Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Kurtköy
« önceki   123 ... 9101112   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 10
Misafir 116

2 ay önce - Cmt 05 Oca 2019, 14:47

Yeni yollar İstanbul'un yaşam eksenini değiştiriyor. İşin içine bir de deprem riski girince şehir ister istemez kuzeye doğru gelişme gösteriyor.

Eskiden şehir dışında kabul edilen Sabiha Gökçen Havalimanı şimdilerde Şehir Havalimanı olarak anılmaya başladı. Çevreside hızlı bir şekilde büyüdü, nüfusu arttı.
Yeni Istanbul Havalimanı da zamanla aynı duruma gekecek. Ulaşım yatırımları, şehirleşme yatırımları hep bu yönde.

Kurtköy de oturup Ümraniye de çalışan biri KMO üzerinden evine ve işine 15 dakikada giderken, Erenköy de oturan biri için bu süre en az 1 saat olarak telaffuz ediliyor.

Özelliklede KMO çıkışlarına yakın bölgelerin çok değerleneceği ve önümüzdeki yıllarda bu bölgelerdeki yerleşim ve yatırımların ciddi biçimde artacağı öngörülüyor.

Misafir 376

2 ay önce - Pzr 06 Oca 2019, 00:12

Kurtköy fuar alanında Bayraktar inş peşkeş çekilen yerler üstünde kurulan otel alışveriş merkezi hemen yanında boş bırakılan arsalar ve arsa sahipleri hepsi mağdur belediye sanki arsalar imarlıymış gibi vergi çıkartıyor burada sorunu aslında arsa sahipleri mahkemeye taşısa çözümü çok basit olur yada sayın cumhurbaşkanımız gidilse bakın görün çözümü anında olur o arsalar bence İstanbul’da en değerli yer olacak 2 yıl içinde metre karesi 15bin alınamaz ama yeni gelecek belediye başkanı bence ben hızlı çözüme orda başlar

Misafir 647

2 ay önce - Pzr 06 Oca 2019, 01:45

Viaport’un olduğu yer çok değerli, burası altın yumurtlayan tavuk gibi, onun içinde burada imarlı araziniz yoksa, tapunuz yoksa hiç nefesinizi yormayın, zaten savunduğunuz yasal da değil o zaman, olsa bile istimlak yolu açılırdı. Burası hızlı tren ve metroların aktarma merkezi olacak, diğer tarafa ise Anadolu Yakası Fuar Merkezi yapılacak. Yani arazilerin nasıl değerleneceği belli. Doğrusu da bu belki.

Ayrıca Cumhurbaşkanımız kendisi de söylüyor ya bu ülke hukuk devleti diye. İşte onun için ülkede yasalar varsa eğer onlar işler, arazinin peşkeş çekildiğini düşünüyorsan eğer, bunu yapan kim de, sen kimden medet umum çözüm bekliyorsun. Bu kadar saf olmayın.

Misafir 9a3

2 ay önce - Pzr 06 Oca 2019, 09:20

Metro hızlı tren viaport tam karşı tarafında aktarma merkezi yolun karşı tarafa viaport karşı ormanlık alanda yani oradaki boş araziler coğunun tapusu var viaport olduğu parseller otel olduğu belediye ait parsel 30yıllığına kiraya vermiş zaten oradaki tapusu olanlar fuar alanında kalmakta isterlerse emsal göstererek otel alışveriş merkezi yapmaya müsaittir o araziler çok değerlenecek tapusu olanlar büyük kazanc sağlarlar 1 yıl içinde

Misafir 647

2 ay önce - Pzr 06 Oca 2019, 15:32

Teşekkürler, güzel bir bilgi, ben Viaport otoparkı içine yapılacak sanıyordum, yolun karşısı demek ki. Burada büyük bir arazi Reysaş'ın ve oraya da büyük bir iş merkezi yapacaklar, demek ki onun yanında bir yere de aktarma merkezi yapılacak. Yolun her iki tarafına da çıkış verirler.

http://www.reysasgyo.com.tr/pendik-ofis-projesi

Misafir 2dc

2 ay önce - Pzr 06 Oca 2019, 23:20

Burası ticari anlamda çok özel bir nokta.
KMO'nun TEM otoyolu ile birleştiği, SAW ve yeni yapılacak Anadolu Otogarı, İstanbul Park Formula Pisti, Teknopark ve önemli üniversitelerin erişim noktası...
Metro ve YHT aktarma merkezide buraya yapıldığında işin açıkçası tadından yenmez.

Ayrıca orta vadede Formula Pisti ile bu aktarma merkezi veya SAW arasına Havaray yapılmasıda planlanıyor.

Misafir 422

2 ay önce - Prş 10 Oca 2019, 11:51

Bu forum neden İstanbul altında yer almıyor, bilgisi olan var mı? Kim nasıl görecekte bu forum hakkında yorum yapacak anlamıyorum.

