Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2
Misafir b7a

2 yıl önce - Prş 08 Arl 2016, 21:20

Macera İzmir projesi ödül almış bu arada:

Türkiye eğlence ve rekreasyon sektörünün ihtisas fuarı ATRAX kapsamında düzenlenen "Shining Star Awards - Eğlence Ödülleri"nde, belediyelerin parlayan projeleri ödüllendirildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi, "Yılın Sporcu Şehri" ve Macera İzmir projesiyle "Yıldızlı Proje" ödüllerini kazandı.


Anıl 95
1 yıl önce - Sal 05 Hzr 2018, 21:59

Çalışmalar sürüyorMisafir 427

1 yıl önce - Pzr 10 Hzr 2018, 19:59

kuru kalabalıktan bir şey gözükmüyor
çalışmaların yapıldığında dair fotoğraflar yok mu??serdalm

8 ay önce - Pts 08 Ekm 2018, 11:31

Varmı resim video?

Anıl 95
8 ay önce - Pts 08 Ekm 2018, 15:30
Maceraya hazır mısın?


https://www.izmir.bel.tr/tr/Haberler/maceraya-haz .../39047/156
7 Ekim 2018 Pazar


Spor, eğlence, adrenalin ve heyecan arayanlar.. Bu park tam size göre.. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin Bornova Atatürk Mahallesi'nde kurduğu Macera Park, heyecan verici aktiviteleriyle açılış için gün sayıyor.

İzmir Büyükşehir Belediyesi, Bornova Atatürk Mahallesi’nde 30 dönüm alan üzerine kurduğu ‘Macera Park’ın yapımını tamamladı. Her köşesinde heyecan verici aktivitelerin yer aldığı, açık hava sporlarının yapılabileceği bir “cazibe merkezi” haline getirilen dev parkın kısa süre içinde gençlerin ve kendini genç hissedenlerin uğrak yeri olması hedefleniyor.

Dağcılık eğitimi de olacak
Açık hava sporlarının yapılabileceği mekanlar ile dağcılık, kaya tırmanışı ve zipline gibi aktiviteleri barındıran Macera Park’ın her köşesinde ayrı bir heyecan olacak. Parkta spor ve eğlencenin yanı sıra, engelli, yaşlı ve çocuklara yönelik düzenlemeler ile 4 bin m² piknik alanı, seyir terasları, seyir kulesi, gölet ve süs havuzları da yer alıyor.
Alanın topografik yapısının kayalık olması nedeniyle, projede planlanan spor aktivitelerinin başında dağcılık sporu yer alıyor. Bu konsept dahilinde zipline (yüksek bir noktadan, alçak bir noktaya bağlanmış çelik halat üzerinde kayma aktivitesi), doğal kaya tırmanışına olanak sağlayan özel bir bölüm ve uluslararası standartlarda yapay bir tırmanma duvarı bulunuyor. Planlanan her üç tesis alanı içerisinde, tırmanış üzerine lisanlı eğitimciler tarafından eğitim de verilecek. Tesis, İzmir Büyükşehir Belediyesi şirketlerinden İZULAŞ A.Ş tarafından işletilecek.

Ödüllü proje
İzmir Büyükşehir Belediyesi, "Macera İzmir" projesini hazırlarken, her türlü ziyaretçi profilinin kullanımına açık olması ve kolay erişilebilirliğine özen gösterdi. Spor ve eğlencenin bir arada olabildiği aktivitelere odaklanan proje, doğal dokuya zarar verilmeden, aksine dokuyu güçlendirecek şekilde hazırlandı. Alanının eğimli yapısı yüzünden yok olmaya yüz tutmuş ya da yok olmuş bitki örtüsünün yeniden canlandırıldığı bir proje olmasına da ayrıca dikkat edildi. “Macera İzmir”de topografik yapıyla uyumlu 1 adet gölet ve 3 adet süs havuzu de yer aldı. Alanın 19 bin m²’sine 360 ağaç, 21 bin çalı ve 20 bin yer örtücü, sarılıcı, soğanlı bitki dikimi yapıldı.
“Macera İzmir” projesi, ATRAX’S 2017 yılı eğlence fuarı “Sporlu Şehirler Daha Eğlenceli” teması ile "Yıldızlı Proje" ödülüne layık görüldü.sezgin91
8 ay önce - Prş 11 Ekm 2018, 14:24

Buraya ulaşım aracı olarak sadece 585 numaralı otobüs gidiyor, bornova metrodan kalkıyor, sefer sıklığıda az, yeni bi hat açılmalı bence halkapınardan evka4 arası çalışablir.

mahmut11
8 ay önce - Cum 12 Ekm 2018, 01:16

Sezgin hocam böyle belediye projeleri sadece yapımı bitene kadar önemli.. Sonra çürümeye terk ediliyor genellikle. Amaçları bu zaten.mahmut11
6 ay önce - Cmt 15 Arl 2018, 00:17
İşte Büyükşehir'in iş bilmezliği


