Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 2407
ahmetsever
1 hafta önce - Çrş 07 Ksm 2018, 16:17

Alıntı:
Gereksiz asansör kullanımına karşıyım ama Sirkeci için en az 5 asansör olmalıdır. Yürüyerek çıkmak gerçekten çok uğraştırıcı oluyor.

Sirkeci'deki asansörün konu başlığı ile direkt olarak ilgisi yok: ayrıca Sirkeci'deki asansör gar'ın arkasında alakasız bir yere çıkıyor, esasında gar içerisine de çıkacak asansörler olmalıydı anca iş işten geçti.

Ama bu tür umuma açık yerlerde asansör, yürüyen merdiven kullanımı konusunda öğreneceğimiz çok şeyler var esasında.

akifozkalay
1 hafta önce - Çrş 07 Ksm 2018, 19:36

Kısıklı da asansör mecburi 😃

emre yelkenci
1 hafta önce - Çrş 07 Ksm 2018, 20:09

Sirkeci de 2 ayrı asansör var.Biri hocapaşa diğeri Gülhane Hilton yanı....En fazla 5 dakika bekleyerek en yoğun saatte bile yukarı çıkılıyor.

sahinok
1 hafta önce - Çrş 07 Ksm 2018, 22:45

Alıntı:
Kısıklı da asansör mecburi 😃

Kısıklı da merdivene gerek yok. Fıstıkağacı ile birlikte bu hattın en atıl 2 istasyonu.

Boromir
1 hafta önce - Çrş 07 Ksm 2018, 22:59

Sirkeci'de yeryüzüne çıkmak bazen yorucu ve çok karmaşık olabiliyor.İnsanların yaptığı hoş olmasa da asansör kullanma isteklerine şaşırmıyorum.Sirkeci durağını sürekli kullanan biri olsam bazı günler benim de kafam atardı koştur koştur asansöre giderdim diye düşünüyorum.

aysegulyg
1 hafta önce - Prş 08 Ksm 2018, 03:28

Yanlış anlaşıldı galiba biraz, zaten asansör kullanmak yasak veya ayıp değil sadece öncelikli olanlara yol vermeme meselesi var ve ayıp olan bu.. yoksa sirkeciyi kullanan çocuksuz bir genç olsam acelem olsa ben de asansörü öncelikli olanların geçiş üstünlüğüne saygı göstererek (yani biraz bekleyerek) pekâlâ kullanırım.. çünkü gerçekten git git bitmiyor

Sinan Bilgin
6 gün önce - Prş 08 Ksm 2018, 08:11

Asansorlerde ve trenlerde engelli ya da hasta olduguna kanaat getirdiginiz kisiler disinda yer vermeyin

O trend artik degisti, bilimsel olarak curutuldu , yaslilar icin bedensel aktivitenin en yararli cinslerinden bile bu denge saglamanin gerekli oldugu merdiven , yuruyen merdiven , metro trenleri gibi araclarda ayakta durmaktir

https://www.google.com.tr/amp/www.hurriyet.com.tr ...n-40616375

Momoli Mehmet
6 gün önce - Prş 08 Ksm 2018, 20:35

Sultanbeyli yönü Madenler durağını 50-60 metre ileriye TEB bankasının hemen yanına taşıdılar. Otobüsler yol boyu sıralanıyor. Kargaşa epey azalmış.

Yeni durağa bakış

(+)

Eski duraktan bakış

(+)

tolgakaan
6 gün önce - Prş 08 Ksm 2018, 22:18

Alıntı:
Kısıklı da merdivene gerek yok. Fıstıkağacı ile birlikte bu hattın en atıl 2 istasyonu.

Kesinlikle hislerime tercüman olmuş bir yazı, Fıstıkağacı çevresinde çok okul var günde bir iki saat aktif olabiliyor. Onun dışında hep boş.

Mehmet durusu 1
5 gün önce - Cum 09 Ksm 2018, 05:13

Bu hattın iki noktadaki istasyon yeri seçimi yanlış. Güzergah ile küçük bir oynama yapılarak çözülebilir idi. Uskudardan Kalkan tren seti doğancılar ve Zeynep Kamil üzerinden baglarbasina çıkabilir Altunizade sonrası Kısıklı yerine Libadiye ye yönelip Bulgurlu istasyonuna ulaşabilirdi.

Böylece iki atıl istasyon yerine daha fazla insanın kullandığı bir metro hattımız olurdu

sayfa 2407
ANA SAYFA -> ULAŞIM