Misafir 754

2 ay önce - Sal 15 Oca 2019, 01:06

Pendik Belediyesinden Kurtköy’e önemli projeler geliyor. (7.BÖLGE)

PROJE BİLGİ KARTI
PROJE ADI : Kurtköy Kültür Merkezi Projesi
YAPIM YILI : 2019 Sonrası
BÖLGE : 7. BÖLGE
ADRES : Kurtköy Mh.
KATEGORİ : KÜLTÜR SANAT
ETİKET : Planlanan, 7. Bölge, Kurtköy, Genel, Kültür, Sanat, Spor, Tesis
TANITIM :
Kurtköy Mahallesi'nde inşa edilmesi planlanan yapı içerisinde etüt merkezi, sinema ve seminer salonu, sergi salonu, konferans salonu, kafe ve otopark yer alacak.

PROJE BİLGİ KARTI
PROJE ADI : Kurtköy Spor-Kültür M. ve Pazar A. Projesi
ADRES : Kurtköy Mh. Yeşilırmak Cd.
KATEGORİ : KÜLTÜR SANAT
ETİKET : Planlanan, 7. Bölge, Kurtköy, Genel, Kültür, Sanat, Spor, Tesis
TANITIM :
Kurtköy Mahallesi'nde inşa edilmesi planlanan yapı içerisinde fitness salonu, antrenman sahası, pazar alanı, sinema salonu, kafe ve otopark yer alacak.

PROJE BİLGİ KARTI
PROJE ADI : Yenişehir Pendik Stadı Projesi
ADRES : Harmandere Mh.
KATEGORİ : GENÇLİK VE SPOR
ETİKET : Planlanan, 7. Bölge, Harmandere, Genel, Spor, Kompleks, Tesis, Stad, Stadyum, Futbol
TANITIM :
İBB tarafından proje çalışmaları yürütülen 20.000 seyirci kapasiteli stadın Harmandere Mahallesi'nde inşa edilmesi planlanmaktadır.

PROJE BİLGİ KARTI
PROJE ADI : Kurtköy Sağlık-Spor Merkezi Projesi
ADRES : Kurtköy Mh.
KATEGORİ : GENÇLİK VE SPOR
ETİKET : Planlanan, 7. Bölge, Kurtköy, Genel, Spor, Sağlık, Tesis, Fitness, Yüzme, Güreş, Hentbol, ASM
TANITIM :
16.653 m2 alanda inşa edilecek yapı içerisinde diyabet merkezi, aile sağlık merkezi, havuz, fitness salonu, jimnastik salonu, hentbol ve güreş salonu, tribün ve 2 katlı otopark yer alacak.

PROJE BİLGİ KARTI
PROJE ADI : Yenişehir Temalı Park ve Yaşam Korusu
YAPIM YILI : 2018
ADRES : Yenişehir Mh.
KATEGORİ : ÇEVRE
ETİKET : Devam Eden, 7. Bölge, Yenişehir, Genel, Park, Doğa, Piknik, Dinlenme, Fitness, Oyun, Yürüyüş, Çocuk, Genç
TANITIM :
Pendik'in en büyük parklarından biri olmaya aday 308 bin m2 alanlı park 3 etaptan oluşuyor. İnşa çalışması devam eden park içerisinde çocuk oyun üniteleri, engelliler için ahşap oyun alanı, fitness üniteleri, yürüyüş, koşu ve bisiklet parkurları, tırmanma alanları, piknik ve dinlenme alanları ve kubbeli çeşme yer alıyor.

Misafir b6f

2 ay önce - Prş 17 Oca 2019, 23:19

Kurtköy fuar alanı ilan edilen arsalar beledeyi haksız yere işgal etmektedir en fazla 5 yıl bekletebilir ama Pendik beledisyesi arsa sahiblerinin haklarını gasp ederek tam 13 yıldır fuar alanı olarak kalmaktadır acaba oradaki arsa sahibleri kanunmu bilmiyor yoksa ihtiyaçlarımı Yok belediyeyi mahkemeye verseler belediye büyük bir tazminat ödeyeceğinimi bilmiyorlarmı haklarını iade edileciğini farkında değiller galiba

Mert1984

2 ay önce - Cmt 19 Oca 2019, 02:28
KURTKÖY FUTBOL STADYUMU

İBB tarafından proje çalışmaları yürütülen 20.000 seyirci kapasiteli stadın Harmandere Mahallesi'nde inşa edilmesi planlanmaktadır. Stad inşaatına bu yıl içerisinde başlanması hedeflenmektedir. Stad bittiğinde Pendik Spora tahsis edilecektir.

(+)

(+)

sayfa 10
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 9101112   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet