Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Pendik
« önceki   123 ... 150151152 ... 162163164   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 151
NihatErkan
5 ay önce - Pts 07 Oca 2019, 01:32
GARANTI BANK TECHNOLOGY CAMPUS - PENDIK ISTANBUL TURKEY

İş Bankası ve Akbank’dan sonra Garanti Bankası’nın Teknoloji Merkezi de aynı bölgede faliyete geçen bir diğer banka olarak dikkat çekiyor.


Misafir 422

5 ay önce - Prş 10 Oca 2019, 02:22

İstanbul’un son yıllardaki en hızlı gelişen, en çok yatırımın yapıldığı, en eski ilçesi Pendik. Özellikle Kurtköy bölgesi etrafındaki yatırımlar ve ulaşım imkanları ile çok dikkat çekiyor.

Kurtköy’ün bu ilçeden ayrılması gerekiyordu, çünkü buranın yapısı ve dokusu, kuzeye doğru olması, büyüklüğü vb. sebeplerle gelişimi için bu gerekliydi ama ne yazık ki olmadı.

Bugüne kadar hizmet veren belediyeler ise ilçenin bu kısmına sahil taraflarına gösterdikleri ilgiyi göstermedi, gereken yatırımları ve hizmeti yapmadı.

Ancak Kurtköy devlet ve özel sektörün yaptığı yatırımlar ile şahlandı ve beklenenden çok daha fazla gelişti, stratejik değeri ve nüfusu arttı, Pendik belediyesi ise bundan yalnızca paylandı. Umarım önümüzdeki dönem belediyeyi Cin çarpmazda Pendik ve Kurtköy hak ettiği ilgiyi görür.


Misafir 754

5 ay önce - Pts 14 Oca 2019, 15:48

Pendik'te limana giriş için bekleyen tırlar kilometrelerce kuyruk oluşturdu
İstanbul - İstanbul Pendik limanına girmek için bekleyen tırlar kilometrelerce kuyruk oluşturdu.

İstanbul'dan İtalya, Fransa gibi Avrupa ülkelerine deniz yolu ile gitmek isteyen tır şoförleri Pendik limanında yoğunluğa neden oldu. Hafta sonu olması ve limanda aşırı yoğunluktan dolayı Sabiha Gökçen Havalimanı yolunda kilometrelerce tır kuyruğu oluştu.

Yaklaşık 1 gündür kuyruk bekleyen tır şoförleri ihtiyaçlarını karşılayamadıklarını ve her seferinde bu çileyi çektiklerini dile getirerek yetkililerden yardım istedi. Tırların kuyruk oluşturduğu yol kenarında ise çöplerin birikmesi dikkat çekti. Öte yanda 3 şeritli yolda tırların bir şeridi işgal etmesinin trafik güvenliğini de tehlikeye düşürdüğü görüldü.Misafir e87

5 ay önce - Pts 14 Oca 2019, 16:31

Sanayilerin İstanbul’dan taşınması şart, bunun tartışması bile yapılamaz. Anadolu da ise sanayii şehirlerinin ve sanayi yatırımlarının artması lazım. Böylece Türkiye’de İstanbul’a yığılmaz. Anadolu insanı göç etmek zorunda bırakılmaz. İstanbul daha kontrol edilebilir bir şehir haline gelir. Trafik sorunu, çarpık yapılaşma, dikey yapılaşma sorunlarının önüne geçilir.
Taşımacılık kısmen azalır, ticaret ve turizme ağırlık verilir. Eski İstanbul, tarihi bölge, eserler, eski yapılar korunur, yeni semtler de yatay mimari zorunlu olur.


Mert1984

5 ay önce - Pts 14 Oca 2019, 18:33
Pendik Millet Bahçesi'nin İhalesi Yapıldı


Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) tarafından İstanbul'da 288 bin metrekarelik alanda kurulacak Pendik Millet Bahçesi ihale edildi.

TOKİ'den yapılan yazılı açıklamaya göre, ihalesi bugün gerçekleştirilen Pendik Millet Bahçesi'nde gençlerin kitap okuyabileceği, ücretsiz internet hizmetinden faydalanabileceği ve derslerini çalışabileceği Millet Kıraathanesi ile cami, otopark, açık hava sineması, eğlence parkı, piknik alanı ve pazar yeri bulunacak.

İstanbul'u yeni yeşil alana kavuşturacak Pendik Millet Bahçesi, mini göleti, açelya ve su bahçeleri ile donatılmış oturma ve dinlenme alanlarıyla her yaş grubunun keyifli vakit geçirebileceği yeni bir yaşam alanı olacak.

Dinlenme, koşma ve yürüme eylemlerinin yapılacağı alanların herkes tarafından erişilebilir bir yapıda kurgulandığı millet bahçesinde, çocuk ve gençlere hitap eden oyun alanları ve amfi tiyatrolar bulunacak.

İstanbul ve Pendik'i yeşille buluşturacak Pendik Millet Bahçesi, 288 bin metrekarelik alanda inşa edilecek.

Kent tarım alanları ve ekolojik pazar temalarının da olacağı Pendik Millet Bahçesi'nde, İstanbul'da yetiştirilen meyve ve sebzeler için setler ayrıldı. Bu alanlar kentlinin de katılımının sağlandığı, kompost üretim alanları ile organize edilecek olan ekolojik tarım alanı olarak tasarlandı.sayfa 151
« önceki   123 ... 150151152 ... 162163164   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL