Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
sayfa 81
anoffel
5 ay önce - Prş 08 Ksm 2018, 21:21

Geçenlerde istanbul kart dolum noktasının olmadığı söylenmişti. İstanbul kart dolum makinası 2 numaralı kapı önüne konumlandırılmış. 1 numaralı kapı önünde var mı onu bilmiyorum.

(+)

GkhanTR
5 ay önce - Prş 08 Ksm 2018, 22:38

Alıntı:
Lütfen havalimanına ulaşım imkanları kısıtlı; ulaşım süresi, taksi süresi uzun vb algı yönetimi yaparak muhalefet yapmayın sayın muhalefet

Ulaşım çok kolay, taksi süresi çok kısa, içeride inanılmaz imkanlar var diyorsun yani

Levent964

5 ay önce - Prş 08 Ksm 2018, 22:46
Söz konusu Vatansa, gerisi teferruattır! Bizim ayrışmaya değil, birleşmeye ihtiyacımız vardır.

Bir ferdin zekasını böyle bir forumda öncelikle yazılarından çıkarırsınız. Kelime haznesi ve dile hakimiyet önemli bir zeka belirtisidir. Kısıtlı bir kelime haznesi ile yazı yazanlara zeki demezsiniz.

Demokrasi özü itibarıyla zeki insanlar tarafından bulunmuş ve şekillendirilmiş yönetim biçimleridir. Demokrasilerde % 100 destek olamayacağı gibi, % 100 muhalefet te olmaz. Eğer böyle oluyorsa bu doğal değildir. Düşüncelerinize fanatizm veya partizanlık hakim olduğu anlamına gelir. Çünkü demokrasiler faydaların maksimize, zararların minimize edildiği yönetim biçimleridir.

Bu maksadın gerçekleştirilmesi ancak eleştiri ile olur. Tez ile antitez kapışmadıkça, düşünceler kavga etmedikçe, beyinler fırtına yaratmadıkça senteze ulaşmak sadece bir hayaldir. Yani maksimum faydayı, minimum zararı elde eden, eleştiren akıllı beyinlerdir.

Hiç eleştirmeyen, sürekli destekleyen fertler zeki olarak değil de ancak, şark kurnazı olarak isimlendirilebilir. Zor günlerde de ilk gemiyi tek edenler genelde onlardır.

Akıllı insanlar, çelişkileri emsallerinden çok önce fark ederler. Kendilerine özgüvenleri yüksek olduğu için başkalarına, çevrelerine değil, kendilerine güvenirler. Bu yüzden kopya çekmezler. Çevrelerinden hemen yardım istemezler. Çünkü birey olarak başarmanın hazzını yaşamak isterler. Kendilerine güvenirler. Bu sebeplerden dolayı herkesten önce tepki verirler. Çünkü onlar kimseye biat etmezler, karşılarındaki zeka saygı değerse o zekaya hak ettiği saygıyı gösterirler. Saygı göstermeleri eleştirmemeleri anlamına gelmez. Düşüncelerin zayıflığını ve cılızlığını ilk onlar seslendirirler. Karaman'ın Koyunları tarafından 9 köyden ilk kovulan insanlar zeki insanlardır.

Akıllı insanlar ilke ve prensip sahibi olurlar. İnsanları ve olayları değil sistemi sorgularlar. Bu yüzden insanlarla veya olaylarla pek ilgilenmezler. Sadece ikaz edip geçerler. Bu yüzden takıntılı değillerdir. Ahlak sahibidirler.

Zeka en basit tanımı ile, Uyum sağlama yeteneğidir. Akıl ise bu uyumun güvenliğinden sorumludur. Yani zeki bir fert 9 köyden kovulabilirken, zeki ve akıllı bir kişi ise, Karamanın Koyunlarından gelecek tehditleri öngörebilen ve bunlara karşı eşzamanlı esgüdümlü sinerji sağlayabilecek tutum, tavır ve davranışları ortaya koyarak bu tehditleri savuşturan kişidir.

Zeki insanlar egolarını şişiren, kabartan insanlar değillerdir. Çok mütevazidirler. Çünkü neyi, ne kadar bilip ne kadar bilmediklerinin de farkında olan insanlardır. Bu yüzden ahlak sahibidirler. Haksızlıklara asla sessiz kalamazlar. Çünkü sonuç onların ilkeleri ile çatışacağını görüp zamanında tepki verirler.

Bu yüzen zeki ve akıllı insanlar kendisinden daha üst mevkilerdeki insanların pozisyon almalarını takip edip o pozisyona göre kendilerini konumlandırmazlar. Sahip oldukları ilkeleri, prensipleri değer yargıları ve ahlakları onlara nerede konumlanmaları gerektiğini söyler. Bu yüzden Lider ruhlu insanlardır.

Muhaliflerin sessiz kaldıkları konular, zımni olarak destek anlamına gelir. Yani destekler ama bunu seslendirme ihtiyacı olmadığı sürece ifade etmezler.

Muhalif olmak zor iştir. Meşakkatli ve tehlikelidir. İşte Suudi elçiliğinde öldürülen Kaşıkçı gibi başlarına ne zaman ve nasıl bela geleceği pek belli değildir. (YALANLA DOLANLA MUHALEFET YAPANLAR İÇİN SÖYLEMİYORUM) Bu yüzden bile, fikirlerine saygı duymasanız bile cesaretine saygı duymak gerekir.

Gücün yanında olmak en kolay yoldur. Tehlikesi yoktur. Çoğunlukla iyi kazandırır. Gücün yanında olmak, o gücün kaynak kollarının evrensel ilke, prensip, değeryargıları ve ahlaktan olması durumunda keyif ve mutluluk vericidir. Göğsünü gere gere dolaşırsın. Çünkü kimseyi dinine, mezhebine, ırkına, memleketine göre değil, düşüncelerine, ilkelerine, prensiplerine, değeryargılarına ve ahlakına göre değerlendirirsiniz. Öylede değerlendirilirsiniz.

İşte arkadaşlık nasıl ki sürece bağlı ise yani okul biter arkadaşlık biter, yol biter arkadaşlık biterse, dostluk sürece zamana ve mekana bağlı değildir. Okul bitip arkadaşlık devam ediyorsa bu artık dostluktur. Çünkü özleri yukarıda sıralanmış değerlerden besleniyordur. İşte bu çok güzeldir. İnsanı çok mutlu eder. İyi akşamlar! Saygılarımla.

Biray Mühendislik

5 ay önce - Prş 08 Ksm 2018, 23:05
Imkanlar kisitli

Ulasim cok uzun örnegin kars tan 1000 km vardir. Taksi cok uzun bütün taksi ler 4,5 metre. Ayrica imkanlarda kisitli. Icerde havra kilise yok. Birahane de koymamislar. Kumarhane soruyordu birisi o bile yok. Ayrica PIM ve A102 de goremedim. Cok atil bir yerde yapilmis. Halbuki eski hali ne guzeldi uzerinden gectikce Aya gittik hissi uyandiriyordu. Bi de Avustralya ucagi goremedik. Olacak sey degil. Neyse biz yazarsak dalga. Mualefet yazarsa hakli elestiri. Ama birisi bu yazdiklarima YALAN diyebilir mi. YOK iste

En son Biray Mühendislik tarafından Prş 08 Ksm 2018, 23:15 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

Biray Mühendislik

5 ay önce - Prş 08 Ksm 2018, 23:14

Alıntı:

Hiç eleştirmeyen, sürekli destekleyen fertler zeki olarak değil de ancak, şark kurnazı olarak isimlendirilebilir. Zor günlerde de ilk gemiyi tek edenler genelde onlardır.
bu lafinizi bilerek mi yazdiniz Levent bey. 15 Temmuzdan daha zor gunu mu var bu devletin. Herkes gördü kim vatanini kim bilmemnesini kurtarmaya calisiyor. Iyi bir tespit yapmaya calisirken bile MUALIF yonununuzu gostermeseydiniz keske. Demokrasilerde her iki taraf diye adlandirdiginiz Iktidar ve Mualifler bizde gecerli degil, söyle yazsaydiniz en önemli tespit olmus olurdu. Türkiye Cumhuriyetinde Iktidar surekli iktidar olmayi, mualefet ise sürekli mualefette kalmayi istemekte ve Bunun icin elindeki bütün imkanlari kullanmaktadir. Konu bu kadar basit.

Efe Elaldı

5 ay önce - Prş 08 Ksm 2018, 23:18

ulaşımla ilgili sıkıntılar olabilir şuan ama 1 ocak itibariyle yüzlerce taksi otobüs devrede olacak bazı şeyleri abartıyoruz herkes bi sakin olsun tam devreye girsin bi bakalım o zaman soralım ulaşım nasıl diye gitmeyi bilemeyen arkadaşlar taksimi ve beşiktaşı biliyorsunuz buralarda havaisti bulmak çokta zor değil yani ille taksiyle gidecek olanlarda belli biyere kadar gelip ordan taksiyi tercih edebilirler ben dün bin km yol yaptım abartısız istanbuldan ankara ankaradan eskişehire eskişehirden bursa kullanmayı bilirseniz ulaşım heryere var

abdsev

5 ay önce - Prş 08 Ksm 2018, 23:28
31 aralığa kadar İstanbul Havalimanından alınabilen güncel biletler ve fiyatları.

https://image.ibb.co/j2qfFA/screencapture-localho ...-15-29.png

En sondaki bakü>isl fiyatları euro.

Misafir 988

5 ay önce - Cum 09 Ksm 2018, 00:22

Levent964

5 ay önce - Cum 09 Ksm 2018, 00:23
Biray Bey!

15 Temmuz Vatanın söz konusu olduğu bir durumdu. Akıl ve Zeka'dan daha önde gelen İçgüdüler ve Vatansever duygular devreye girdi. İyiki de öyle oldu. Aslında muhaliflerde sokaklara çıktılar. Yani bu konu muhalif olmanın dışında Vatandaş olmanın bir sorumluluğu olarak gerçekleşti. Bunu 15 Temmuzda Halkın erdemli direnişini Sağdan da Soldan da eleştirenler, kendilerine; kimin menfaatlerine hizmet ettiklerini sormalılar?

Bu aşamaya kadar Fetöcülere aldananların ve onları 2011'li yıllara kadar palazlandıranların gafleti büyüktür. "Ne istediniz de vermedik"leri konuşmak istemiyorum. DUGIN'in iki kez darbe ile ilgili Hükümeti bilgilendirerek uyardık. bir hafta ve 2 gün öncesinde söylemlerini de unutmadık. Onları Soldan seçilemeyecekleri bir bölgeden Milletvekili adayı gösterenlerin gafletleri de bilinen bir konudur. Kısacası Vatanımız sağı ile solu ile iktidarı ve muhalefeti ile Askeri, polisi, yargısı, akademisyeni üzerine çok kötü oyunların oynandığı bir geçmişe sahiptir ve bu oyunların oynanmaya devam ettiği bir geleceğe; üzülerek söylüyorum sahip olacaktır. Solda ve Liberal dejenere kesim kadar sizin de içinizde takiyeci bir kesim mevcuttur. Biz bu kesimleri istiklal mücadelesinde de gördük. Gelecekte de göreceğiz. Başımıza çorap örmeye çalışanların kendilerinin başına bir iş gelmedikçe bu niyetteler.

Geçmişe bakarım istikametimi muhafaza ediyor muyum diye. Bir de ufka bakarım rotamdamıyım diye. Ama geçmişe takılıp kalmam.

Muhalifleri ötekileştirmek kemik bir seçmen kitlesine yol açar. Akıllı ve zeki insanların yapacağı iş değildir. Ama siyasilerin yapacağı bir iştir. Çünkü bu durumda, insanlar iktidarı beğenmediklerinde değiştirmekte zorlanırlar. Çünkü farkına varmadan şartlandırılırlar. Seçim psikolojisi için yapılan bir oyundur. Gayet güzel sonuçta alıyor. Golü attıktan sonraki forvetin bebeği sallaması gibi uyutuluyoruz.

Aklı hür, irfanı hür, vicdanı hür bir insanın, toplumunun bir birine düşmanlaştırılmasına, kutuplaştırılmasına rıza göstermesi mümkün değildir. Buna rıza gösterenler, ya bu işlerin sonunun bu coğrafyada, tarihte ne kadar sıkıntılar yaşandığını bilmeyecek ve sorgulamayacak kadar cahillerdir, ya da siyasi rant peşinde olan, partizanlardır. Neye ve kime hizmet ettiklerini bilerek veya bilmeyerek... Saygılarımla.

Metin777
5 ay önce - Cum 09 Ksm 2018, 00:39

Alıntı:
Gücün yanında olmak en kolay yoldur. Tehlikesi yoktur. Çoğunlukla iyi kazandırır.

Zaten isin ana mevzusu burada, kolay yoldan koseyi donmek. Bunu ben de isterim elbette ama genel ahlak kurallarina uymak sarti ile. Tabi gucun yaninda olmak bazen caresizlikten de olabiliyor. Karakter ve beceri olarak zayif insanlarda da gucun yanina yer almak siklikla gorulur. Ha bir de cikari icin gucun yaninda olanlar var aslinda onlara cok kizmiyorum cunku ne istedigini biliyor ve elde etmek icin birseyler yapiyor; tabi kizmiyorum derken saygi duydugum manasina gelmiyor. Sadece avanak gibi ne gorse alkislayan kesimden bir cit ondeler o kadar.

Muhalifligin zor olduguna ise katiliyorum, tabi oldurulmek biraz abarti ama bol miktarda eksi alabilirsiniz Daha zor olani ikinci asamaya gecebilmis olmak, bir seye bakip aman ne guzel olmus demek icin fazla bilgi beceriye gerek yok, hatta onlar dusunmuslerdir demek fazlasiyla yeterli. Ama havalimani kaca mal olmus, yer secimi duzgun olmusmu, mimari proje amaca hizmet edecekmi bunlari sorgulamak zorundasiniz. Gidin bakin havalimani super olmus diyenlerin bir tanesi bile CED raporunu okumamistir mesela. Ama muhalefet icin arguman uretmek ve bunu destekleyip cesitlendirmek zorundasiniz, bundan oncekiler ne yapti tarzinda laflari muhaliflerin buyuk cogunlugunda bulamazsiniz.

sayfa 81
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
ANA SAYFA -> ULAŞIM