Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Tuzla
« önceki   123 ... 535455 ... 858687   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 54
Misafir 406

5 ay önce - Cum 30 Ksm 2018, 02:49

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, TUZLA KAFKALE SPOR KOMPLEKSİ’ni yeniledi.

Tesise yeni spor alanları ilave edilirken, hizmet verilecek kişi kapasitesi de artırıldı. Yenileme çalışmaları ile Tuzla'da vatandaşlar modern bir spor merkezine kavuştu.

Bakım, onarım ve yenileme çalışmaları sona eren Tuzla Kafkale Spor Kompleksi vatandaşların hizmetine açıldı. 8 bin 400 metrekaresi açık alan, 26 bin metrekaresi kapalı spor alanı olmak üzere 34 bin 400 metrekarelik spor alanına sahip olan ve Tuzla ilçesinin spor tesisi ihtiyacını fazlasıyla karşılayan Kafkale Spor Kompleksi'ne yeni spor alanları eklenirken, tesisin hizmet vereceği kişi kapasitesi de artırıldı. Tesisin spor ekipmanları baştan aşağı yenilendi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, daha fazla İstanbullunun spor yapabilmesi için yeni spor tesisleri ve spor salonları yapıyor. Mevcut spor tesislerini de geniş bir bakım ve onarım kapsamına alıp yeniden vatandaşların hizmetine sunmaya devam ediyor.

KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETİYOR

Tuzla Kafkale Spor Kompleksi kendi enerjisini üretme özelliğine kavuşturuldu. Tesisin çatısına kurulan güneş panelleri ile ihtiyaç duyulan sıcak su ek bir enerji kaynağına ihtiyaç duymadan karşılanıyor.

Çalışmalar kapsamında tüm spor alanlarının kapasitesi genişletildi. Tesiste daha önce bir fitness salonu bulunurken çalışmalarla birlikte yeni bir fitness salonu daha kazandırıldı. Ayrıca tesise okçuluk salonu ve badminton sahası da ilave edildi. Açık alanda yer aldığı için yağışlı havalarda kullanılamayan tenis kortları ve futbol sahaları kapalı alana dönüştürüldü. Sahalar tamamen yenilendi.

YETİŞKİNLER VE ÇOCUKLAR İÇİN BİRÇOK BRANŞ BİR ARADA

İstanbul'un en geniş ve fonksiyonel spor tesislerinden birisi olma özelliğine kavuşan Tuzla Kafkale Spor Kompleksi; 2 adet kapalı tenis kortu; 2 adet kapalı, bir adet açık futbol sahası, kadın ve erkek fitness salonları, okçuluk salonu, uzak doğu sporları salonu, jimnastik salonu, çok amaçlı stüdyo salon, spor salonu, basketbol sahası, voleybol sahası ve badminton sahası ile İstanbullulara hizmet verecek.

Komplekste 2 adet yarı olimpik yüzme havuzu, 2 adet squash salonu, tartan pisti, 100 kişi kapasiteli bir konferans salonu bulunuyor. Tesiste çocuklara yönelik spor, oyun ve etkinlik alanları da hizmete alındı. Tuzla Kafkale Spor Kompleksi'nde spor alanlarının yanı sıra yoğun ilgi görmesi beklenen Fin Hamamı, Osmanlı Hamamı, sauna, buhar odası ve iki adet şok duşu alanları yapıldı.


Misafir 406

5 ay önce - Cum 30 Ksm 2018, 03:25

BÜYÜK İSTANBUL DEPREMİ HAKKINDA KRİTİK BİR GÖRÜŞ DAHA

Deprem uzmanı Prof. Dr. Ahmet Ercan, beklenen İstanbul depremiyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Kritik deprem uyarısı

Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre, geçtiğimiz günlerde Irak-İran sınırında meydana gelen 6.4 büyüklüğündeki depremin Türkiye'yi etkileme ihtimali bulunmadığını amadepremin Türkiye'de 17 Ağustos 1999 Gölcük, 12 Kasım 1999 Düzce ve 23 Ekim 2011 Van depremini yapan Kuzey Anadolu Fay Hattı'nda meydana geldiğini söyleyen Prof. Dr. Ercan, “ Kuzey Anadolu fay hattındaki kırılmalar doğudan batıya doğru ilerliyor. İstanbul Küçükçekmece'ye ulaştığında fay ilerleyemiyor. Çünkü burada İstanbul Boğazı'nın altında 2 kilometrelik bir magma yükselmesi var" açıklamasında bulundu.

