Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Tuzla
« önceki   123 ... 505152 ... 808182   sonraki »

ANA SAYFA -> İSTANBUL
cevap yaz
sayfa 51
Misafir 48b

5 ay önce - Sal 06 Ksm 2018, 11:27

AKFIRAT PARK ORMAN

Tuzla Belediyesi, Akfırat ormanlık bölgesinde park orman kurmayı planlıyor. Belgrad Ormanı benzeri bir yeri hayata geçirmeyi hedefliyor. Yine içerisinde Arboretum da olacak proje için yer tespiti çalışmalarına başlanmış bile.

Belediye yetkililerinden edinilen bilgiye göre, Tuzla ve civar ilçelerin büyüdüğü yeni yatırımlarla bölge nüfusunun artığı ve bu tür yerlere ihtiyacın kaçınılmaz olduğu dile getirilmiş.

Umarım en kısa sürede hayata geçirilir. Gerçekten İstanbul için değerli ve önemli bir proje...


Misafir 01e

5 ay önce - Çrş 07 Ksm 2018, 01:02

Akfırat Ormanlık Bölgesinde yapılması planlanan Park Orman Projesi içerisinde yer alacak Arboretum’un Tuzla Belediyesi ve Medeniyet Üniversitesi işbirliği ile oluşturulması planlanıyor.
Akedemisyenlerin ve uzmanların görüşü ile İstanbul ve Marmara Bölgesi’n de yaşamını sürdürebilecek ağaç ve çalıların dışında önemli endemik bitkilerinde bu Arboretum da yer alması sağlanacak.
Girişin ücretli olacağı ve buradan elde edilen gelir ile bakım masraflarının karşılanması hedefleniyor.

Ziraatçiler bölgedeki ormanlık alanlarda çam ağaçlarının olduğunu Arberotum için farklı türlerin dikilmesi gerektiğini ve bunun zaman alacağını ama böyle bir hedef için bir yerden başlamak gerektiğini söylüyorlar. Ayrıca Ataşehir de yer alan Nezahat Gökyiğit Bahçesinin ve Sarıyer de bulunan Atatürk Arboretum’larının iyi örnekler olduğunu aktarıyorlar.


Misafir 6d7

5 ay önce - Cum 09 Ksm 2018, 01:30

Akfırat Gençlik Kampı Geliştiriliyor

Tuzla Belediyesinin Akfırat Ormanlık alanında kurduğu 150 dönümlük Gençlik Kampı gelen talepler üzerine daha çok kişiye hizmet etmek amacıyla ilaveler yapılarak yeniden donatılacak.

2015 yılından beri gençlere hizmet veren kamp alanında, kampa gelen gençlerin daha güzel zaman geçirmelerini sağlamak için konserlerin ve gösterilerin yapılmasıda yine bu kapsamda planlanıyor.

Güvenlik önlemlerininde üst seviyede sağlandığı bu kamptan gençler birer haftalık dönemlerde ücretsiz olarak yararlanabiliyorlar.

Mevcut durumda kamp alanında gençlerin barınması için 20 adet bungalov tipi ev, yemekhane, amfi tiyatro, wc-duş gibi donanımlar bulunuyor. Ayrıca çeşitli oyun birimlerinden oluşan macera parkurunun yanı sıra paintball, futbol ve voleybol sahaları, bisiklet parkuru, okçuluk alanı, yüzme havuzu ve spor salonu, binicilik, satranç, masa tenisi, oryantiring alanları bulunuyor.

24 saat hizmet verilen kampta eğitmen, takım liderleri, idari personel, aşçı, temizlik ve güvenlik olmak üzere 40 personel görev yapıyor. Alanda bir ambulans ve sağlık personeli de olası sağlık sorunlarına anında müdahalede için hazır bulunuyor.