CHP’li İzmir Büyükşehir, iş bilmezliğini Bornova’da kurduğu Macera Park’ta da gösterdi. Büyükşehir, tırmanma duvarı için eğitimli personel almayı unutunca parkur kullanıma kapatıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin iş bilmezliklerine bir yenisi daha eklendi. Büyükşehir Belediyesi, Bornova Atatürk Mahallesinde açık hava sporlarının yapılabileceği Macera Parkı kurdu. Yaklaşık 30 bin metrekarelik alana yayılan proje 18 milyon liraya mal oldu. Geçtiğimiz Ekim ayında İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu'nun da katıldığı törenle hizmete sokulan tesiste, açılışa özel olarak eğitimli dağcılar tırmanış duvarında kaya tırmanışı gerçekleştirdi. İzmir Büyükşehir Belediyesi Basın Danışmanlığından basın yayın organlarına geçilen bültende, planlanan her üç tesis alanı içerisinde, tırmanış üzerine lisanlı eğitimciler tarafından eğitim verileceği duyuruldu. Proje kapsamında yaklaşık 30 dönümlük özel proje alanda açık hava sporlarının yapılabileceği mekanlarının yanı sıra dağcılık, kaya tırmanışı, zipline (çelik halat ile bir noktadan bir noktaya kayarak ulaşma) gibi aktivitelere olanak sağlayan tesisler yer aldı. Ayrıca macera parkı içinde 4 bin metrekarelik bir de piknik alanı oluşturuldu. İzmir Büyükşehir'in iş bilmezliği burada da kendisini gösterdi. Tesis içinde dağcılık sporunu teşvik etmek amacıyla uluslararası standartlarda oluşturulan kaya tırmanış duvarı bu tür tırmanış duvarlarında olmazsa olmaz koşul olan eğitimli personel unutulunca atıl durumda kaldı. Milyonlarca liraya mal olan parkur, daha tesis hizmete açılır açılmaz kullanıma kapatıldı. Kaya tırmanışı için macera parkına giden çok sayıda amatör sporcu, görevliler tarafından eğitmen olmadığı gerekçesi ile geri çevrildi. İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin milyonlarca lira harcayarak hayata geçirdiği tırmanış duvarında eğitimli personeli atlaması skandal olarak nitelendirildi.

YER SEÇİMİ YANLIŞ
Egeli Sabah'ın ulaştığı, kaya tırmanışı ile uğraşan amatör sporcular yer seçiminin yanlış olduğunu öne sürdü. Tırmanma duvarının Atatürk Mahallesi yerine daha kolay ulaşılabilir olan Bornova Merkezdeki Aşık Veysel Rekreasyon Alanı'nda yapılmasının daha doğru olacağına dikkat çeken sporcular; "İzmir Büyükşehir Belediyesi'nin kentte dağcılık sporu ile ilgilenen gençleri düşünerek böyle bir tesis hayata geçirmesi gayet sevindirici bir gelişme. Fakat üzülerek söylüyoruz ki yer seçimi yanlış. Üstelik böyle bir tesis yapıyorsanız mutlaka tırmanış esnasında oluşabilecek kazaların dolayısı ile de sakatlanmaların önüne geçebilmek için bünyenizde konusunda uzman eğitimli personel bulundurmanız gerekiyor. Aksi takdirde ölüme kadar gidebilecek istenmeyen durumlarla karşılaşmak kaçınılmaz olur. Maalesef Büyükşehir tesis açılmadan önce böyle bir kadro oluşturmadığı için tırmanış duvarı macera parkının açılışının hemen ardından kullanıma kapatıldı. Gerekçe olarak da eğitimli personelin olmadığı, mevcut personelin de henüz eğitimlerini tamamlamadığı ifade edildi. Bir yandan milyonlarca liralık bir tesis inşa ediyorsunuz öte yandan burada görev alacak personele eğitimlerini zamanında aldırmıyorsunuz. Dolayısı ile de tesisi açar açmaz tırmanış duvarını kullanıma kapatıyorsunuz. Olacak iş değil" diye yorumladı.

Egeli Sabah


Misafir a93

6 ay önce - Pzr 16 Arl 2018, 06:31

mahmut bey gerçekten çok büyük bir iş bilmezlik. yani bu türşeylerin cidden olmaması gerekiyor. oysaki macepark ne büyük umutlar ile açılmıştı. ben özellikle bu iş bilmezliğin yerel seçimi dahi etkileyeceğini düşünüyorum.

sezgin91
6 ay önce - Pzr 16 Arl 2018, 21:08

başkan buranın açılışında karşısına açılan west park avm yi ve bayraklı şehir hastanesini eleştirmişti, west park avm yi eleştirmeside komik büyük nimet o avm o bölge için

sayfa 2
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet