Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 8
Misafir 544

6 ay önce - Sal 27 Ksm 2018, 00:32

Sabiha Gökçen Havalimanından Kurtköy’e bağlanacak olan Metro hattı’nın Teknopark durağı çıkışı yakında inşaatına başlanacak olan Otel, Kongre Merkezi ve Fuar alanının içine çıkacak. Daha sonra Yenişehir ve Viaport AVM önündeki aktarma merkezinde sonlanacak olan metro hattı, burada Sultanbeyli metrosu ile birleşecek, ayrıca Ankara İstanbul arasında çalışacak olan Ultra Hızlı Tren de buradan 3, köprüye bağlanacak.
Bu metro hattı ayrıca yapılmakta olan yeni Anadolu Otogarı ile Sabiha Gökçen Havalimanı’nı da birbirine bağlayacak.


coomeback
5 ay önce - Prş 06 Arl 2018, 16:35

Teşekkür ederim, doyurucu ve güzel bilgiler..

coomeback
5 ay önce - Prş 06 Arl 2018, 16:38


(+)
Misafir bdb

5 ay önce - Cmt 08 Arl 2018, 11:00

Teknopark İstanbul'da 3. etap çalışmaları başlıyor...

Teknopark İstanbul'da iki etabın bittiğini ve çok sayıda şirketin başvuru yaptığını söyleyen Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir, "İnşallah üçüncü etabı da yakında başlatacağız" dedi.

Pendik Kurtköy'de faaliyet gösteren Teknopark İstanbul'u ziyaret eden, teknoparkta faaliyet gösteren şirketlerde incelemeler yapan Savunma Sanayii Başkanı İsmail Demir açıklamalarda bulundu.

İsmail Demir, Teknopark İstanbul'un 1980'li yıllarda merhum Cumhurbaşkanı Turgut Özal'ın vizyonuyla hayata geçen İleri Teknoloji Endüstri Parkı ve Havaalanı Projesi'nin (İTEP) bir parçası olduğunu belirtti

Anadolu Ajansı'nda yer alan habere göre, Bu civarda havacılık yatırımlarının, sanayileşmenin, üniversite yapılanmalarının devam ettiğini belirten Demir, "Burası gerçekten sanayi ve teknoloji alanında önemli işlere imza atabilecek bir yapılanmanın nüvesini teşkil ediyor." dedi.

İsmail Demir, burayı savunma ve havacılık esaslı organize etmeye çalıştıklarını, şirketlerin genelde bu alanlarda faaliyet gösterdiğini kaydederek, burada girişimcilerle devletin buluştuğunu söyledi.

Şu anda teknoparkta iki etap bittiğini ve çok sayıda şirketin başvuru yaptığını dile getiren Demir, "İnşallah üçüncü etabı da yakında başlatacağız. Teknopark İstanbul, havalimanı, yapılacak toplantı ve sergi merkezi, civarda oluşan ve oluşacak otel, üniversite ve şirketlerle birlikte çekici bir yer olacak. Zaten şu anda da onlarca şirketlerin sırada olması çekici olduğunu gösteriyor." diye konuştu.

Demir, genelde teknolojinin itici gücünün savunma sanayi olduğunu söyleyerek, şu değerlendirmeleri yaptı:

"Onun için burada (Teknopark İstanbul) savunma sanayi esaslı oluşturduğumuz yapılanmalar ve şirketlerle genel anlamda teknolojinin birçok alanında Türkiye'de hizmet verebilecek, sivil sektöre de açılabilecek farklı ve teknolojilerin altyapısını oluşturacağız. Burası, savunma sanayisinin atılımına katkı sağlayacak. Bor teknolojileriyle ilgili kurduğumuz bir şirketin burada yapılanması olacak. Yine önde gelen savunma sanayi şirketlerimiz HAVELSAN, ASELSAN, TUSAŞ, ROKETSAN burada yapılanmaya devam edecek. Onlar da başka bir itici güç olacak diye bekliyoruz."

- 78 milyon dolar ihracat, 4 bin 500 istihdam

Teknopark İstanbul Genel Müdürü Bilal Topçu ise, teknoparktan ve teknoparkın kuruluşundan bugüne kadar geçen sürede sağlanan gelişmelere değindi.

Teknoparkta faaliyet gösteren şirketlerin 74 patent aldığını ve bu firmaların 44 marka tescilinin bulunduğunu söyleyen Topçu, teknoparkta, kuruluşundan bugüne kadar geçen 8 yıllık sürede şirketlerin 450 milyon TL'lik muafiyet kullandığını bildirdi.

Topçu, Teknopark İstanbul'da yer alan şirketlerin 78 milyon dolar ihracat yaptığını belirterek, burada bulunan 280 Ar-Ge firmasının 4 bin 500 istihdam sağladığını dile getirdi.

Teknopark İstanbul'un 210 bin metrekare alanda bin 350 milli projeye ev sahipliği yaptığını söyleyen Topçu, "Proje tamamlandığında 1 milyon metrekare kapalı alanda, 1000 firmaya 30 bin Ar-Ge personeline ulaşacak ve yıllık 10 milyar dolar katma değer sağlayacaktır." şeklinde konuştu.

Topçu, yerleşkede yer alan firmaların birçok projeye katkısı olduğunu dile getirerek, bunlardan bazılarının bomba imha robotları, roket ve torpido sistemleri, radarlar, amfibi çıkarma gemisi ve denizaltı kurtarma ana gemileri olduğunu söyledi.


Misafir c24

5 ay önce - Pts 10 Arl 2018, 15:24

sayfa 8
« önceki   123 ... 789 ... 111213   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL