Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
halilnecati
9 yıl önce - Pzr 05 Nis 2009, 21:41

Kilyos Ve Şileye Proje dersleri için gitmiştim ve buralarda ayrıntılı çalışmıştım. Tavsiye ederim. Merkezlere çok yakın olmadığı için dopal güzellikleri korunmuş ve tenha mekanlar.

MEHMET BAL

9 yıl önce - Cum 05 Hzr 2009, 13:08
İstanbul ve Prens Adaları...

(+)

Dünyada eşi benzeri olmayan İstanbulu'umuzun Prens Adaları'ndan bir estante....

Eren Adiloğlu
9 yıl önce - Cum 05 Hzr 2009, 13:23

Ben biraz daha değişik bir yönden, dalış meraklılarının ilgisini çekecek bilgiler vereyim.

Şile'den Ağva sahil istikametini takip ederek İmrenli'ye ulaştığınız vakit mavi koy ile karşılaşacak ve Karadeniz'de böyle duru ve berrak yer olur mu diye çok şaşıracaksınız. Çok güzel bir kumsalı ve vasat ta olsa sosyal tesisler mevcut. Özellikle dalış meraklılarına şiddetle tavsiye ediyorum. Bostancı'dan tam 85 km mesafede ve yollar eskisine nazaran çok daha düzgün.

İstanbul'a daha yakın olsun istiyorsanız Burgazada Kalpazankaya mevkii de, özellikle benim gibi nispeten berrak bir denizde dalmak isteyenlere güzel bir alternatif.

Son olarak, Anadolukavağı'da dalış serbest dalış için uygun, ancak güçlü akıntıya, deniz araçlarına ve yeterince derine inebilecek kadar iyi bir dalıcıysanız termoklin tabakasına ( ani ısı değişimi ) dikkat.

MEHMET BAL

9 yıl önce - Prş 11 Hzr 2009, 19:44
İstanbul'lullar için günü birlik deniz mekanları

(+)

İstanbul' gelipte adaların güzelliklerini görmeden ve paylaşmadan gitmek olmaz.Adalar; güzelim koyları, tarihi yapısı, doğal güzellikleri ve denizi ile gezilip görülmesi gereken yerlerden.En güzel yanıda motorlu araç gürültüsünden uzak ender yerlerden.Birde sevgilini yanına alıp yeşillikler arasında gün batımını izlemek yok mu?...Bunu ancak yaşayanlar bilir..

erdal ırgat
8 yıl önce - Sal 25 May 2010, 15:33

(+)Kilyos

MENDERES NAÇ
8 yıl önce - Cum 05 Ksm 2010, 16:29

(+)

Beykoz / Poyraz sahili.

Mehmet DK

6 yıl önce - Pzr 11 Ksm 2012, 20:16

justuur demiş ki :

Alıntı:
Caddebostan ve fenerbahçe sahillerinde deniz kesinlikle temiz değil ve zaten fenerbahçe'de denize girecek bir plaj mevcut değil ama her iki yerde'de halk denize giriyor.

2009 yılından bir mesaj olduğu için, Haliyle Caddebostan hakkında olumsuz bilgiler paylaşılmış. Bizzat orada denize girmiş biri olarak bu bilginin şuan geçersiz olduğunu bildirmek istiyorum. Belki içilebilecek türde temiz bir suyu olmayabilir ama yinede pırıl pırıl ve tertemiz. Plajı ise gerçekten öyle ahım şahım değil, ihiyacı görecek şekilde ve çok da fena sayılmaz, hiç yoktan iyidir demek daha doğru olur.

Fenerbahçe'nin durumunu bilmiyorum. Yolum düşünce bir araştırma yapar durumu paylaşırım.

Misafir b22

1 hafta önce - Cmt 05 Oca 2019, 16:49

İstanbul'da halkın ücretsiz denize girebildiği ve kamp yapabildiği neredeyse tek bölge olan Madam Martha Koyu, Vakıflar Genel Müdürlüğü tarafından yapılan bir ihale ile 15 bin TL aylık kira bedeliyle 15 yıllığına adada restoran işleten bir kişiye kiralandı.

1. derece doğal sit alanı olan Madam Martha Koyu’nun da içinde yer aldığı toplam 56 dönümlük arazi Martha Koyu’ndan Kalkapazankaya’ya kadar uzanan çok geniş bir bölgeyi kapsıyor. Arazi üzerindeki Madam Martha’nın evi de dahil olmak üzere çeşitli binalar için imar barışından yararlanmak üzere yapılan başvurular sonrasında alınacak turizm ruhsatı, bu bölgenin turistik işletmelere açık hale gelmesine neden olacak. Bölgeyi tellerle çevirmeyi, alana girişleri ücretli hale getirmeyi, bölgede konser alanı, plaj, restoran ve kafeterya gibi tesisler kurmayı planlayan işletmecinin projeleri için resmi onay süreci halen devam ediyor.

Burç

1 hafta önce - Cmt 05 Oca 2019, 17:15

Alıntı:
İstanbul'da halkın ücretsiz denize girebildiği ve kamp yapabildiği neredeyse tek bölge olan Madam Martha Koyu....

Ücretsiz denize girilen tek bölge mi? Sözcü paçavrasının atmasyon haberlerine benziyor...
Halkın ücretsiz denize girebildiği yerler, Yeşilköy, Florya, Caddebostan plajları, Kumburgaz, Büyükçekmece, Kilyos, Şile, Riva, Karaburun, bütün adalardan her yerden denize giriliyor.

sayfa 2
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet