Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
asan70
11 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 16:09
Türksat Uydusu ve Misyoner kanallar...

Alıntı:
....
TÜRKSAT’ta neler var neler!
YAZIN televizyonu TÜRKSAT uydusundan izliyorum, kış aylarındaysa Kablo TV’den. Kablo TV daha derli toplu, uydu tam bir kaos... Uydudaki iki kanal Avrupa’daki Türklerin düğün görüntülerine ayrılmış, durmadan altın takıp, oynuyorlar. Bölgesel yayın yapan kanallarda o bölgenin sokaklarını, horonlarını görüyorsunuz. Müslümanları, Hıristiyan yapmak için TÜRKSAT’ın içine konulan iki misyoner kanalı God TV ve God Revival yıllardır yazmama, uyarmama rağmen devam ediyor. Onları görünce Peşmerge kanalı da var mı diye şüphelendim, ama Kral TV’den başkasına rastlayamadım!
http://www.tercuman.com.tr/v1/yazaryazi.asp?id=15 ...ziid=24896
TUNA SERİM

Hakikaten bu iki misyoner kanalı yıllardır Türksat' ta yer alıyor,zaman zaman basında  yer alan kiliselerin artışı, ülkemizde 700 kilise  yapılıyor haberleriyle birleşince insan düşünmeden edemiyor.
Amaçları Türkiye' mi? komşularımız mı? diğer Müslüman ülkeler mi?
Yoksa masum düşüncelerle Hristiyanlığı  tanıtmak mı!!
(yada bize mi öyle görünüyor..)
Müslümanların herhangi Müslüman olmayan ülkelere yönelik bu şekilde yayınları var mı?(Örneğin Avrupa da Türk veya Müslüman nüfusa yönelik yayınlar hariç..)

umutyolu
11 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 18:19

Bizler 800 yıl Osmanlı'da Hristiyan ve Yahudiler ile birlikte yaşadık. Kaç tane Türk bu dönemde din değiştirdi? Bugün genelde Müslümanlar mı Hristiyan oluyor yoksa Hristiyanlar mı Müslüman oluyor?  Bu bir Türkiye özgürlüğüdür, insanların kendine güvenidir. O kanalları seyrederek Hristiyanlığa geçecek yada sempati duyacak kimselerin Türkiye'de olduğunu sanmıyorum. Zaten enderde olsa, böyle birşey olursa o kişinin İslamiyeti tam iyi anlamamasından kaynaklanır ki bu bence bir kayıpta değildir.

Bilgi açısından ise, bence korkacak birşey yok, sonuçta Allah (C.C.) bize Kuran-ı Kerim ve Hz. Muhammed (S.A.V.) vasıtasıyla bu dinlere saygılı ve sevgili olmamızı bildirmiştir. Bizlerde Hz. Muhammed ile birlikte Hz. İsa, Hz. Meryem, Hz. Musa ve diğer bütün peygamberlere saygı duyuyoruz. Keşke bizim gösterdiğimiz bu geniş yürekliliğe Hristiyanlarda sahip olsalar. Zira ABD'de böyle bir kanal düşünemiyorum bile.

Teşekkürler.

tolgae1903
11 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 18:59

Bu kanallar Türkçe yayın yapmıyorlar bildiğim kadarıyla...Kaldı ki Türkçe yayın yapsalar bile ne mahsuru olabilir ki?Allah insana akıl vermiş,beyin vermiş...TV seyredip din değiştirmeye karar veren bir insana ne diyebilirsiniz.O insandan o dine,ülkeye ne hayır gelir.Aslında bu dediğim bile olmayacak bir şey değil,sonuçta özgür iradesiyle bir insan neye inanmak istiyorsa ona inanmakta da özgür değil mi?Bu o kişiyle Allah arasında birşey.Ama din değiştirmenin sağlanması 1-2 TV kanalıyla olacak kadar kolay bir şey değil(aklı olan insanlar için)...O yüzden bundan korkacak hiç bir şey yok.

nebi

11 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 19:21

o kanallarla din degistirecek adamdan ne hayir beklenebilir? Birakin efendim yayinlasinlar, boylece anlarlar ki Türkler dinine bagli insanlardir.

Misyoner kanallara lafimiz yok, onlar sonuçta tv'de çikan bir sey ve herkez ne oldugunu goruyor.

Ancak, Ulkeyi karis karis gezip, nerde ezilmis, fakir fukara çocuklar var, onlara sozde yardim eli uzatan ve aslinda onlarin beyinlerini yikayanlara yaziklar olsun diyorum.

turgutakbaş
11 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 20:05

o kanalları oturupta kimse izlemez ... gayet sıkıcı yayınları var ... allaha şükür daha her şeye kanacak kadar aptallaşmadık ...

umut88
11 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 20:40

Türksatta artık bu kanallar yayın yapmıyor: (God ve God Revival) hatta hiçbir misyoner kanalı kalmadı. Bu kanalların adı bile trajikomik, düşünsenize aynı şeyi müslümanların yaptığını Allah TV diye kanal kurduğunu    Nasıl tepkiler alınırdı acaba...
http://www.lyngsat.com/turk42.html
Kalkalı da bayağı zaman oldu. Turksat2A, Eurasiasat 1 iken RR Global Comm. adlı şirket aktarma yayınları için kullandığı frekansta bu yayınları sürdürüyodu. Sonradan başka uyduya taşındı. Araştırmadan köşe yazarı olmak ne kadar kolaymış...

Cem Yılmaz

11 yıl önce - Prş 14 Hzr 2007, 21:08

Misyoner kanallarından daha da tehlikelisi, Türk halkının yaşam biçimine uymayan, örf ve adetlerimizi hiçe sayan yayınlar yapan yerli kanallardır. Bu kanallar işlerini öyle ustalıkla yapmaktadırlar ki, tepki verirseniz gerici, desteklerseniz çağdaş damgası vurulur. BBG evinin kime nasıl bir fayda sağladığı açıktır. İzlenme oranını arttırabilmek için oturumlarda belden aşağı konular ve suni kavgalar oluşturulmaktadır. RTÜK ise bu olaylara çoğunlukla seyirci kalmaktadır. Olan TV'ye bağımlı kişilere olmaktadır.

Tuğtekin Tolun
8 ay önce - Prş 19 Nis 2018, 00:53

A9 kanalı. Zaten mason olduğunu da itiraf etti.

Dansöz oynatan, (youtube üzerinden)
Hadisleri inkar propagandası yapan,
Ayetleri kendi heva ve arzularına göre çarpıtan,
islam Alimlerine saldırmayı birincil görevi gören bu islam düşmanı kanala RTÜK nasıl izin verir?

Misafir 36d

1 hafta önce - Prş 06 Arl 2018, 19:55

ayıp utanın miyoner hakkında yazdıklarınıza onlaar beyin yıkamıyor gercekleri anlatıyorlar

cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> HABERLER ve SOHBET