En az üç deprem olacak

Olası İstanbul depremin tek olmayacağını söyleyen Prof. Dr. Ercan, “Beklenen İstanbul depremi, bir tane deprem olmayacak. İstanbul depremi en az 3 tane deprem olacak. Kuzey Marmara'da daha önce olan büyük depremlere baktığımızda bunların hepsinin ardışık bir şekilde olduğunu görüyoruz. Bu depremler meydana geldikten 3 yıl içinde gerçekleşmiş" dedi.

Sivriada 6.4, Tekirdağ Silivri arası 7.3

Kuzey Anadolu Fay Hattı'nın Küçükçekmece bölgesinden geçemediğini belirten Prof. Ercan, “Orayı kırmak için 6 milyar gigatonluk güç gerektiriyor. Fay hattı bu gücü biriktirdiği anda burayı kıracak. O zaman 'İstanbul depremi oldu' diyeceğiz. Küçükçekmece Sivriada'nın önünde 6,4 ile 6,7 arasında orta büyüklükte deprem olacak. Ancak Tekirdağ Marmara Ereğlisi ile Silivri arasında 7 ile 7.3 büyüklüğünde deprem olacak" şeklinde konuştu.

Yıkım en çok Avrupa Yakası'nda olacak

Depremin yıkım gücünün yapılaşmaya olan uzaklığı ve niteliğine bağlı olduğunu vurgulayan Prof. Dr. Ercan, şu şekilde konuştu: “Yapı niteliğine baktığımız zaman depremden yüzde 35 oranında Anadolu yakası etkilenecek. Yüzde 65 yıkımını ise Avrupa yakası yaşayacak" dedi. Prof. Dr. Ercan İstanbul'da kentsel dönüşümün yapılamadığına dikkat çekerek, “Kentsel dönüşüm İstanbul'da tam anlamıyla uygulanamıyor. İstanbul'un kırsal kesimlerinde uygulanabiliyor. İstanbul'un en büyük sorunu ulaşım ve nüfus yoğunluğu."

15-20 bin kişi hayatını kaybeder

Prof. Dr. Ercan, “Çanlar 2033'ten sonra çalmaya başlar. 2033'e kadar deprem olacağını pek düşünmüyorum. En olası yıllar 2040 ile 2050 yılları arasındadır diye tahmin ediyorum. Ancak deprem şu an için olursa biraz önce saydığım yerlerde 'Küçükçekmece, Silivri, Marmara Ereğlisi' 15-20 bin kişiyi kaybedebiliriz. İstanbul'da 1 milyon 750 bin depreme dayanıksız konut olduğunu sanıyoruz. Milyonlarca kişi evsiz kalabilir" dedi. Prof. Dr. Ercan, tarihi yarımada bölgesinin olası İstanbul depreminde en fazla etkilenen bölgelerden biri olacağını söyleyerek, “Ayasofya Müzesi'nden Süleymaniye Camii'ne, Süleymaniye Camii'nden Azatlı Deresi'nin olduğu kesime kadar olan bölgenin altındaki depremden çok güçlü olarak etkilenecektir" açıklamasında bulundu.

Sahil kesimlerinde riskin yüksek olduğunu kaydeden Prof. Dr. Ahmet Ercan şehrin kuzey kesimlerinin ve az katlı yapıların çok daha güvenli olduğunu belirtti.


Misafir bfa

5 ay önce - Pzr 02 Arl 2018, 02:08

DUBAİ EMİRİ GEBZE DARICA’YA ULTRA LÜKS MALİKANE YAPTIRDI

Dubai Emiri Muhammed Bin Raşid El Maktum Gebze Darıca’da ultra lüks bir malikâne inşa ettirdi.
El Maktum’un 3 bin 500 metrekarelik malikânesinin iç dekorasyonunda 24 ayar altın kullanıldı.

Dubai Emiri El Maktum, Darıca’da sessiz sedasız ultra lüks bir malikâne inşa ettirdi. 3 bin 500 metrekarelik malikânenin dışı kadar içi de göz dolduruyor. Malikânenin iç dekorasyonu için E&G Mobilya Dekorasyon ile anlaşmaya varıldığı öğrenildi.

Konu ile ilgili E&G Mobilya Dekorasyon'dan yapılan açıklamaya göre, iç dekorasyonda kullanılan mobilyaların tamamı el işçiliği ürünü olarak belirtiliyor. Söz konusu ürünlerde 24 ayar altın kullanıldı. 10 ay süren iç dekorasyon için 10 mimar geceli gündüzlü çalıştı.

Bazı kaynaklar bu malikanenin bulunduğu bölgede arsa ve emlak değerinin çok ciddi şekilde artacağını, El Maktum’a yakın isimlerin gizli bir şekilde aracılar kullanarak Darıca, Bayramoğlu ve Tuzla da büyük araziler topladığı bölgeye büyük yatırımlar ve çok lüks siteler yapılacağı bilgisine ulaşılmıştır.

Ayrıca Dubai’li iş adamları ve yatırımcılar İstanbul genelinde önemli projeler için kolları sıvamışlar. Ataşehir, Maslak gibi bölgelere yüksek katlı projeler yapmayı, Tuzla ile Bayramoğlu arasına yapay ada projesi, Akfırat, Tepeören, Zekeriyaköy gibi boş ve büyük arazilerin bulunduğu villa bölgelerine de ultra lüks villa projeleri yapmayı planlıyorlarmış. Bununla ilgili olarak TOKİ ile Çevre ve İmar Bakanlığı ile görüşmelere başlamışlar. Yapılan projelerin ses getireceği ve Türk yatırımcılar dışında özellikle yabancı yatırımcılara satışının hedefleneceği de söylentiler arasındaymış. Önemli bir bilgide bu inşaat projelerinde Türk müteahhitler ile iş ortaklıkları yapılacakmış.Misafir bdb

5 ay önce - Pts 03 Arl 2018, 01:22

Akfırat bölgesi Dubai’li iş adamları tarafından keşfedildi. Tabii şimdi tüm müteahhitlerin ilgi odağına girmiş durumda. Formula1 Pisti ile bir dönem bütün ilgiyi üzerine çeken Akfırat, zaman içerisinde çeşitli sebeplerle durağan bir sürece girmişti. Vizyon kıtlığı çeken Tuzla Belediye’si bu bölgeye piknik ve şenlik alanından başka bir yatırım yapmadı.

Şimdilerde ise Dubai’li yatırımcılar burada, lüks villaların dışında Golf Sahaları, Spor Sahaları ve hatta film stüdyoları platosu bile yapmayı planlıyormuş.


Misafir 65a

5 ay önce - Cum 07 Arl 2018, 19:51

Akfırat özellikle unutturulmaya çalışıldı, burada daha önceden hakkında yolsuzluk ve yasa dışı yaptıkları nedeniyle tutuklanan eski belde belediye başkanı döneminde adı geçen siyasilerin ve yakınlarının arazileri var. Dubai'lilerin topladıkları büyük araziler içerisinde bunlarında yer alma olasılığı çok yüksek. Buraya büyük bir şehir kurulacak ancak hala iki kattan fazla yüksekliğe izin verilmeyen bölgede yüksek katlı yapıların da olup olmayacağı şimdilik gizliliğini koruyor...sayfa 54
« önceki   123 ... 535455 ... 858687   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL