Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 4
burak_gultekin
7 yıl önce - Pzr 23 Oca 2011, 00:04

Alıntı:
Büyükşehir’de “e-bilet” dönemi
İzmir Büyükşehir Belediyesi, “ücretli” kültür- sanat organizasyonlarından bilet almak isteyenler için “elektronik bilet” uygulaması başlattı.

İzmirliler, Büyükşehir Belediyesi kültür sanat etkinlikleri programının bir arada sunulduğu internet sitesi sayesinde bu etkinliklere artık “e-bilet” satın alarak katılabilecek. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin www.izmir.bel.tr adresli internet sitesinin ana sayfasında yer alan “Kültür Sanat” başlıklı bölüm tıklandığından açılan sayfa üzerinden üyelik işlemlerini gerçekleştiren sanatseverler, ücretli kültür – sanat etkinlikleri için biletlerini evlerinden ya da işyerlerinden zahmetsizce alabilecek.

Elektronik bilet (e-bilet) almak isteyenler http://www.izmir.bel.tr/Kultursanat/Anasayfa internet sitesinde sağ bölümde yer alan “Üye girişi” bölümüne girerek “Üye olmak istiyorum” alt başlığını tıkladıklarında üyelik işlemlerini gerçekleştirebiliyor. Sisteme üyelik ve bilet satın almak için gereken kişisel bilgiler, şifreli veri iletim yöntemi SSL ile korunurken, bilet ücretleri de “3 – D Secure” yöntemi ile güvenli bir şekilde alınıyor.

Yeni uygulama, izleyiciye dilediği koltuğu seçme olanağı sağlarken, satın alınmış olan “e - bilet”ler istenirse başka bir izleyiciye de aktarılabiliyor.
e-bilet satışı uygulaması, önümüzdeki günlerde İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin yenilenen mobil internet sitesi http://mobil.izmir.bel.tr adresi ile metro istasyonlarında hizmet veren kiosklarda da hizmete sunulacak.

Çok güzel bir uygulama olmuş bence yeterince reklamı yapılırsa gayet ilgi görecek bir uygulama olacaktır

uzay
6 yıl önce - Çrş 08 Ağu 2012, 19:57

Son 1 haftadır. Belediye sitesinde bir sorun bulunmakta. Giriş yapılamıyor , google chromedan yapılan girişleri kabul etmiyor, mozilladan giriş yapılabilirkende şu anda karşıma teknik çalışmalar devam ediyordur diye bir yazı çıkmakta . Bilgisi olan var mı acaba belediyenin sitesi baştan sona yenilenmekte mi ?

Ben temin yine denedim ama mağlesef chromedan girememekteyim hala . Explorerdanda kaç kere denedim yine de olmadı pek anlamadım bu durumu.

En son uzay tarafından Çrş 08 Ağu 2012, 20:09 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Yiğit572
6 yıl önce - Çrş 08 Ağu 2012, 20:01

Birkaç gün önce ben de giremiyordum ama 2 gündür Chrome ve Explorer'den tıkır tıkır giriyor.

agunhan

6 yıl önce - Pzr 12 Ağu 2012, 03:07

agunhan

02:49 (bugün)

Alıntı:
Ana sorun, proje aşamasında başlamıştır.IBB bu konuda korkunç yetersızdır.ızmır metro siyasete alet edilmiş,inat uğruna bıtmeyen bu projede izmirliler ve izmir esnafı mağdur olmuştur.

8.Ağustos tarihinde Kamil47 arkadasım böyle söylemiş. Çok doğru ! Kendisinin bu görüşüne ve son mesajında yazdıklarına, Mert2010 kardeşiminde görüşlerine aynen katıldığımı belirtmek isterim.

Foruma birçok kez yazmama rağmen birkaç konuya bir türlü DİKKAT çekemediğimi üzülerek görüyorum. Evet Başlık Metro ! ama malumunuz üzere metroda şu sıralar fazla bir gelişme olmadığı apaçık ortada, sizlere unutulmuş olduğunu düşündüğüm birkaç noktaya dikkatinizi çekmek isterim. Herkesin de bildiği gibi Metro istasyonları İnşaat Sahaları içinde ve çevresinde kalan bazı sokaklar trafiğe kapalı. Bunlardan bir tanesi Poligon 123.Sokak. Bu sokak İzmir Karabağlar Belediyesi hizmet sahası içinde kalıyor. Metrodan dolayı bu sokak tam 2.5 yılı aşkın bir süredir trafiğe tamamen kapalı bir durumdadır. Bu 123.sokakta şu ana kadar toplam 4-5 işyeri kapanmıştır. Bu sokakta Çöp Bidonu yoktur. Çöpler düzenli toplanmamaktadır. Bu sokağa çöpçü dahi girmemektedir. Sokak pislikten geçilmemektedir. Kaldırım kenarlarından ve asfaltın içinden yabani otlar yeşermiş durumdadır. Gelelim bir başka yere; Göztepe Özgür Kadınlar Parkına ! Burada eskiden ağaçların bankların oldugu bir park vardı ve yanında bir de basketbol sahası ! (Göztepe Park Taksi Önü) Burası artık yok ! Ne o park var nede basketbol sahası ! Burası Halen yapımı süren (Yapımı bitmeyen) Kaldırım taşlarının istiflendiği yer haline getirildi. O basketbol sahası ve Park tamamen tahrip edildi. Çocukların burada top oynadıkları tek yerde ortadan kaldırılmış oldu. Göztepe Metro İstasyonu ile Amerikan Koleji arasına halen kaldırım taşları döşenmediği gibi yeni aliminyum aydınlatma direkleri bile monte edilmiş degil. Dikileceği söylenen turunç ağaçları da ortalarda yok. Yol gelişigüzel çapraz park etmiş araçlar yüzünden daralmış, asfaltlanmamış bir İnönü Caddesi, Heryerde moloz, toz toprak içinde bırakılmış (Unutulmuş) Bana bu saatten sonra belediye çalışıyor demezsiniz sanırım. Yukarıda belirttiğim yerlere giden arkadaslar gerçeği pekala kendi gözleri ile daha net göreceklerdir. Yalın Kardeşim sözüm ona benim için bu konuda bu yerlerin olumsuz görüntülerini çekip paylaşacaktı sanırım bu iş bana kalacak. çalışan (çalışmayıp yatan) belediyenin ve kaldırımları yapamayan firmanın hala yapmadığı kaldırımlara ait resimlerini buraya koyup sizlerle paylaşacağım. Okulların açılmasına az bir süre kaldı, bu kış hele yağmurlar da başladığında yollarda yürürken çamur içinde kalacağımıza trafiğnde kördüğüm olacağına kimsenin şüphesi olmasın. Duyduk Duymadık Demeyin Sayın İBB. Saygı ve Sevgilerimle...

Ayhan
6 yıl önce - Pzr 12 Ağu 2012, 09:28

Ahmet Bey burası web sitesi görüş ve öneri başlığı belediyeyi şikayet başlığı değil

Misafir b1a

2 ay önce - Pzr 18 Ksm 2018, 13:29

iyi gunler 212tl.su su foturasi gelmis.bune arkadas.fabrikami calistiryoz.51tlsu.25tlkatiatik.37tl.testucreti..56tl.arathk bunedirya

Misafir a90

1 ay önce - Prş 13 Arl 2018, 13:40

Ataşehir alaybey güzergahındaki tramvay duraklarına izdeniz vapur seferleri programının konulmasını istiyorum.

sayfa 4
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> İZMİR - Haberler ve Sohbet