Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Sultanbeyli
« önceki   1234567

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 7
Misafir bdb

1 ay önce - Cmt 08 Arl 2018, 02:03

İstanbul'un Ara Sokakları Hurdalık Gibi...

Kimi aylardır kimi yıllardır aynı noktada.

İstanbul'da bir çok sokakta hurda araca rastlamak mümkün. Mahalle sakinleri, görüntü kirliliği ve güvenlik sıkıntısı nedeniyle hurda araçlardan şikayetçi.

Özellikle gelir ve eğitim seviyesi düşük olan Sultanbeyli, Sancaktepe, Gaziosmanpaşa ve Bağcılar gibi semtlerde sokak aralarında ve caddelerde kaportası çürümüş, lastikleri erimiş, terkedilmiş araçlara fazlasıyla rastlamak mümkün.

Avrupa da ise kamu alanlarında, yani cadde ve sokaklarda bir aracın 72 saatten fazla park etmesi yasak. Türkiye’de ise henüz bununla ilgili bir yasa çıkmış değil. Yetkililer benzer bir yasanın yakında gündeme geleceğini dile getiriyorlar.

İBB 5 AYDA 890 HURDA ARACI GERİ DÖNÜŞÜME GÖNDERDİ

Geçtiğimiz Mayıs ayında Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe giren ve kamuoyunda 'Hurda Araç Teşviki" olarak bilinen uygulamaya rağmen hurda araç kullanımı artarak devam ediyor. Bu uygulamaya göre, 16 ve daha büyük yaştaki araçların hurdaya çıkartılmasına bağlı olarak yeni araç alımında 10 bin liraya kadar Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) indirimi sağlanıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Atık Yönetimi Müdürlüğü verilerine göre, uygulamanın başladığı tarihten Aralık ayı başına kadar toplam 890 adet hurda araç teslim alınarak geri dönüşüme gönderildi. Ancak sokak aralarında teslim alınmayı bekleyen daha nice araç geri dönüştürülmeyi bekliyor.

Bu araçların semt sakinleri tarafından belediyeye şikayet edilmesi ile inceleme ve işlem başlatılıyor.

Misafir 1a3

2 hafta önce - Pzr 30 Arl 2018, 00:42

Ucuz semt, ucuz inşaat ve kalitesiz belediyeciliğin sonucu.

İstanbul'un Sultanbeyli ilçesinde inşaat halindeki 4 katlı binada çökme meydana geldi. İnşaatın bir bölümü tamamen çökerken, işçiler büyük korku yaşadı.

CNNTürk'te yer alan habere göre, Necip Fazıl Mahallesi, Trabzon Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı inşaatta saat 21.30 sıralarında en üst kata beton dökümü sırasında çökme meydana geldi.

İnşaatın bir bölümü tamamen çökerken, işçiler büyük korku yaşadı. Olayda ölen ya da yaralanan olmadığı açıklandı. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ve polis, çöken inşaatın çevresinde güvenlik önlemleri aldı.

Misafir ef4

1 hafta önce - Prş 10 Oca 2019, 11:56

Cumhurbaşkanımız açıkladı. Sultanbeyli gibi çarpık yapılaşmanın olduğu yerler, deprem riski olan matruk yapılar hızla yıkılacak.

Umarım önce buradan başlar, bir an önce burayı yaşanır güvenli bir yer haline getirirler.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Biz medeni olmayı o beton yükselişlerde değil, toprağa yakın olma şeklindeki mimari anlayışımızda bulacağız. Ben bu noktada Çevre Şehircilik Bakanıma da söylüyorum. Kimsenin gözünün yaşına bakmayacaksın, yıkmaksa yıkacağız." dedi...

sayfa 7
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL