Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 5114
Misafir 119

5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 03:48

Coni mühendisleri, P-8 uçaklarının yüksek irtifadan (30 bin ft) Mk-54 torpidosu atabilmesi için uçuş kiti geliştiriyormuş. Bildiğiniz kanatları, kuyruğu ve güç kaynağı olan bir torpido. Suya inmeden bu parçaları fırlatacak, sonra da paraşütünü açacakmış

YEDİBİR19
5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 04:36

İki adet daha Anka-S İHA Hava Kuvvetleri Komutanlığı’na teslim edildi.
Toplamda ANKA-S sayısını 10 oldu. Hayırlı olsun.

Misafir 154

5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 10:14

Şu anda Tsk da kullanılan her türlü deniz, kara ve hava aracında yerlilik 25 i bile bulamayabilir. Ama zaman içinde bu oran artacaktır. Burada önemli olan orduya gerçekten yerli ürünler almak.. Mutlaka motor , şanzıman ve yürüyen akşam Turkiyede üretilmeli . Ayrıca ana motor bloğuda turkiyede dökülmeli..Montajcilar saf dışı birakilabilirse yerlilik oranı attar. Yoksa bütün parçaları getir yurt dışından burada birleştir. Böyle araçlara yerli değil montaj araçlar deriz sadece 😎😎😎

YEDİBİR19
5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 10:31
CUMA DAYANIŞMASI

Arkadaşlar öncelikle hayırlı cumalar. Bildiğiniz üzere her hafta cuma günü cami çıkışında cemaatten yardım toplanıyor. Diyorum ki acaba 2-3 ayda bir savunma sanayi içinde para toplanamaz mı? Siz şimdi diyeceksiniz ki şimdide bağış yapabilirsiniz illa yardım toplanmasına gerek yok ama o iş öyle olmuyor insan üşeniyor yada çoğu insan bağış yapılabileceğini bile bilmiyor ama ülke savunması için bağış yapma fırsatını insanların ayağına kadar götürürseniz ben çok iyi paraların toplanabileceğine inanıyorum şahsen cebimdeki parayı bırakırım ben. Siz şimdi tekrar karşı çıkıp bunun onur kırıcı olduğundan bahsedeceksiniz fakat ülke zor zamanlardan geçiyor suriye, akdeniz, ege, s400, iran ambargosu, içerdeki hainler derken baya sıkıntıyla boğuşuyoruz üstelik Türkiye'ye karşı kullanılacak piyon olma sıfatıyla mısır son zamanlarda çok ciddi silahlandırılıyor (suudi arabistan). Özellikle donanma gücü giderek artıyor. Normal bir süreçten geçmediğimiz için ben onur kırıcı olarak değerlendirmiyorum. Gerek yok diyen arkadaşlarda olacaktır illaki fakat gerek olmadığınıda bilemeyiz keşke böyle birşey organize edilse sanki devletin haberi yokmuş gibi çeşitli vakıflar aracılığıyla düzenli olarak bir kaç ayda birde olsa para toplansa on numara olur. Siz ne düşünüyorsunuz?

(+)

mustafa1981
5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 10:34

Alıntı:
Burda zaman zaman bilgi paylaşımı yaptığım gibi, genelde eleştiri içeren paylaşımlar yapıyorum doğru... Çünkü insanların hem kendilerini, hem de başkalarını abartılı şeylerle kandırmalarını doğru bulmuyorum... Eleştirilerime verilen cevaplar ise içerikle ilgili yorumdan çok, kendince hakaret edenlerin yazılarından oluşuyor. (Safsata hariç Gerçi o da dolambaçlı cevap yazmayı seviyor )

Savunma sanayi forumunda dini ve Müslümanlığı dile getirirsen, karşı fikirleri duyunca da alınmayacaksın....

Kendimi mağdur olarak hissetmediğim gibi, kutsalı olmayan ve inanmayan biri demişsin benim için ama inançsız biri de değilim bu arada... Kutsalımsa ailem ve ülkem...

Sen kandırma diyorsun diye öyle olmak zorunda yani. Her şeyi sen biliyorsun? Sen ne mükemmel insanmışsın senden başka herkes ne kadar cahilmiş kardeş öyle ?? Safsata da yalancı dolambaçlı diğer üyelerde. Vay arkadaş senin gibi olamadık şu yalan dünyada Bu kibir nereden geliyor acaba?
Kendini mağdur olarak hissetmiyorsan niye öyle davranıyorsun o zaman?
Forum da dinden bahseden aşağılayan sen olabilir misin acaba? İnkarın küstahlığın bu kadarına da pes doğrusu
Şimde benim kutsalım ailem demişsin ben senin ailen hakkında abuk sabuk şeyler söylesem hoşuna gitmez değil mi? O zaman sen neden öyle davranıyorsun? Koray bu dünya senin etrafında dönmüyor. Biraz empati yap. Ağzından laf çıkıyorsa bu lafın birilerini üzeceğini düşünmüyorsun. Herkes senin gibi davransa nasıl bir dünya olurdu bu dünya?
Ben diyorsam doğrudur sen diyorsan yanlıştır değiştir bu kafayı bence.

Alıntı:
MADDE 216. - (1) Halkın sosyal sınıf, ırk, din, mezhep veya bölge bakımından farklı özelliklere sahip bir kesimini, diğer bir kesimi aleyhine kin ve düşmanlığa alenen tahrik eden kimse, bu nedenle kamu güvenliği açısından açık ve yakın bir tehlikenin ortaya çıkması halinde, bir yıldan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Halkın bir kesimini, sosyal sınıf, ırk, din, mezhep, cinsiyet veya bölge farklılığına dayanarak alenen aşağılayan kişi, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Halkın bir kesiminin benimsediği dinî değerleri alenen aşağılayan kişi, fiilin kamu barışını bozmaya elverişli olması hâlinde, altı aydan bir yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

süleymanKS bu maddeden bahsediyor herhalde. Uğraşıp da şikayet etmiyoruz. Aslında uğraşıp şikayet edceksin ki bu tip vatandaşlar şımarıp kendini her şeyden üstün göremeyecekler. Biz şikayet etmedikçe şımarıp cesarete geliyorlar ve her türlü kutsala değere saldırmaya devam ediyorlar.
Saygı beklerken insanların kutsalına saldırmak nasıl hastalıklı bir aklın ürünüdür anlamak mümkün değil

En son mustafa1981 tarafından Cum 11 Oca 2019, 10:38 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

safsata00
5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 10:36
Sektörün Uydu Muhabere Çözüm Sağlayıcısı Türksat

(+)

Seminerin iletişim sponsoru olan Türksat, SOTM (SATCOM On The Move / Hareket Halinde Uydu İletişimi) anteni ile savunma ve havacılık sektörüne verdiği hizmetleri çeşitlendiriyor. Fiber ve GSM altyapılarının olmadığı yerlerde, ekonomik ve %99,5 oranında kesintisiz iletişime imkân sağlayan SOTM anteni, hem karada hem de denizde, uydudan internet bağlantısı sağlıyor. Hareket hâlindeyken Ka-Bant üzerinden, 6 mbps (upload) / 25 mbps (download) hızında internet bağlantısı sunan sistem, fiziki sınırları içinde, Türkiye kıyılarında kullanılabiliyor. Sistemin, Türksat 5B haberleşme uydusu uzaya gönderildikten sonra ise yine Ka-Bant üzerinden, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Akdeniz üzerinde de internet hizmeti verebilmesi hedefleniyor.
http://www.milscint.com/tr/sektorun-uydu-muhabere ...i-turksat/

safsata00
5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 10:42
Savunma ve Havacılık Sanayi Sektöründe Endüstri 4.0 Dönemi Başlıyor

Yeni sanayi devrimi Endüstri 4.0 “Yapay zeka, nesnelerin interneti, dijital dönüşüm” konularıyla çağımıza damga vuruyor.

Savunma Sanayii alanında faaliyet gösteren Tezmaksan A.Ş, ülkelerin kaderini belirleyen Savunma ve Havacılık sanayi sektörünün Endüstri 4.0 ile yaşayacağı değişimini konuşmak üzere tüm sanayicileri “Savunma ve Havacılık Sanayisinde, İleri Teknolojilerin Kullanımı ve Endüstri 4.0 Çözümleri” paneline davet ediyor.

