Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
turgutkuzan

5 ay önce - Prş 03 Oca 2019, 16:53
Ankara B. Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki'ye açık mektup

Ankara B. Belediye Başkan Adayı Mehmet Özhaseki'ye açık mektup

Allah (c.c.) rahmeti, selamı ve bereketi üzerimize olsun.

3.1.2019 tarihinde Ankara için açıklamış olduğunuz projeleri öğrendikten sonra, 2002 yılından beri alternatifi olmadığına inandığım için destek ve gönül verdiğim partiye desteğimi kesme -sandığa gitmeme- kararı almış bulunmaktayım.
Bu kararı almama vesile olan olaylar zinciri hakkında bilgilendirme yaparak, çalışmalarınızda dikkat etmeniz gereken hususları HATIRLATMAMIN görevim olduğuna inanıyorum.

1. Ankara 2023 nazım imar planının 18 Ocak 2018 tarihinde Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın onayına sunulduğu haberini okuduktan sonra, belediyenin web sitesinden ikamet ettiğim bölge ile ilgili imar araştırması yaptım. (Not : Planın onaylandığı bilgisine ulaşamadım. )
Demetevler Vatan caddesinde bulunan konutumun bulunduğu bölgenin, SM (Stratejik alt merkez) ve OPB (Özel Planlama Bölgesi Sınırı) işaretlerini taşıdığını gözlemleyince YAKIN ZAMANDA kamulaştırma / kentsel yenileme uygulamalarına başlanması ihtimaline karşı hazırlık yapma ihtiyacı hissettim.

2) O tarihte kuralı satış duyurusu yapılan, TOKİ Ankara Sincan Saraycık Mahallesi 1 .Bölge 2. Etap Projesine başvurdum. Sözleşmesi imzalama hakkı kazandım ve sözleşmeyi imzaladım. Mayıs 2018 tarihinden beri ödemeleri yapmaktayım.

3) TOKİ Ankara Sincan Saraycık Mahallesi 1 .Bölge 2. Etap Projesi tamamlanarak GEÇİCİ KABULÜ Ekim 2018 tarihinde yapılmıştır. Geçici kabul yapılmasına rağmen, bugüne kadar konutların teslim konusunda hiç bir gelişme olmamıştır.

4) Geçici kabulü yapılan konutların neden teslim edilmediği konusunda bilgi talebi amaçlı yaptığımız CİMER başvurularımıza - muhtemelen DEVLET SIRRI kapsamında olduğun için - cevap verilmemekte, konut teslimlerinin net olmayan tarihlerde yapılacağı bilgisi paylaşılmaktadır.

5) Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimler öncesinde Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan Demetevler'de yaptığı mitingde Demetevler'de kentsel dönüşümü BAŞLATACAKLARI müjdesini vermişti.

6) Bugüne kadar bu konuda hiç bir gelişme olmadı. 3.1.2019 tarihinde açıkladığınız projelerinizde de bu konuda bir proje açıklamadığınıza göre önümüzdeki 5 yıllık dönemde Demetevler'de kentsel dönüşümün BAŞLATILMASI hususunda bir gelişme olmayacağı anlaşılıyor.

7) Bu şartlar altında, -muhtemelen sizin başkanlığınız döneminde- ikamet ettiğimiz binanın çürüyen elektrik tesisatında meydana gelmesi muhtemel arıza sebebiyle, binanın altında bulunan oto lastik deposunun alev alması sonucunda çıkacak yangında veya her yıl 2 - 3 dairede yapılan tadilatlar esnasında meydana gelecek bir çökme neticesinde binanın kullanılamaz hale gelmesine kadar bu binada ikamet etmeyi TERCİH EDECEĞİZ.

8) Sincan'daki konutumuzu teslim almaya ömrümüzün yetişmeyeceği kanaatine ulaştığımız için, ikamet edemeyeceğimiz bir konuta ödeme yapmaya devam etmeyi anlamsız buluyoruz. Bu nedenle daha fazla zarar etmeden elden çıkarmayı TERCİH EDECEĞİZ.

9) Gözlemlerime göre devletimizin gücü sadece İSTANBUL'U İMAR ETMEYE YETİYOR. Başta başkentimiz olmak üzere, diğer illerimizin daha uzun yıllar ÜVEY EVLAT muamelesi görmeye devam edeceği kanaatimiz pekişti.

10) Allah (c.c.) yolunuzu açık etsin.

Sevgi ve saygılarımla....

ANA SAYFA -> ANKARA