Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
Ankara Özel Halk Otobüsleri Sorunlar,Görüşler ve Çözüm Önerileri [ANK ]
« önceki   123 ... 136137138 ... 144145146   sonraki »

ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 137
Tunç D.
1 hafta önce - Prş 06 Arl 2018, 19:52

Alıntı:
Arkadaşlar bizim 317 hattını Bağcılardan Mutlu mahallesi son durağa kadar uzattıklarında neler oldu ? 4 otobüsü parçalayıp kafada levye kırdılar otobüscülerin.
Hala mahkemesi sürüyor.
Hat iptal oldu sonra.
Burasıda ya bi uzlaşma olacak yada iptal olacak.Şu aşamada daha 2 gün olmuşken otobüsün hattını tamamlamasını kimse beklemesin.Göz göre göre bi şöfor kendini sokmaz riske. Yazık günah

Dolmuş esnafına ciddi bir ayar çekmeleri şart,bu kadar arsız bir esnaf grubu yoktur,cidden yoktur.

Gözdağı vermek amacıyla 1-2 aracın ruhsatını rutin denetimlerden iptal edin,bir daha eylem yaptıklarını görebilecek misiniz ? Anca bu dilden anlar dolmuş esnafı.

Bunlar hatlarına 10 tane araç girdi diye böyle yapıyorlarsa yılbaşından sonra 5.Bölge grubu ÖTA'lar büyük otobüse dönüşünce (ki bu en az 2 katı bir kapasite artışı demek),özellikle Eskişehir Yolu'nda çalışan dolmuş esnafının yapabileceklerini düşünemiyorum bile,ortalık fena karışacak gibi.

famat
1 hafta önce - Prş 06 Arl 2018, 20:15

Dolmuşçulardan ben nefret ederim gerek araçlarının kalitesi ve uygunluğu gerek keyifleri göre gitmeleri berbattır. Ancak Ulus-Hasköy gurubunun neredeyse tek para kazanabildiği hat Yıldızevler hattı. Bu hatta Öho girince adamlar aç kalkacak. Böyle bir durumda tepki verilebilir.

Ancak bir noktada şöyle ki Öho bu hatta para kazanamaz. İzleyin ve görün. Ben 4 yıldır düzenli olarak Çankaya-Saray arası seyahat ediyorum. Özellikle Ayyıldıza, Saray'a veya Beşyolun üstüne çıkmayacak bir güzergahta yolcu bulmak imkansı. Bu güzergah ta araçların yolcu alacağı 3 durak var Pursaklar çıkışı belediye önü, Beşyol ve azmi Ertuğrul. Bunun dışında güzel yolcu olan çok da bir durak yok. Ve sürekli olarak Ulus - Sıhhiye dolmuşu 440+486+439 ve çubuk arabaları var. Herkes mevcut hattında kalsa kesinlikle daha iyi olurdu mal sahibi için.

Berkay Toğan
1 hafta önce - Prş 06 Arl 2018, 23:05

Şöyle bir soru işareti var.

Aynı hatta çalışan 114 Kırkonaklar-Yeşiltepe ve 185 Oran-Güneşevler ÖHO'ları neden karşı çıkmadı.

Çünkü ÖHO'lar arasında da birbirlerini hatta sokturmama olayı oluyor. (örneğin 202'ler dönüşte ABB yerine Beşevler'den gitmek istiyor ama 220/221 'ler taş koyuyor)

Misafir ea3

1 hafta önce - Prş 06 Arl 2018, 23:24

439 ayyıldız tarafının daha çok ihtiyacı vardı. Güzergah 440-3 için berbat beşyolda durağı bile yok.

Misafir 92b

1 hafta önce - Cum 07 Arl 2018, 09:33

dün dolmuş şoförü konuşuyordu. zaten yolcu yok mahkemeye verdik çalıştırmayız falan filan. sanırım hattı iptal edecekler ortam epey gerilmiş gibime geldi. hayırlısı olur inş.

GkhanTR
1 hafta önce - Cum 07 Arl 2018, 10:19

Türkiye'nin hiç bir yerinde ki bir tek dolmuşçu çok şükür iyi kazanıyoruz demez. Hepsi arsız doyumsuz olmuş. 2 ay önce otobüs kartım bozulduğu için 1-2 kere dolmuş kullanmak zorunda kaldım. Adamın ayakta bile yolcusu var o anda yanındakine diyor ki boşa gidip geliyoruz. İşler çok kötü. El insaf. Bunlara ağır yaptırım ve otorite göstermedikten sonra bunlar arsız bir kavim böyle yapmaya devam ederler.

Ardila
1 hafta önce - Cum 07 Arl 2018, 10:44

Aynen öyle Türkiye nin her yerinde öyle, ama satarkende milyon tl ler istiyorlar nasıl iş yapamıyorlarsa artık

mursel kasap
1 hafta önce - Cum 07 Arl 2018, 11:26

https://www.instagram.com/p/BrDSOQ1hIr4/ Bu kadarda olmaz 413 Hattında çalışan Muavin yolcuya bilet vermedi diye yolcu ile muavin arasında kavga çıkıyor.Yolcu muavini dövmeye çalışıyor bu kadarınada pes artık.Alt tarafı bir bilet için böyle kavga etmeye gerek yok.

onur345

1 hafta önce - Cum 07 Arl 2018, 11:41

Hata muavinde. İnsanlar zaten geçim derdi,trafik vb durumlardan iyice bunalmış,el bombası gibi geziyor. Bilet sayımı yok,kontrolü yok,derdin yok, ver adama bileti. üşeniyosan önüne koy 9-10 parça adam alır ordan. Ağız açtırmaya bile gerek yok. Yeri gelir 3 kuruşluk adama boyun eğersin.

Tunç D.
1 hafta önce - Cum 07 Arl 2018, 12:58

Alıntı:
Hata muavinde. İnsanlar zaten geçim derdi,trafik vb durumlardan iyice bunalmış,el bombası gibi geziyor. Bilet sayımı yok,kontrolü yok,derdin yok, ver adama bileti. üşeniyosan önüne koy 9-10 parça adam alır ordan. Ağız açtırmaya bile gerek yok. Yeri gelir 3 kuruşluk adama boyun eğersin.

Yorumları okudum.

Mesele bilet filan değil gibi görünüyor,yorumlarda yazılanlara göre sarhoş bir yolcu otobüse binip muavine saldırmaya kalkışmış.

sayfa 137
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 136137138 ... 144145146   sonraki »
ANA SAYFA -> ANKARA - Haberler ve Sohbet