Panel, 24 Ocak 2019 Salı günü, saat 09:30-13:30 arasında OSSA’da gerçekleşecek.

Dünyanın konuştuğu 4. Sanayi Devrimi ‘Endüstri 4.0’, üretime yeni bir yön verirken üretim biçimlerini kökten değiştirmeye hazırlanıyor. Sanayiciler ise ‘Endüstri 4.0’ı yakından takip ederek, üretimlerine entegre etmeyi sürdürüyor. Tezmaksan, Endüstri 4.0 ile boyut değiştirecek sektörlerin başında gelen Savunma ve Havacılık sanayisinin geleceğini konuşmak için tüm sanayicileri “Savunma ve Havacılık Sanayisinde İleri Teknolojilerin Kullanımı ve Endüstri 4.0 Çözümleri” paneline ücretsiz olarak davet ediyor.

https://bagimsiz havacilar.com/savunma-ve-havacilik-sanayi-sektorunde-endustri-4-0-donemi-basliyor/

Anadolu517
5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 10:44

Beyler dinime saldırtmam hiç kimse kusura bakmasın. Ben başka dinlere hatta inanmayanlara saygı gösteriyorsam onlar da İslam a saygı göstermek zorunda. Ben inanmıyorum hiç bir kutsalım ve kuralım yok diyemez kimse. Yok öyle bir dünya. Bu ülkenin kanunları kuralları var.
Bu Bmc altay tankı muhabbeti artık çok uzadı. Herkes içindekini söyledi. Aynı şeyleri okumaktan kusasım geliyor artık. İnsanları bıktırmaya uğraşıyorlar herhalde

safsata00
5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 10:48
BAYRAKTAR iha seyir defteri.

2009 Taktik İHA prototipinin ilk uçuşu.O gün tümüyle milli yazılım ve tasarımla havacılık tarihimizin ilkleri yapılır. Uçuşun tüm aşamaları (taksi, kalkış, seyir ve iniş) otomatik bir şekilde başarıyla icra edilir. Bu kabiliyet o dönemde dünyada hiçbir ihada yoktur.

O dönemde ülkemizde israil'den kiralanan ihalar kullanılmaktadır. Denemeler için aylarca pist bulunamamıştır. Kısa süre sonra bazı askeri yetkilileri (muhtemelen birilerinin maşasını) bu gelişme rahatsız eder ve ilk işi pistteki pürüzleri bahane ederek uçuşları yasaklamak olur.

Aylar sonra yeniden pist bulunur ve uçuş izinleri çıkar.Sonraki denemelerde havacılık tarihimizin milli bir hava aracıyla yapılan rekorları dahi kırılır (irtifa, havada kalış).8 saatlik uçuş sonunda gece şartlarında başarıyla yapılan otomatik iniş birilerini iyice rahatsız eder.

Denemeleri belgelemek için gönderilen askeri heyetten birileri gecenin karanlığında büyük bir milli başarıyı ve ilki görmezden gelmeye çalışır, tartışmalar çıkarır ve Genel Müdürümüz @haluk Bayraktar'ı tutuklatmaya dahi kalkarlar.

Bütün bu entrikalar Bayraktar TB2’nin envantere girmesini 4 sene geciktirir. Mehmetçik bir taraftan canı pahasına terörle mücadele ederken, maalesef birileri de gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde, milli teknolojinin Mehmetçiğimize destek olmasını engelleme çabası içindedir.

https://twitter.com/Selcuk/sta tus/1083628476496863233

Berat Öz
5 ay önce - Cum 11 Oca 2019, 11:14

Geçtiğimiz aylarda "durduruldu, iptal edildi" denilen BMC Karasu fabrikasının temeli, 13 Ocak'ta Sayın Cumhurbaşkanımızın katılımıyla atılacak.Ayrıca BMC Pınarbaşı fabrikasındaki yeni tesislerin açılışı yapılırken BMC'nin ürettiği yerli ve milli motorun sunumu yapılacak.
Savunma Sanayimizde gün geçmiyor ki yeni kazanımlar ortaya çıkmasın.Motor konusunda her geçen gün yeni ilerlemeler var."Ama olsun saman ithal ediyokkkk" diyen saman kafalılar çıkarmı?

sayfa 5114
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET