Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
C. H. Engin Er

9 yıl önce - Sal 06 Ekm 2009, 23:32

Kartal'ın kalkınması için gereken şey Nyezen Tevfik Heykeli imiş meğerse

http://www.pendikgazetesi.com/haber.php?hid=4228

45 ton ağırlığında mermerden yapılacakmış.

Demek ki, yeni zihniyetteki belediyenin kalkınma anlayışı böyle imiş, mesela ben kendisine Kurfalı-Yakacık bölgesinde kaldırımı olmayan binlerce sokağa kaldırım yapmasını önerirdim ya da mesela belediye amblemiyle uğraşmak yerine halkın yerel hizmetlerden ilçe merkezinde değilde mahallelerinde yararlanmalarını sağlamasını önerirdim.

Meğer Kartal'ın kalkınması, Pendik'li olduğu cümle alem tarafından bilinen ama mezarı Kartal'da diye sahiplenilmeye çalışılan Neyzen Tevfik heykeline bağlıymış.


Kaptan Barış Paşa
9 yıl önce - Cum 20 Ksm 2009, 22:41

Maltepe'de oturan bir kişi olarak Maltepe hakkında fikir ve görüşlerimi söylüyorum... Çarpık Kentleşmeye bir dur denilmesi lazım... İlçenin belirli kısımları gecekondu vb. türlü evler belirli kısımları ise Apartman villa vs. gibi yerler. Belirli alışveriş merkezleri Kültür merkezleri sergiler fuarlar için belediye yer açmalıdır... Bağdat caddesi'ni düzene sokmalıdır... Ulaşımda ciddi yatırımlar yapmalı değişik sebep ve nedenlerden dolayı yol yapıları cadde ve sokakları ciddi bi düzene sokmalıdır... Halkın isteklerini yerine getirip halkın sevebileceği çeşitli yerler kazandırılmalı işsizlere iş sağlıyabileceği ortamlar oluşturulmalı diye düşünüyorum...

osmancık
9 yıl önce - Cum 20 Ksm 2009, 22:48

Şehircilik olarak hiçbir şey yok. İnsanları ve imkanları iyi ama kaldırımından yoluna kadar herşey düşük seviyede.YUNUS

7 yıl önce - Cmt 18 Şub 2012, 19:19

Kartal'ın gelişmesi için öncelikle bu okulun kapatılması ve bu 4 kızın hakkında işlem yapılması iyi bir başlangıç olabilir.Yiğit Demirkaya

7 yıl önce - Pts 20 Şub 2012, 11:43

Alıntı:
Kartal'ın gelişmesi için öncelikle bu okulun kapatılması ve bu 4 kızın hakkında işlem yapılması iyi bir başlangıç olabilir.


3 - 4 kendini bilmez çocuğun yaptıklarını tüm Kartal'a, Kartal'ın gelişmesine, kalkınmasına bağlamamak lazım. Kalkınmak, kalkınmanın yollarını görmek için hemen yakınındaki komşusu olan Pendik'e ve Pendik Belediyesi'nin çalışmalarına baksınlar, örnek alsınlar.Sadettin Odabaşı
7 yıl önce - Cmt 25 Şub 2012, 15:19

Kartal, çok merkezli bir ilçe. İlçe merkezi, Yakacık, Soğanlık ve Cevizli Kartal'ın merkezi bölgeleri. Kartal gelişecekse sadece merkeziyle değil tüm merkezleriyle gelişecek. Zaten şimdiki merkezin gelişecek durumu da kalmadı gibi. Bir yanı tren yolu, diğer yanı deniz, doğusu otobüs durağı batısı yine tren yolu ve deniz. Bölge sıkışmış durumda. Kartal'ı geliştirecek yatırımlar yukarıda saydığım bölgelerde yapılması gerekiyor.

Bir diğer çözüm de Kartal'ın yüzlerce yıllık merkezini tamamen yeniden inşa etmek. Her ilçe alışveriş için merkez olacak diye bir kaide yok. Kartal da başka bir yönüyle merkez olabilir.

Yunus çimento fabrikası arazileri uygun şekilde değerlendirilebilirse Kartal'ın önü hala açık. Yeter ki yerel yönetimler becerikli olsun.


aybar
7 yıl önce - Cmt 25 Şub 2012, 15:58

Alıntı:
Zaten şimdiki merkezin gelişecek durumu da kalmadı gibi. Bir yanı tren yolu, diğer yanı deniz, doğusu otobüs durağı batısı yine tren yolu ve deniz. Bölge sıkışmış durumda.


marmaray projelendirmesinde Kartal merkezi ikiye bölüp işlevsizleştiren demiryolu Kartal merkez doğu girişi ile Palmiye evlere kadar yer altına alınır ise sıkışık,kopuk ve göreceli işlevsiz durumdaki Kartal merkeze ciddi oranda gelişim imkanı sağlanmış olur.Barış Toprak
7 yıl önce - Prş 01 Mar 2012, 11:31

Marmaray dolayısıyla demiryolları yerin altınırsa, Kartal engelsiz bir meydana ulaşılır. Çarşı alanı genişler ve daha renklenir ve çeşitlenir.

Kartal ilçesini ikiye ayırmak iyi olurdu. E-5 altı ve üstü diye. E-5 altında belediye eski binaların kentsel dönüşümüyle daha çok ilgilenir. E-5 üstü yeni inşa edilen yerlerin kontrolü ve düzenlemesiyle uğraşır.

Kartal ve Maltepe belediyesi anlaşıp sahilden tramvay yolu yapmak için çalışma yapsalar, sahil bölgesinde kentsel dönüşüm hızlanır. Özellikle Dap Yapı, Dumankaya ve diğer inşaat şirketleri bu belediyeler için iyi bir şans.

Cevizlide ki Tugay yolu caddesinde dönüşüm başladı. Bu dönüşüm diye bölgelere de olumlu şekilde yansır.


Arda Beşir
5 ay önce - Çrş 02 Oca 2019, 11:26

Maltepe iyi kalkınmış

sayfa 2
ANA SAYFA -> İSTANBUL - Haberler ve Sohbet