Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Antalya'da depar otobüs hatları

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ediz001

2 ay önce - Sal 08 Oca 2019, 11:43

Antalya'da İzmir ve İstanbul gibi depar hatlar vardır.
Benim bildiğim kadarıyla hatlar:

521: sabah 09:00,12:00 ve 15:00 saatlerinde Geyikbayırı köyüne çıkar.
Mk-80: belli saatlerde gaziler mahallesine girmez.
DC-27: cumartesi günleri sabah 08:00 bagademagacindan kalkan araç sadece cumartesi günleri batı çevre yolunu kullanarak sarisuya gider, akşam 18:00 saatinde sarisudan geri döner.
528 ve 511 hatları cumartesi ve pazar günleri pinarlinin oradaki pazar yüzünden kundu yönüne o güzergahı kullanmaz.
Tk-51 belli saatlerde akdamatlar kalkan araç 515-A güzergahını kullanıp belli yerden geri döner.

Onur Taner

1 ay önce - Cum 25 Oca 2019, 14:32

Neden depar, anlatsanıza biraz? Benim gibi çoğu Antalyalı bilmediğinden soruyorum.

ediz001

1 ay önce - Cum 25 Oca 2019, 14:46

Belli saatlerde çalışan hatlar bunlar, belli saatlerde çalışıyor sonra çalışmıyor. Numarasız hat ama çalıştığı numarasında gözüküyor. Normalde bu hatların numarası yok ve gözükmüyor. O yüzden depar hat dedim.

Eskiden belli saatlerde 203A vardı, ama bu hat gözükmez, tam tersine 203 numarada çalışırdı. Bildiğiniz gibi bu hat Kundu-Beldibi hattıydı. Antobus olarak çalışan bu hat 2011 değişimde kaldırıldı

Ömer YILMAZ
1 ay önce - Cum 25 Oca 2019, 16:22

Alıntı:

Depar, sözcüğü İngilizceden geliyor olmalı. Hareket etmek, kalkış yapmak...

Şimdi Antalya'daki bütün otobüs hatlarını düşünürsek, hepsi de bir duraktan kalkış yapıyor. O zaman bütün hatlar depar hattı mı oluyor???

Alıntı:
DC-27: cumartesi günleri sabah 08:00 bagademagacindan kalkan araç sadece cumartesi günleri batı çevre yolunu kullanarak sarisuya gider, akşam 18:00 saatinde sarisudan geri döner.

DC27 hattı gün içinde 4 adet karşılıklı seferi var. 4 Otogar kalkışı, 4 tane de Bademağacı. Bu hattın neresi depar?

ediz001

1 ay önce - Cum 25 Oca 2019, 17:48

Cumartesi günleri DC-27 hattı Sarisuya gidip geri dönüş sağlıyor. Ama siz bunu galiba bilmiyorsunuz.

https://drive.google.com/drive/mobile/folders/1U7 ...sp=sharing

Buradan bakabilirsiniz.

Ama bu sadece yaz aylarında yapılıyor kışın iptal ediliyor.

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM