Ana Sayfa 1 milyon Türkiye fotoğrafı
İstanbul Havalimanı açıldı (üçüncü havalimanı)
« önceki   123 ... 818283 ... 111112113   sonraki »

ANA SAYFA -> ULAŞIM
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
sayfa 82
Levent964

1 hafta önce - Cum 09 Ksm 2018, 00:23
Biray Bey!

15 Temmuz Vatanın söz konusu olduğu bir durumdu. Akıl ve Zeka'dan daha önde gelen İçgüdüler ve Vatansever duygular devreye girdi. İyiki de öyle oldu. Aslında muhaliflerde sokaklara çıktılar. Yani bu konu muhalif olmanın dışında Vatandaş olmanın bir sorumluluğu olarak gerçekleşti. Bunu 15 Temmuzda Halkın erdemli direnişini Sağdan da Soldan da eleştirenler, kendilerine; kimin menfaatlerine hizmet ettiklerini sormalılar?

Bu aşamaya kadar Fetöcülere aldananların ve onları 2011'li yıllara kadar palazlandıranların gafleti büyüktür. "Ne istediniz de vermedik"leri konuşmak istemiyorum. DUGIN'in iki kez darbe ile ilgili Hükümeti bilgilendirerek uyardık. bir hafta ve 2 gün öncesinde söylemlerini de unutmadık. Onları Soldan seçilemeyecekleri bir bölgeden Milletvekili adayı gösterenlerin gafletleri de bilinen bir konudur. Kısacası Vatanımız sağı ile solu ile iktidarı ve muhalefeti ile Askeri, polisi, yargısı, akademisyeni üzerine çok kötü oyunların oynandığı bir geçmişe sahiptir ve bu oyunların oynanmaya devam ettiği bir geleceğe; üzülerek söylüyorum sahip olacaktır. Solda ve Liberal dejenere kesim kadar sizin de içinizde takiyeci bir kesim mevcuttur. Biz bu kesimleri istiklal mücadelesinde de gördük. Gelecekte de göreceğiz. Başımıza çorap örmeye çalışanların kendilerinin başına bir iş gelmedikçe bu niyetteler.

Geçmişe bakarım istikametimi muhafaza ediyor muyum diye. Bir de ufka bakarım rotamdamıyım diye. Ama geçmişe takılıp kalmam.

Muhalifleri ötekileştirmek kemik bir seçmen kitlesine yol açar. Akıllı ve zeki insanların yapacağı iş değildir. Ama siyasilerin yapacağı bir iştir. Çünkü bu durumda, insanlar iktidarı beğenmediklerinde değiştirmekte zorlanırlar. Çünkü farkına varmadan şartlandırılırlar. Seçim psikolojisi için yapılan bir oyundur. Gayet güzel sonuçta alıyor. Golü attıktan sonraki forvetin bebeği sallaması gibi uyutuluyoruz.

Aklı hür, irfanı hür, vicdanı hür bir insanın, toplumunun bir birine düşmanlaştırılmasına, kutuplaştırılmasına rıza göstermesi mümkün değildir. Buna rıza gösterenler, ya bu işlerin sonunun bu coğrafyada, tarihte ne kadar sıkıntılar yaşandığını bilmeyecek ve sorgulamayacak kadar cahillerdir, ya da siyasi rant peşinde olan, partizanlardır. Neye ve kime hizmet ettiklerini bilerek veya bilmeyerek... Saygılarımla.

Metin777
1 hafta önce - Cum 09 Ksm 2018, 00:39

Alıntı:
Gücün yanında olmak en kolay yoldur. Tehlikesi yoktur. Çoğunlukla iyi kazandırır.

Zaten isin ana mevzusu burada, kolay yoldan koseyi donmek. Bunu ben de isterim elbette ama genel ahlak kurallarina uymak sarti ile. Tabi gucun yaninda olmak bazen caresizlikten de olabiliyor. Karakter ve beceri olarak zayif insanlarda da gucun yanina yer almak siklikla gorulur. Ha bir de cikari icin gucun yaninda olanlar var aslinda onlara cok kizmiyorum cunku ne istedigini biliyor ve elde etmek icin birseyler yapiyor; tabi kizmiyorum derken saygi duydugum manasina gelmiyor. Sadece avanak gibi ne gorse alkislayan kesimden bir cit ondeler o kadar.

Muhalifligin zor olduguna ise katiliyorum, tabi oldurulmek biraz abarti ama bol miktarda eksi alabilirsiniz Daha zor olani ikinci asamaya gecebilmis olmak, bir seye bakip aman ne guzel olmus demek icin fazla bilgi beceriye gerek yok, hatta onlar dusunmuslerdir demek fazlasiyla yeterli. Ama havalimani kaca mal olmus, yer secimi duzgun olmusmu, mimari proje amaca hizmet edecekmi bunlari sorgulamak zorundasiniz. Gidin bakin havalimani super olmus diyenlerin bir tanesi bile CED raporunu okumamistir mesela. Ama muhalefet icin arguman uretmek ve bunu destekleyip cesitlendirmek zorundasiniz, bundan oncekiler ne yapti tarzinda laflari muhaliflerin buyuk cogunlugunda bulamazsiniz.

Ahmet YükselS
1 hafta önce - Cum 09 Ksm 2018, 01:36

Alıntı:
Daha zor olani ikinci asamaya gecebilmis olmak, bir seye bakip aman ne guzel olmus demek icin fazla bilgi beceriye gerek yok, hatta onlar dusunmuslerdir demek fazlasiyla yeterli. Ama havalimani kaca mal olmus, yer secimi duzgun olmusmu, mimari proje amaca hizmet edecekmi bunlari sorgulamak zorundasiniz. Gidin bakin havalimani super olmus diyenlerin bir tanesi bile CED raporunu okumamistir mesela. Ama muhalefet icin arguman uretmek ve bunu destekleyip cesitlendirmek zorundasiniz, bundan oncekiler ne yapti tarzinda laflari muhaliflerin buyuk cogunlugunda bulamazsiniz.

Yav he he!! Zaten bu projeleri eleştiren insanların hepsi bilinçli ve vatanseverler, projeleri savunanlar ise hem cahil hem yalakalar!!!
Projenin yer seçimi uygun mu, mimari proje amaca hizmet edecek mi, havalimanı kaça mal olmuş!!! Bunları burda ölümüne tartışınca ülkeye hizmet etiğini mi sanıyorsun? Bu konularda varsa bir bildiğin, git işi yapan devlete veya müteahhit firmaya anlat, hatta işe alsınlar seni!!. Elinin altında binlerce uzman mühendis çalıştıran devlet veya müteahhit senin ne dediği belli olmayan, asla bir ispatı da olmayan eleştirilerine mi kafa yoracak? Bu ülkede herkes uzman zaten!!
Çed raporunu kimse okumamış! Ben okudum şahsen ama okumasak ne değişirdi? Ben hiç projede %100 oranında olumlu yazılmış bir ÇED raporu görmedim daha. Olamaz da zaten... İllaki her projenin çevreye az ya da çok bir zararı olur. Yeni havalimanı, orman kesildi denilen bu araziye değil de, bazılarının çok istediği Silivriye yapılsaydı, ÇED raporu tarım arazilerinin tahrip edildiğini anlatacaktı bize....
Buraya uzman sıfatıyla gelip projeye uzun uzun eleştiri yazısı yazanlar vardı bir ara. Şimdi yoklar!! Bunların bir defa bile haklı olduklarını görmedim ben. Zaten maksat, yapıcı öneri filan getirmek değildi tabi ki, ideolojik olarak rahatsız oldukları bu projeleri küçük düşürüp, böylece şurdaki üyeler üzerinde aklınca hakimiyet kurmaktan başka amaçları yoktu.
Sonuç!! Sizden kimse sevmediğiniz bu projeleri gelin savunun demiyor, gölge etmeyin başka ihsan istemiyoruz.

En son Ahmet YükselS tarafından Cum 09 Ksm 2018, 01:49 tarihinde değiştirildi, toplamda 2 kere değiştirildi

matkap34
1 hafta önce - Cum 09 Ksm 2018, 01:38

Forumdaşlar ne zaman burada havalimanı konuşulacak?

Karaman Ahmet
1 hafta önce - Cum 09 Ksm 2018, 03:23

Alıntı:
Zaten isin ana mevzusu burada, kolay yoldan koseyi donmek. Bunu ben de isterim elbette ama genel ahlak kurallarina uymak sarti ile. Tabi gucun yaninda olmak bazen caresizlikten de olabiliyor. Karakter ve beceri olarak zayif insanlarda da gucun yanina yer almak siklikla gorulur. Ha bir de cikari icin gucun yaninda olanlar var aslinda onlara cok kizmiyorum cunku ne istedigini biliyor ve elde etmek icin birseyler yapiyor; tabi kizmiyorum derken saygi duydugum manasina gelmiyor. Sadece avanak gibi ne gorse alkislayan kesimden bir cit ondeler o kadar.

Muhalifligin zor olduguna ise katiliyorum, tabi oldurulmek biraz abarti ama bol miktarda eksi alabilirsiniz Daha zor olani ikinci asamaya gecebilmis olmak, bir seye bakip aman ne guzel olmus demek icin fazla bilgi beceriye gerek yok, hatta onlar dusunmuslerdir demek fazlasiyla yeterli. Ama havalimani kaca mal olmus, yer secimi duzgun olmusmu, mimari proje amaca hizmet edecekmi bunlari sorgulamak zorundasiniz. Gidin bakin havalimani super olmus diyenlerin bir tanesi bile CED raporunu okumamistir mesela. Ama muhalefet icin arguman uretmek ve bunu destekleyip cesitlendirmek zorundasiniz, bundan oncekiler ne yapti tarzinda laflari muhaliflerin buyuk cogunlugunda bulamazsiniz.

Yahu kardes, sen ne demek istiyorsun, birak laf akrobasisinide, onu konus.

Türkiyede ilk etapta 90 milyon yolcu tasiyacak, sonraki etaplarda bu sayi 200 milyona cikacak, dünyanin en büyügü olmaya aday bir havalimani yapilmis.

Nereye yapilmis?

Kömür ocaklarindan atil, krater, bataklik bir alana yapilmis.

Kötümü olmus?

Evet muhalefet icin kötü olmus ve muhalefet laf cambazligina soyunmus.

Ya bu havaalaninin rakibi ülkelerin medyasi ne yazmis?

http://m.faz.net/aktuell/wirtschaft/neuer-flughaf ...ml?GEPC=s2

Almanca bilen bir arkadasina sor, o sana söylesin.👍

Biray Mühendislik

1 hafta önce - Cum 09 Ksm 2018, 06:56
Levent bey

Türkiye Cumhuriyetinde kendini bu Iktidar mualifi goren kesim neden surekli kendini daha akilli daha zeki, iktidar tarafini tutanlara asagilayici ifadeler olan zeki degil , akilsiz, koyun, yobaz, dagdaki coban, cahil, köylü gibi insanliga yakismayacak ifadelerde bulunur. Secim zamani bu insan yerine koymadigi cogunluktan oy dilenir. Sizin de uzun aciklamalarinizin bircok yerinde ayni tarz var, hala 15 temmuzda akil degil icgudu devreye girdi deyip, asagilamaya devam ediyorsunuz, yani akillilar atm de evde internette, icgudu kullanan yani koyun dedikleriniz, aptal gibi bir adamin lafina bakarak , calinmis tanklarin önünde. Peki izmire gelin , izmirde 20 yildir buranin koyunlari icgudulerini kullanarak bir yonetim seciyor, Turkiyenin er yada gec kusurlariyla yapilan hizmetlerinden de burada eser yok, sizce bu yobazlik Benim icgudu (sizin ulke genelindekilere verdiginiz tani) dedigim sekilde mi tam tersi cok akil ve zeka fiskirmasinin bir sonucumu. Yani bizim izmirde suda bulunan arsenik icin, olsun iktidarin belediye bsk adayina atacagima arsenikli su icerim, cicekli parklar neymis ben kokan cöpleri icime cekerim diyenler, acaba akli mi icguduyu mu kullaniyorlar. Lutfen insanlarin akliyla alay etmeyin, ulkede o kadar cok yobaz var ki daha yobazin anlamini bilmez. Halka hizmet hakka hizmettir. Surekli olarak genellestirme ,bir yaftalama icine girmeyin, 3 sayfa evvel tepkimi gordunuz, bakin kemiklesmis , %20 yobaz oyu var (akp ve chp), geri kalan %30 un %10 u dindar. Yani Sen dini kucumsersen bu kesim Senin yuzune bile bakmaz, asil önemli olan son %20 yani bizim gibi insanlar ,burada forumda yazan, Mimar, mühendis,doktor tipler de hizmeti kim yaparsa onu tutanlar, yillardir bu kesime, sizin gibiler, sizin gibi koyunlar vs diye sacmalayanlar, eger hizmet uretebilselerdi , bu kesimi rahatlikla kendi tarafina cekerlerdi, %10 u hayatta cekemeyecekleri belli, cekmeleri icin Karsiyaka merkeze Atatürk Cami yapmalari gerekiyor, bu da kemalizm e ters, neyse 1996 da istanbul halki bir dalan bir sozen diye secerken bu %20 kesim saadetin bir adayini, yeter artik defolun bize hizmet edecek herhangi biri gelsin, diyerek secti, eger basarili olmasaydi, en tepeye kadar cikartilmazdi, bizler icin hizmet, yapi eser, yani pozitif seyler önemli, bunu kim sagliyorsa, ona meyil ederiz, yemisim akp yi chp yi bana hizmet gosterene icgudum(!) gider. Akil herkes de var kullanabilene, biz hizmete oy veren %20 ne akilsizin,ne koyun, ne de körü korune bi seye inanan yobaz.

En son Biray Mühendislik tarafından Cum 09 Ksm 2018, 10:03 tarihinde değiştirildi, toplamda 1 kere değiştirildi

igaspotter
1 hafta önce - Cum 09 Ksm 2018, 07:53

Alıntı:

Forumdaşlar ne zaman burada havalimanı konuşulacak?

Kısmetse yarın donatacağım buraları

ISTZRH
1 hafta önce - Cum 09 Ksm 2018, 08:59

Instagramdaki bir paylasimda "CIP salonu daha acilmamis ama bu ay acilacakmis" diye bir story izledim az önce... bilginize...

Misafir 988

1 hafta önce - Cum 09 Ksm 2018, 09:36

Çok güzel bir video izlemenizi öneririm

Misafir 15d

1 hafta önce - Cum 09 Ksm 2018, 12:15

Havalimaninin diger insaa halindeki bolumleri hakkinda bilgi ve fotograflari bu sayfadanmi paylasilacak yoksa daha onceki sayfadanmi?

sayfa 82
cevap yaz
(üye olmadan da mesaj yazabilirsiniz)
« önceki   123 ... 818283 ... 111112113   sonraki »
ANA SAYFA -> ULAŞIM