Akfırat - Tepeören Atıksu Tüneli

Akfırat Atıksu Tüneli’nde kazı çalışmaları tamamlandı. 90 bin kişiye hizmet verecek 9,2 km uzunluğundaki tünel, atıksuları Tuzla İleri Biyololojik Arıtma Tesisi’ne ulaştırıyor.Misafir 6d7

5 ay önce - Cum 09 Ksm 2018, 03:39

Dünya'nın İkinci Büyük Hayvan Bakımevi Tuzla Tepeören de Faaliyetlerine Devam Ediyor

Akfırat, Tepeören de İstanbul Park Formula 1 pistine komşu olan İBB’nin sorumluluğu ve işletiminde olan Hayvan Doğal Yaşam Parkı’nda dünyanın ikinci büyük bakımevi olan Tepeören Sahipsiz Hayvan Bakımevinde, 350 adet kedi evi, 2 adet tedavi binası, 8 adet 20’li kompozit köpek barınağı, 2 adet tedavi karantina binası, 1 adet mamadeposu, köpek gezdirme alanları yer alıyor. İstnbul’lu hayvan severlerin haftasonları buluşma yeri haline almış olan barınak büyüklüğü ve kalitesi ile örnek teşkil ediyor.

Bu barınağın yanına büyük bir hayvanat bahçesinin yapılacağı da gelen haberler arasında. Bu hayvanat bahçesinden elde edilen gelirle, hem hayvanat bahçesinin hem de hayvan barınağının masraflarının karşılanması sağlanacakmış.


Misafir 6d7

5 ay önce - Cmt 10 Ksm 2018, 01:42

Tuzla ilçesine bağlı, içerisinde İstanbul Park Formula pistini, önemli ve çok sayıda eğitim kurumunu barındıran Akfırat ve Tepeören mahalleleri özellikle Formula 1 pistinin yapıldığı 2005 yılından sonra büyük bir ivme kazanmış ve burada çok sayıda bahçeli lüks villa tipi müstakil konutlar inşaa edilmeye başlamıştı.

Ancak bir süre kentsel dönüşüm nedeniyle inşaat firmalarının ilgisinden uzaklaşmış ve durağan bir dönem geçirmişti. Şimdilerde ise tekrardan büyük inşaat firmalarının odağı haline gelen bölgede, firmaların arazi arayışları artmış, bazı firmalar ruhsat başvuruları bile yapmaya başlamış.

Firmalar tüm ulaşım akslarının kesiştiği yerde olması, büyük arazilerin bulunması, havaalanına yakınlığı, çok sayıda eğitim kurumunun burada olması vb. sebeplerle burada yeni projeler geliştirmek istiyorlar.

Şehir merkezinde proje alanlarının tükenmesi, dikey yapılaşma nedeniyle ortaya çıkan sıkışıklık, trafik sorunları, kentsel dönüşümdeki durağanlık, konut stoğundaki fazlalık, insanların buralardan uzaklaşmak istemesi müstakil yaşamı tetikleyen unsurlar.

Tabii artık yatay yapıların destekleneceği açıklamaları da bu anlamda önemli.

Bazı İnşaat firma yetkilileri şehir merkezlerinde proje geliştirecek alan kalmadığını, yapılan konutların satılmadığını, kentsel dönüşüm projelerinin artık kazanç getirmediğini bu sebeple yeni alanlara ve yatay yapılara yöneldiklerini dile getirmiştir.

Ayrıca bölgeye yakın havaalanı, teknokent, Garanti Bankası, İş Bankası, Akbank, Finans Merkezi gibi önemli yer ve kurumlara dikkat çekerek buradaki yüksek gelirli çalışanların müstakil yapıları tercih ettiğini, ancak müstakil konut stoğunun az olduğunu ve talebi karşılamadığını vurgulamıştır.

Son olarak olması muhtemel büyük İstanbul depreminin unutulmaması gerektiğini, bunun sahillerde ve şehir merkezinde yaratacağı tahribatın sonuçlarının hala bilinçli tüketiciler tarafından dikkate alındığını, bu sebeple iç taraflara, kuzey bölgelere ve sağlam az katlı yapılara yöneldiğini belirtmiştir.sayfa 51
« önceki   123 ... 505152 ... 808182   sonraki »
ANA SAYFA -> İSTANBUL