmiyor

Bunlara avrupa ile örnek verin o zaman susuyorlar bugün migrosta isyancı birine denk geldim tutamadım kendimi cavap verdim neden paralı olduğunu anlattım poşetlerin doğaya zararlarını anlattım ama hala edepsizce konuşmaya devam etti yok o paralar hükümete gidiyormuş da yok rant varmış da demeye başlayınca bende ben almanyadan geliyorum ve orda bildim bileli poşetler paralıdır dediğimde sus pus oldu boynunu eyerek ortamı terk etti ezik

Bunlara böyle vurun
Sonuçta avrupaya karşı çaresizler

Misafir aca

1 hafta önce - Cmt 12 Oca 2019, 05:06

Gözden kaçan bir nokta var. Genelde market poşetleri çöp torbası olarak kullanılıyor, bunların kalınlıkları 10 ila 25 mikron. Şimdi market poşeti paralı olduğu için çöp poşeti talebi artacak çöp poşetlerinin kalınlığı ise en az 60 mikron. Dolayısı ile doğaya çok daha fazla plastik atılmış olacak. Olayın çevre boyutuna bakarsak durum bu

Arda Beşir
1 hafta önce - Cmt 12 Oca 2019, 10:11

Mardin'de 200 bin bez torba dağıtıldı. Kayyum ve devlet sağolsun.

aktar_ismail

1 hafta önce - Cmt 12 Oca 2019, 10:15

Dükkana daha yeni poşet bastırdim. Geç kalınmış bir uygulama. Keşke her müşteri kendi bez posetiyle gelse, esnaf da büyük bir mali yükten kurtulur.

Arda Beşir
1 hafta önce - Cmt 12 Oca 2019, 10:20

sayfa 77
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 767778 ... 808182   sonraki »
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET