Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 740

Kanal İstanbul Projesi
olumlu düşünüyorum 47.9%  47.9%  [1004]
olumsuz düşünüyorum 45.7%  45.7%  [959]
fikrim yok / kararsızım 6.4%  6.4%  [135]
Toplam Oy : 2098

İlkay76e
1 hafta önce - Prş 06 Arl 2018, 20:01

Dip not olarak: Ben bu projeyi destekliyorum,İnanıyorum da Hatta 10 yılda ğarça parça tek tapu 50,000 M2 yer aldım olmasını isterim tabiki ama artık hevesim kaçtı diyebilirim inancımı yitirdim umarım herşey gönlümüzce olur..

Ahmet YükselS
1 hafta önce - Cum 07 Arl 2018, 18:14

Mertoglu o fotoğrafını koyduğun sopayı uygun yerlerine iade ediyoruz. iyi sakla, Kanalin ihalesi yapıldığı zaman lazım olur sana
Arap sen de azcık sus kardeşim. Git, dakka başı gelip kanal yapılmayacak diyen cahile çat biraz da.
Bir daha ki seçime kalmış filan değil. Hem olmaz bu iş deyip ağlıyon hem de takipten vaz geçmiyon be Arap!!

mahmut11
1 hafta önce - Cum 07 Arl 2018, 19:09

Ahmet hocam hatırlar mısın?

Üçüncü Havalimanı için de böyle çırpınıyorlardı, biliyorlardı ağababaları aç kalacak bunlara da mama veremeyecek hale gelecek diye.

Son ana kadar "bilge görünümlü cahil" ler "Üff açılmicak :"(" diyordu

Sonra ne oldu,

Açıldı.

Şimdi o konuya uğrayamıyorlar bile.

Bunlarınki de o misal işte.

Ahmet YükselS
1 hafta önce - Cum 07 Arl 2018, 22:31

Alıntı:
Ahmet hocam hatırlar mısın?

Üçüncü Havalimanı için de böyle çırpınıyorlardı, biliyorlardı ağababaları aç kalacak bunlara da mama veremeyecek hale gelecek diye.

Son ana kadar "bilge görünümlü cahil" ler "Üff açılmicak :"(" diyordu

Sonra ne oldu,

Mahmut kardeşim, sonrasında ya forumda isim değiştirmek zorunda kalıyorlar utançlarından, ya da komple kayboluyorlar ortalıktan

En son Ahmet YükselS tarafından Cum 07 Arl 2018, 22:40 tarihinde değiştirildi, toplamda 3 kere değiştirildi

Ahmet YükselS
1 hafta önce - Cmt 08 Arl 2018, 03:12

Kanal gittiyse ne işin var o zaman burda git yat!! Her gün bir değişik saçmalıkla geliyon!!

Ahmet YükselS
1 hafta önce - Cmt 08 Arl 2018, 03:35

Alıntı:
Şimdi İnşaat Mühendisinden Danıştay üyesi olur mu diyeceksiniz ama; Hayvanat Bahçesi Müdüründen TÜBİTAK’a yönetici atanmadı mı? Siz de ne kadar kötü niyetlisiniz!. Kalbinizi ferah tutun lütfen. Ne var yani İnşaat Mühendisliğinden Danıştay üyeliğine geçişte. “Hukukçu olsan ne yazar olmasan ne yazar” demişti bir büyüğümüz. “Beraber yürüdük biz bu yollarda…!”

DANIŞTAY ÜYELERİNİN NİTELİKLERİ
Madde 8 -
1. Danıştay üyeleri:
a) İdari yargı hakim ve savcılığı,
b) Bakanlık, müsteşarlık, müsteşar yardımcılığı, elçilik, valilik,
c) Generallik, amirallik,
d) Devlet Başkanlığı Genel Sekreterliği,
e) Genel ve katma bütçeli dairelerde veya kamu kuruluşlarında genel müdürlük veya en az bu derecedeki tetkik ve teftiş kurul başkanlıkları,
f) Yükseköğrenim kurumlarında hukuk, iktisat, maliye, kamu yönetimi profesörlüğü,
g) Bakanlıkların başhukuk müşavirliği veya birinci hukuk müşavirliği veya Maliye Bakanlığında bu derecelerdeki hukuk müşavirliği, müşavir avukatlığı veya muhakemat müdürlüğü,
Görevlerini yapanlar arasından seçilir.

