Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 455
Kel Aliço
5 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 16:08

https://www.bbc.com/turkce/haberler/2012/12/12120 ...pan_tunnel

Japonya'da tünel çökmüş. Bu tip facialardan ders çıkarıp önlemi önceden almak lazım. Tünellerin periyodik bakımları olur.

Mahmut Göksu
5 ay önce - Çrş 09 Oca 2019, 19:45

Alıntı:
The Sasago Tunnel (笹子トンネル Sasago Tonneru) is a Japanese twin-bore motorway tunnel on the Chūō Expressway on the border of the cities of Kōshū and Ōtsuki in Yamanashi Prefecture, Japan.[1] It is located about 80 kilometres (50 mi) west of the capital Tokyo.[2][3] It was built in 1977.[4]

1977 yılı yapım bir tünelden bahsediyorsunuz.
Ama bizde çöken yol 3 5 yıllık bile değil.

Kaynak kapanan wikipeida.

sahin33
4 ay önce - Pts 21 Oca 2019, 11:01
Akdeniz Sahil Yolu ne Zaman Bitecek

Akdiz Sahil Yolu Nezaman bitecek yoksa çalışmalar, gelişmeler olmuyormu?

ali alimi012
4 ay önce - Pts 21 Oca 2019, 11:12

haberin doğrusu aşağıda
diğerleri algı operasyonu ve yalan haber
çöken yol tali yol anayol değil
Alıntı:
https://www.ntv.com.tr/galeri/turkiye/31-aralik-2018-tarihte-bugun-neler-oldu,9RZdnzB2Ck2YmSjpmXsw_w?_ref=infinite
"Ey iman edenler! Size bir fasık bir haber getirirse, bilmeyerek bir topluluğa zarar verip yaptığınıza pişman olmamak için o haberin doğruluğunu araştırın."
Ayetin tefsirinde Kur'ân Yolu'nda aynen şunlar denmiş:

Ayetin, güvenilmez kimselerin getirdikleri haberleri, doğruluğunu araştırmadan kabul etmenin uygun olmadığı yönündeki manası ve hükmü geneldir, her zaman ve mekânda geçerlidir. Sosyal ve hukukî hayatın düzenli yürümesi, haksızlık ve huzursuzlukların önüne geçilmesi bakımından çok önemli olan bu talimatın vahyedilmesi ibretli bir olay üzerine olmuştur.

S_SARI
4 ay önce - Pzr 27 Oca 2019, 20:06
Aydıncık Tünelleri

Daha önce haritalarını paylaşmış olduğum "Aydıncık Tünellerinin (T6-7-8 arası)" görünen kadarıyla kazı çalışmasında sona yaklaşılmış.

gsafak77
4 ay önce - Sal 29 Oca 2019, 12:11

Sayın S.Sarı, burada yazan diğer yorumlarda Aydıncık-Gözce tünel çalışmaları durdu diyorlardı. Uzun tünelde falan çalışmalar bitti mi yani

S_SARI
4 ay önce - Çrş 30 Oca 2019, 10:34
Aydıncık Tünelleri

Büyük tünelin Gözce (Anamur) tarafında çalışmalar devam ediyor. Ayrıca bir süre önce bu tünellerin elektrik/elektronik işlerine ait ihale ilanı vardı ancak ihale sonucu nedir bilmiyorum.

Righteous
4 ay önce - Prş 31 Oca 2019, 11:23

15.11.2018 tarihli KGM Bölünmüş Yollar Haritası (Akdeniz Sahil Yolu Kesiti):

(+)

Onur Taner

4 ay önce - Prş 31 Oca 2019, 12:25

^^ Karayolları Genel Müdürlüğü'nün sitesindeki haritaların yıllık güncellenmesi gelmiş yani.

Keşke bu güncellemeleri 4 veya 6 ayda bir gibi biraz daha sık aralıklarla yapsalar ve kıyas amaçlı olarak da bir dönem önceki haritaları web sitelerinde açabilecekleri arşivlik bir bölüme bıraksalar.

boran3365
4 ay önce - Prş 31 Oca 2019, 12:32

En son 6 gün Mersin’den Antalya’ya geldim. Mevkilerin adını bilmiyorum da dağa doğru tırmandığımız yer vardı baya zaman kaybettiren tüneller açılınca ve sonunda ki düz yolun bir kısmı da açıldığı için çok rahat geçtim zaman olarak farkettirdi. Yarın tekrar gideceğim aynı yolu Mersin’e döneceğim.

Ama Anamur Gazipaşa arası beni perişan etmeye devam ediyor .

sayfa 455
ANA SAYFA -> ULAŞIM