Not: Danıştay, yargıtay gibi hukuk ve ceza davalarına bakan bir kurum olmadığı için ve sadece idari davalara bakan ve aynı zamanda devletin danışma işlevini yürüten organı olması nedeniyle danıştaya üye olmak için hukukçu olmaya gerek yoktur. Dalı ne olursa olsun bir profesör veya bir genel müdür (kamu) de üye olabilmektedir.

En son Ahmet YükselS tarafından Cmt 08 Arl 2018, 03:53 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Ahmet YükselS
1 hafta önce - Cmt 08 Arl 2018, 03:45

Alıntı:
Ancak herkesi bir sürpriz bekliyordu. 65 milyar liraya (Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının mevcut toplam bütçesinden 7 milyar lira yani eski parayla 7 katrilyon lira daha fazla) çıkacak olan Kanal İstanbul projesi yapacak olan Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı bütçesinde görünmüyordu. Daha doğrusu tek sayfada “Asırların projesi” adı altında silik bir fotoğraf ve boğaz ile kanal arası garip bir canlandırma ile geçiştirilmişti.

Herkes şaşırmıştı. “Yap-İşlet-Devret” metoduyla yapılması beklenen “Kanal İstanbul”’a ne olmuştu? Neden Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığının bütçesinde ve hedeflerinde bu kanalın yapımıyla ilgili bir tek ayrıntı yoktu.

Yid modeliyle yapılacak bir proje için, ''bütçeden kaynak ayrılması unutuldu'' diyen bir geri zekâlı yazar olursa olacağı budur!! Komedi gibi bir yazı.
Allah ıslah etsin demekten başka söz söylemeye gerek görmüyorum.

Mertoğlu Mert
1 hafta önce - Cmt 08 Arl 2018, 08:43

Buraya birşey yazıyorsak, arkasında herkesin elde edemeyeceği kadar kıymetli bir bilgi birikimi ile yazıyoruz.
Fakat,
Oturduğu yerden Montröyü değiştiren, Rusyayı tokatlayan, Boğazın girişine masa sandalye koyup geçen gemilere bilet kesen, bilimsellikten uzak, realiteden bihaber, tarih coğrafya siyaset hukuk ekonomi Uluslararası İlişkilerden yoksun, kahvehane söylemli, hamaset ve goygoy kokan, hiçbir gerçekçi delili dayanağı kaynağı ispatı bulunmadan sadece geniş zaman kipiyle, geçiririz durdururuz, alırız veririz, açarız kaparız gibi temennileri gerekçe göstererek, Kurtlar Vadisi isimli saçmalığı seyrederek büyümüş, hiçbirşey bilmeden bildiğini zanneden yazılardan ve o yazıları yazanlardan hiç hoşlanmıyorum.
Ve bu tip olumsuz insanlar Ülkemizde maalesef çok sayıda mevcut..

Mertoğlu Mert
1 hafta önce - Cmt 08 Arl 2018, 09:24

Alıntı:

Yid modeliyle yapılacak bir proje için, ''bütçeden kaynak ayrılması unutuldu'' diyen bir geri zekâlı yazar olursa olacağı budur!! Komedi gibi bir yazı.

Yine tokkatt gibi bir cevap daha;

Alıntı:

Turhan, proje kapsamında köprülerin yap-işlet, devret modeli yerine genel bütçeden yapılacağını açıkladı

İlkay76e
1 hafta önce - Cmt 08 Arl 2018, 13:40

Whichun İhale tarihi ile ilgili bilgin sağlam bir kaynakmı neye dayanarak söyledin?

sayfa 740
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET